Skocz do zawartości
withanight

"Odchodząca" ściana budynku.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
withanight    283

W stodole, w narożniku jedna ściana odchodzi od drugiej, prawdopodobnie fundament siada a raczej odjeżdża , stare budownictwo oszczędność materiału i są efekty. Konstrukcja dachu drewniana. Od kilku lat ściany skręcone pretami, nie wiem czy coś to daje, druty się nie napięły ściana tez niby stoi w miejscu. Miał ktoś podobny problem? czy zazbrojenie, zaszalowanie i zalanie dobrym betonem dało by efekt? czy wręcz stało by się odwrotnie?(przemarzanie i rozpychanie.) a może inne rozwiązanie? O rozbieraniu i murowaniu od nowa raczej nie ma mowy, zbyt duży ciężar żeby to ruszać. Jutro dorzucę jakieś zdjęcie.

sebe1033    62

daj fotki ale jak mówisz pręty się nie napieły a co były napięte :huh: , miałem podobny problem ale to z własnej winy nie tyle fundament słaby chodź z kamienia samego i pewnie płytko co krowy ścinały zakręt ganiane przy stodole i się dół zrobił nasypałem z 0,5 m kamieni i piachu i stoi popękany róg ale stoi tyle że krowy tam nie chodzą ale jeszcze widzę że 0,5 m trzeba by podsypać

Zawsze to fundament będzie w ziemi i przemarzanie nie straszne lepiej zaciśnięty

Wiadomość z agroFakt.pl

withanight    283

Właśnie o to chodzi, że w tej ścianę chciałbym wykuc dodatkowe wrota, bo myślałem o wypuszczeniu opasów na głęboką. Pręty pociągnie s przez całą długość (ściany równolegle) a nie ściana równoległa do prostopadlej.

withanight    283

Tak to wygląda

post-51066-0-06346300-1458483011_thumb.jpg

Od środka : zdjęcie samo się obraca , nie ważne z lewej strony gora.

post-51066-0-30332300-1458483097_thumb.jpg

Tomasz78    345

No i teraz wiadomo ,kolego z fundamentem nic nie kombinuj ,on nie siada ,problemem jest slabe wiązanie naroznika i napierający na ściane dach ,najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest założenie odciągu poziomego na wysokości rynny ,czyli cos w rodzaju jętki (konstrukcja drewniana) załuz kilka na całej połaci dachu najlepiej stalowa linka z śrubunkiem który dobrze bedziesz mógł naciągnąć,najlepiej połącz oba przeciwległe mury ze sobą  ,samej szczeliny juz raczej nie zmniejszysz ,bo to spory ciezar natomiast po zrobieniu tych naciągów uzupełni szczelinę betonem i po robocie

withanight    283

Wiem, że nie zmniejsze , nawet nie miałem takiego zamiaru :) Czyli od tej "odpekniętej" sciany, do ściany przeciwległej  przez całą stodołe? toż to dobre 12 metrów...  -_-  :blink:

Tomasz78    345

No niestety  ale to rozwiazanie jest konieczne aby zatrzymać to rozpychanie ściany ,koszt raczej nie duży a efekt Tobie gwarantuje ,dzis już takich problemów nie ma bo w projektach na górze ścian jest obowiązlowo zbrojony wieniec

wojtal24    174

@Tomasz78 ma rację trzeba wzmocnić takimi jetrkami bo dach rozpiera sciani na boki

przemek28_28    41

Może nie linka bo ona ma tendencje do rozciągania sie minimalnego ale jednak a łańcuchem? Tylko w miejscach gdzie przewieziesz sie i bedzie śruba z zewnątrz daj szerokie grube blachy na podkładkę żeby nie wyrwało pojedynczej cegly
Może nie linka bo ona ma tendencje do rozciągania sie minimalnego ale jednak a łańcuchem? Tylko w miejscach gdzie przewieziesz sie i bedzie śruba z zewnątrz daj szerokie grube blachy na podkładkę żeby nie wyrwało pojedynczej cegly

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?
    • Przez pedro2
      Witam.

Tak jak w temacie, mam zamiar budować oborę i nie wiem jak zrobić szambo. Kolega podsunął mi pomysł żeby murować ściany w ziemi z bloczka betonowego, do zaprawy dać plastyfikator i na koniec izolbet od środka i teraz pytanie czy przepisy na to pozwalają?? Czy jest ściśle określony sposób wykonania i materiały?? Najlepiej by było zrobić z betonu, ale jest z tym bardzo dużo roboty (szalowanie z dwóch stron)
      Czy może wkopać gotowe zbiorniki, albo kręgi??
      I jeszcze jedno pytanie jaka pojemność na 33-35 DJP?? 80 tyś wystarczy?? Obora będzie uwięziowa na płytkiej ściółce...

Proszę o porady
    • Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez krone125
      A więc dodaje temat jeszcze raz ponieważ czekam na wasze opinie mam placu kawałek za oborą 13 metrów szerokości i płytę obornikową obok ,zdjecia placu w galerii a do tematu dokładam foty tej wiaty która chciałbym postawić,aha i czy przy tylu metrach szerokości dało by radę zrobić na dwa rzędy stanowisk?prosiłbym o wasze opinie.Więc piszcie swoje opinie i komentarze

• Przez Jakub5080
      Mam stary chlew o dł. 40 metrów szer 11m. kiedyś stały świnie a teraz będą stać bydlaki i nie wiem czy opłaca się kupować drabinę paszową czy przyspawać do słupów które tam stoją dwie rury pod którymi cielaki wysadzały by łby.