Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Jaka przyczepa lepsza?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jozeph    0

Mam pytanie. Jaka przyczepa jest lepsza na 2 siłowniki czy na 1 siłownik?

max2505    1

To zależy do jakich zastosowań. W wypadku 2 siłowników wywrot na ogól działa na dwie strony ( na boki), zaś jeśli jest jeden siłownik na ogól wywrotka uchyla się w trzech kierunkach (ale nie zawsze). W zależności od tego co chce się wywracać można wybrać taką lub taką

ralfMTX140    3
To zależy do jakich zastosowań. W wypadku 2 siłowników wywrot na ogól działa na dwie strony ( na boki), zaś jeśli jest jeden siłownik na ogól wywrotka uchyla się w trzech kierunkach (ale nie zawsze). W zależności od tego co chce się wywracać można wybrać taką lub taką

Taka jest prawda. Z jednym silownikiem masz wiecej mozliwosci wywrotu a z dwoma tylko dwie choc to tez juz sporo daje. Ja mam wszystkie przyczepy na dwa tloki i nie narzekam. :(

Wiadomość z agroFakt.pl

rozal22    15

na 1 tłok musisz uważać z przeładowaniem... bo możesz mieć paczkę obok ramy przyczepy :(

podczas rozładunku rzecz jasna

ralfMTX140    3

No ale wtedy to jeden a duzy a tak dwa mniejsze i jakos idzie. A Jozeph masz duzo kipowania do tylu? Czy przewaznie na boki?

ciagnikfan    3

Ja mam w dwóch przyczepach wywracanie na 3 strony na jednym siłowniku i to jest lepsze. Zawsze to więcej możliwości bo czasami nie można podjechać tak żeby na bok kiprować. Zresztą ja i tak mało wywrotu używam.

kamieniak89    27

Z swoich doświadczeń wole wywrotki 2-tłokowe, dlatego kupiłem HW8011 i z 12 tonami piasku daje sobie spokojnie radę. Nasze stare wywrotki 1- tłokowe są delikatnie mówiąc zdezelowane. W przyszłości coś trzeba będzie kupić i może to już będą 1- tłokowe bo te nowocześniejsze konstrukcje są już bardziej wytrzymałe. Tutaj mam temat o wywrotce 2-tłokowej z wywrotem na 3 strony http://www.agrofoto.pl/forum/Przyczepa-Wel...424#entry143424, może trzeba będzie się na taką skusić :P . Pozdrawiam

KAROL0905    1

Mój sąsiad przerobił 2 tłokowca na tył tylko że mu podnośi tak na 1,5 m

a wracając do tematu 1 tłok jest lepszy te stare 4,5 t z tą ramą zimno gietą są słabe ale ja mam nowego pronara 6t tam jest prosta rama to wszystkie zboże na tył ( z 7t) a jak woziłem zwir to było na niej 10t to na bok i tez pięknie

Panowie jeżeli ktoś kupi sobie 1 tłokowcato nie będzie wszystkiego wywalał na tył trzeba myśleć jak jest nierówno i duży cię zar to na boki a jak wszystko w pożądku to na tył

Jozeph    0
No ale wtedy to jeden a duzy a tak dwa mniejsze i jakos idzie. A Jozeph masz duzo kipowania do tylu? Czy przewaznie na boki?

Raczej do tyłu

drzewis98    8

rok temu kupiliśmy D47 na jeden siłoenik to wywracamy tylko na boki bo na tył to strach teraz planujemy kupic na 2 tłoki lepsza i stabilniejsza podczas wywrotu. Przy wożeniu kiszonki obornika czy piachu to na tył lepiej nie próbować jeżeli masz pełną naładowaną

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
    • Przez elektrotech
      czy ktos podjął się budowy czegos takiego?? gdzie zakupić tłok teleskopowy

ps
      mam zamiar zrobić cos takiego ale z dołożeniem 2 osi -blizniak koła 16 z Żuka... u mnie tłoków w domu duzo ale jak sie okazuje koniecznie jest obnizenie na max wysokości oraz zastosowanie tz kipra na tył ale tu problem skąd wziąc teleskopa-tłok..i ile taki ma max wysięgnik??
    • Przez Famer21
      Szukam przyczepy 8-10ton na co patrzeć jaką najlepsza bedzie?
      Gdzie mogę znaleźć przyczepe jakąś w necie poza allegro, bo nic nie widać same takie "zrób to sam".
    • Przez zetor7745
      Co sadzicie o przyczepach Pronar. Interesuje mnie kupno 2 sztuk 10t i wybor padl na pronar dobra cena co wy na to?
    • Przez johny09
      Witam.
      Jestem zainteresowany kupnem przyczepy koleby zremb w8, czy ktoś może się orientuje kto może chce sprzedać?
       poniżej przykładowe zdjęcie