Variotechnic

Members
 • Ilość treści

  102
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

O Variotechnic

 • Ranga
  Zaawansowany

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Sklep z cześcimi i olejami do MF, FENDT
  Serwis skrzyń biegów i naprawa Ciągników Fendt i MF

Ostatnio na profilu byli

5636 wyświetleń profilu
 1. Nie są aż tak duże, części zamawiać najlepiej po VIN. Zadzwoń do mnie to Ci przedstawię koszty 607-666-597
 2. Najpierw zobacz jaki jest poziom oleju w hydraulice bo objawy wskazują , że masz za mało oleju w hydraulice. Jeżeli stan oleju jest ok to powodem pienienia oleju może być nieszczelność na ssaniu oleju do pompy zmiennowydatkowej.
 3. Jeżdżąc po klientach każdy chwali sobie spalanie na poziomie, tak jak kolega wyżej pisał +- 20L. Skrzynie Vario nie występowały w favorit 800 - tam były turboshift, Vario były w serii 900. Widać więcej napraw Vario ponieważ jest ich dużo więcej, wszystkie serie, aż do teraz, a te druge były w favorit 800 stąd ta różnica w ilości napraw. Prowadząc serwis koszty naprawy skrzyni z favorita 800 zazwyczaj są większe niż regenaracja skrzyni Vario. Silniki w tej seri były MAN poj. 6,871L - bardzo trwała i niezawodna jednostka ( potrafiły wytrzymać nawet 30tyś Mth bez remontu.
 4. Jesteś pewien, że te kody mają początek "e"?
 5. Podejrzewam, że sprzęgło główne masz do zrobienia. Często się to zdarza w tych modelach.
 6. Przede wszystkim na to czy przebieg jest realny- są różne metody na sprawdzenie np. podłączenie diagnostyki pod bloki hydrauliczne, skrzynie i silnik. W tej serii warto zwrócić uwagę na silnik, był problem z wycierającymi się wałkami rozrządu. Wprawne ucho usłyszy problem przy 1400obr. Sprawdź też skrzynie, sam test ciśnień to nie wszystko, płynność przyśpieszenia oraz czy nie ma szarpania podczas płynnej jazdy. Kalibracja skrzyni też zweryfikuje czy wszystko jest ok. Chociaż pozytywne przejście kalibracji nie oznacza, że skrzynia jest w 100% sprawna
 7. Chociażby po to by dostosować silniki hydrauliczne w skrzyni aby mialy wyznaczoną pozycje zerową i nie zeby zużywać elementów skrzyni kiedy ciagnik jest na aktywowanej skrzyni ale stoi. Korek jest jeden na imbus 17 najniżej skrzyni, pozostałe dwa odkręca się do demontażu dkrzyni. Na wysokości zwolnic są jeszcze dwa małe korki na imbus 5 lub 6, tam zleci Ci jeszcze po 2 litry są tam przegrody hamulcy, ale jest to ten sam olej i nie trzeba go jakość dodatkowo uzupełniać.
 8. Ustaw sobie sobie agresywność wszystkich trzech parametrów maksymalnie na minus jeśli nadal szarpie to konieczna będzie kalibracja przekładni, jeśli masz na gwarancji to dzwoń do korbanków, a jak po to mogę zrobić Ci to taniej. Mam również części i filtry w konkurencyjnych cenach.
 9. Jeśli jesteś zainteresowany to mogę sprawdzić każdego MF pod względem sprawnosci.
 10. Jeśli jesteś zainteresowany to mogę sprawdzić każdego MF pod względem sprawnosci.
 11. Stuk zacinających się wstryskiwaczy jest podobny do podpartych zaworów, ale jest bardziej głośny pod obciążeniem. Najlepiej pomierzyć przelewy lub oddać do sprawdzenia. Koszt nowego to ~2500 regeneracja to ~1200
 12. Podaj symbol tego bezpiecznika, w serii x4xx obok opisu jaki bezpiecznik jest opis.
 13. Ta która jest od wspomagania, musisz zobaczyć z której pompy idą przewody na filtr wspomagania. Skrzynia jest zasilana z powrotu orbitrola.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj