Skocz do zawartości
pawel93

Maszyny rolnicze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Maszyny

pawel93    1

Jak jest u was? Czy rolnicy w waszych stronach kupują częściej maszyny z drugiej ręki , czy nowe??? Na używanej maszynie można zaoszczędzić, ale co nowe to nowe!!!

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas w ostatnich latach dośc dużo rolników pokupowało wiele uzywancyh maszyn. Teraz dopiero się przekonali do nowych i coraz częściej można u nas nową maszynkę spotkać....

sebe1033    62

wiesz wszystko jest zalezne najbardziej od kupującego. Ale maszyny które są drogie i będą mało używane to używane .A te które są tańsze a używane to po prostu złom no to nowe.

Wiadomość z agroFakt.pl

ralfMTX140    3

Wiesz to zalezy czy ludzie korzystaja z programow z UE czy nie. U mnie pojawilo sie sporo nowych maszyn wlasciwie w kazdym rozwijajacym sie gospodarstwie. No zalezy to tez od tego czy rolnicy maja kase poprostu. <_<

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas teraz Ci co brali na PROW to nakupowali i czekają na pieniądze. Najwięcej nowych cianikow zakupili.....

ralfMTX140    3
w mojej okolicy nie kupują nowych bo są drogie tylko stare remontują i jakoś chodzą <_<

A nie korzystaja z programow SAPARDU, SPO lub PROW?

Hanter150    2

U mnie w okolicy 90% to kupione nowe. Z czego jedyne 30% na zwroty. Reszta maszyn każdy kupuje własnym kosztem. U mnie od 2000 roku 95% kupionych nowych bez korzystania ze zwrotów. Teraz chcemy kupić przewracarkę i grabiarkę używaną bo tam nie ma sie za bardzo co popsuć a nowe są do przesady drogie.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może nie wiedzą, albo nie są do tego za bardzo przekonani....

maniek1480    0

U mnie w okolicy kilka lat temu kupowano duzo uzywanych maszyn. Teraz jak popatrzec to praktycznie w kazdym gospodarstwie jest jakas nowa maszyna.

binek    264

to zależy od posiadanych środków itd. itp. Ja raczej wole używki dla przykładu mój sąsiad jest przekonania że nowe to nowe kupi jedną maszyne i uwiąże sie przyniej na trzy cztery lata, ja w tym czasie kupie trzy jakieś używki tylko że on tym nowym jedzie do oporu a ja czasami muszę kląć i rzucać kluczami

mtracz    71

Ja tez wolał bym nowe ale niestety stan portwela nie pozwala na to. W mojej okolicy tylko sporadycznie ktos kupuje cos nowego.

BOKSKOZLOW    0

U nas nowe to tylko w większości ciągniki a maszyny do nich to raczej z drugjej ręki choć zdażają się wyjątki

zuczek015    2

zachodniopomorskie

duże gospodarstwa to kupują przeważnie nowe , a stary sprzęt sprzedają mniejszym rolnikom , ale jest tendencja na nowe .

Sam kupiłem nowy ciągnik, agregat, siewnik, a nowy nabytek to używany opryskiwacz <_<

Luke16    156

u mnie w okolicy od dobrych dziesięciu lat nikt nowej maszyny nie kupił (no chyba że gość z tego dawnego pgru ale rolnicy nie kupują)... po prostu nie stać nikogo na nowe zarówno ciągniki jak i prasy itp. Co do nowych maszyn to jakieś agregaty się gdzie nie gdzie pojawi a to owijarka do balotów czyli ogólnie takie maszyny do 10 tyś zł.... ale z większych to nic.... zresztą nikt u mnie nie korzysta z prowów i innych unijnych dodatków

tommy66692    10

no wiec u mnie w okolicy nie znam takiego co by kupil nowa maszyne, nikt nie korzysta z sapardow prowow itp. kto pobral niskotowarowke i wpisal ze kupi ciagnik to kupi-przewaznie 20-25 lat jakies zetory albo fergusony <_< aby kupowac nowy ciagnik trzeba miec duza hodowle a co za tym idzie miec duzo ziemi. u mnie w okolicy nie ma duzych gospodarstw i nie ma nowych maszyn.

pawel93    1

U nas w okolicy tylko nieliczni kupują nowe maszyny np:ciągniki a kombajnów nikt! Na inny sprzet np: beczka,pług,agregat znajdują się chętni!

lukasz15    2
U nas w okolicy tylko nieliczni kupują nowe maszyny np:ciągniki a kombajnów nikt! Na inny sprzet np: beczka,pług,agregat znajdują się chętni!

To tak jak i u nas na takie drobne maszyny to się znajdą chętni na nowe ale na ciągnik, kombajn to już nie

zetmen    1

w mojej okolicy to nikt nowych kombajnów ani sieczkarni samojezdnych nie kupuje bo to sie nie opłaca im. a ciągniki to tak kupujo 50/50. i inne maszyny rolnicze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez Eryko
      http://www.ziptuning.nl/pl/traktory/ spójrzcie na to.za prawie 4000zł mozna miec troche mocniejszy ciągnik.np Case Magnum 270,o mocy 312KM chipują do 406KM.tylko ciekawe jak to silniki znosza.