News
zetor7341turbo

silnik sisu 6,6l map problem coś stuka wsilniku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
crystal169    10

Cześć, chciałem podkręcić mojego Mf 7619, gdy sie dowiadywałem u firm co sie tym zajmują ile to bedzie kosztowac to jedna z nich mówiła że wymiwnia odrazu jakiś zawór który po jakimś czasie i tak zacznie stukać czy to w poskręconym silniku czy nie, więc w końcu wybrałem inna opcje i teraz faktycznie coś nie tak równo chodzi, może u ciebie to samo jest.

Wiadomość z agroFakt.pl

hubertuss    633

Stukać może wszystko. Nawet przycinający się wtryskiwacz może dać takie wrażenie. Bez słuchania na żywo ciężko powiedzieć. Zawór egr nigdy nie będzie stukał. Więc najzwyczajniej na świecie próbowali walnąć cię po rogach. Zawór egr może jedynie się zaciąć ale wcale nie musi.

hubertuss    633

Jak ktoś ma doświadczenie to usłyszy. A chodzi o to, że końcówki mogą się przycinać. Można to sprawdzić w zakładzie zajmującym się naprawami układów wtryskowych. Można też zdjąć pokrywę zaworów i tam sprawdzić czy wszystko ok. Jednak żeby nie potrzebnie nie rozbierać wszystkiego dobrze jak posłucha ktoś doświadczony. Oczywiście diagnozy ze słuchu nie zawsze są trafne. Ale chociaż mniej więcej wiadomo gdzie szukać.

Stuk zacinających się wstryskiwaczy jest podobny do podpartych zaworów, ale jest bardziej głośny pod obciążeniem. Najlepiej pomierzyć przelewy lub oddać do sprawdzenia. Koszt nowego to ~2500 regeneracja to ~1200

a

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Jakubfm
      Witam, dziś rano pryskalem truskawki, wom działał bez zarzutu, pod wieczór kiedy zmieniłem opryskiwacz, wom przestał działać,  ikonka od walka normalnie działa, obroty tak samo, a wałek się nie kręci. Czy to wina zaworu? Dodam że prąd przed elektoro zawodem wszedzid dochodzi   
    • Przez Cytus
      witam potrzebuje schemat podnośnik A mf135 potrzebuje jakie części się tam znajdują dziekuje
    • Przez Paweł12
      Witam mam taki problem, że czujnik temperatury płynu chłodzącego po zapaleniu stacyjki nastawi się na punkt zerowy i nie chce wskazać temperatury, nawet po dłuższej pracy (Massey Ferguson 6270). Myślę że przyczyną może być niedziałający czujnik, ale nie wiem gdzie się znajduje? Z góry dziękuję.
    • Przez ceston
      Mam problem z MF 1014 i nie mogę dojść z nim do ładu mianowicie od pewnego czasu ramiona tylne same się podnoszą do maksimum zaraz po odpaleniu ciągnika. Dźwignią ma wtedy opór i nie można ich opuścic. Po wyłączeniu dopiero mogę je opuścić. Ostatnio zrobiłem test z maszyna więc podłączyłem agregat ważący ponad 900 kg i ciągnik też go zaczął podnosić do maksimum mogłem go wtedy opuścić ale zaraz podnosił się spowrotem czy mogło si coś zaciac odpowietrzalem już na różne sposoby i nigdzie powietrze za bardzo nie leci tylko olej nawet. Podniosłem ramiona do góry zgasilem ciągnik odkrecilem wąż od siłownika żeby zobaczyć czy nie zaciąga powietrza ale wylatywal tylko olej.
    • Przez bartus14
      Niedawno nabyłem mf 6495 2005r. Silnik sisu skrzynia dyna shift  Ma problem powyżej 1.5 tys obrotów mrugaja kontrolki swiecy zarowej ,zapchanego filtra ,wlotu powietrza i wyskakuje blad 36. Co jest nie tak? Mial ktos takie objawy?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.