matingus

Cena cieląt 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemo2014    2

Witam forumowiczów,jestem zainteresowany kupnem byczków 80-100 kg MM lub mięsnych prosto od rolników, nie interesują mnie oferty pośredników. Ilość ok 20 sztuk, nawiąże stałą współpracę.
W razie kontaktu-priv
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odkarmiam cielaki do ok 100kg nim widać im rogi wychodzi lepiej niż za mleko.

przy krowie do 100 czy doisz i dajesz

Myślisz, że jakby się to nie opłacało to ktoś by się tym zajmował? Każdy robi jak uważa i nikogo nie przeknasz a jak nie zadbasz sam o higienę to masz srakę u cielaka.

a jakie masz przyrosty ile wazy pół roczny cielak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

ale kto mowi o dojeniu ma 40 krów których nigdy nie doje po prostu krowa stoi na łancuchu a cielaki w klace i sa puszczane dwa razy dzienni jak dobra krowa to dwa jak słaba to tylko swój wychowuje w ten sposób 60 cielat rocznie a krowy chodza od wiosny z bykiem dojenie i pojenie wiadrem głupota i biegunki

widzisz kolego ale pomysł sobie ile byś zarobił gdybyś doil te 40 sztuk ja nie jestem aż takim biznesmenem żeby zrezygnować z mleka wszystkie doje dojarka a pozniej poje cielaki . wole tak niz puszczac cielaki do krow bo taki cielak bardzo krowy psuje . wcześniej robiłem tak jak ty i zawsze był problem z zapaleniem u krow a teraz prawie jest spokój

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

przy krowie do 100 czy doisz i dajesz

 

Mam stado po rodzicach gdzie krowy są po 4-6 cielakach i były różnie karmione, a z racji tego że mam ich niewiele to mleko z wyższą somatyką daje dla cielaków


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

A liczyłeś ile zostaje wez pod uwage ze ciele przy krowie tylko na otrebach do 4 miesiaca zero paszy nie chodzi zeby trzymać duzo lepiej mniej ale przy krowach  ja też juz wiecej nie chcem bo juz roboty starczy

A ty liczyłeś ile Twoje wychowanie kosztuje???Piszesz,że chodzą po pastwisku ok a to nie kosztuje??Krów nie dokarmiasz??Ile masz łąk??Pytałeś ile waży półroczny cielak??Dziś ważone jałówki mieszańce z CH urodzone od lipca do końca sierpnia i średnio 320kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pastwisk 26 hektarów pastwisk w normalny rok nie dokarmiam tylko laka od maja do pażdziernika w tym roku musiałem dokarmiac sianem w domu te co karmiły utrzymanie całego stada to 73 tysiace w ubiegłym roku 

 


widzisz kolego ale pomysł sobie ile byś zarobił gdybyś doil te 40 sztuk ja nie jestem aż takim biznesmenem żeby zrezygnować z mleka wszystkie doje dojarka a pozniej poje cielaki . wole tak niz puszczac cielaki do krow bo taki cielak bardzo krowy psuje . wcześniej robiłem tak jak ty i zawsze był problem z zapaleniem u krow a teraz prawie jest spokój

ale po co mam doic mieszance przez 10 lat jedna krowa mi sie popsuła


A ty liczyłeś ile Twoje wychowanie kosztuje???Piszesz,że chodzą po pastwisku ok a to nie kosztuje??Krów nie dokarmiasz??Ile masz łąk??Pytałeś ile waży półroczny cielak??Dziś ważone jałówki mieszańce z CH urodzone od lipca do końca sierpnia i średnio 320kg

to dobra srednia waga jakie karmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340

Czyli twierdzisz że ci co kupują cielaki to ich hodowla nie ma sensu i jest nie opłacalna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

karmienie??Mleko dwa razy dziennie średnio ok 4l na odpój ciężko określić dokładnie bo mleko dostają w koryto, dokarmiane taką mieszanką do woli

-60% kiszonka z kukurydzy

-10% owies cały, ostatnio już gnieciony

-10% cj'ka

-10% ziarno kukurydzy z początku całe później po gniotowniku, bo kiszonka licha

-10% śruta rzepakowa-choć to z tego co czytałem niepotrzebnie

Oczywiście sianokiszonka i woda też do woli i najważniejsza sprawa cielęta utrzymywane na luzie co daje duży plus na przyrosty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlatego masz takie dobre przyrosty ja daje tylko siano i sianokiszonke srute i otreby i przyrosty na poziomie 350 po pol roku i w gore i w dól   zalezy jak trawa rosnie


Czyli twierdzisz że ci co kupują cielaki to ich hodowla nie ma sensu i jest nie opłacalna??

 

ja tez kupuje cielaki do lepszych nie mówie ze sie nie opłaca tylko ze z krowami łatwiej a jak ja mam łak duzo to i tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

każdy orze jak może ja bym nie dał rady trzymać wszystkiego przy krowach, dlatego taki system utzrymania za drogo nie wychodzi w moim przypadku taniej niż trzymanie cieląt przy mamkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340

Ja niestety nie posiadam łak.A przy takiej pogodzie jaka nas rozpieszcza ,z mamkami i ze zwiększeniem zazielenienia idę z torbami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

fajnie liczysz..........

ciekawe jak u Ciebie wyglągają przyrosty,że tak się nabijasz z innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

odchowane na mleku? Chyba sobie jaja robisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

ja mam podobnie-zależy od byka,ale 350 kg w 6 miesięcy od urodzenia to u mnie się nie zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

w hodowli niema miejsca na bicie rekordów.....tu najważniejszy jest zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odchowane na mleku? Chyba sobie jaja robisz

wagi słabe bo pasza słaba bez kupowania zadnych koncentratów i kuku bo nie mam sprzetu 

zgadza sie rekordy to mozna bic w sporcie a w hhodowli bydła to tylko zysk i nie przedobrzyć  

zgadza sie rekordy to mozna bic w sporcie a w hhodowli bydła to tylko zysk i nie przedobrzyć  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale cie pochwale za szczerość. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

panowie chciałbym się poradzić, mianowicie mam dostęp do odsadek limousine. Czysta rasa, 8 miesięczne wagowo 280-320 kilo. Wołają za nie 13,8 tak więc średnio byczki po 4200. Opłaca się? Może jest tu ktoś kto ma namiar na odsadki lub kto hoduje w ten sposób. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Jak dla mnie za drogo. Chyba, że na eksport by szły po minimum 9netto.  4200zł.. to niektórzy tyle za 600-700kg hfy nie dostają jak cena słaba. 

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

liczyć na  9 netto to baaaaaaardzo optymistycznie więc ryzyko duże bo trzeba by wyłożyć sporo gotówki na te odsadki po 4200 a zysk niepewny chyba że jakiś kontrakt od startu ale wiadomo jak to jest..... dla mnie nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj