Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

ja na twoim miejscu kupowałbym te większe,chyba musisz mieć spore stadko skoro takie kupujesz

Opublikowano (edytowane)

To jak większe to już może typowe odsadki ~250kg się lepiej opłaca? Mam 2 takie byczki mięsne dobrej budowy, sprzedam po ~10zł/kg. Okolice Ciechanowa.

Edytowane przez YanYsz
Opublikowano

ja mieszkam na podlasiu i jak nie jest zadnym fartem kupic u nas dwu dniowego hf za 300 zł to juz trudno jest kupic trzy dnioweg prawdziwego MM za 500-600 Sam czesto juz płaciłem nawet 1100 za odchowanego MM Wczoraj kolega sprzedał brzydkiego tyle ze w kolorze  90 kg (zapłacone za 80) po 15 zł Także za miesne i unas trzeba zapłacic!!

Opublikowano

śmieszy mnie to jeszcze jak kupujesz cielaka np hf x lm ma kolor jakiś tam rudy a w paszporcie lm rasowiec:)

Opublikowano

U mnie w ARiMR przy rejestracji się zmieniło i juz nie da rady wpisać do paszportu "rasowcow" jak krowa nie jest danej rasy. Trochę to głupie bo jak mam już 3 pokolenie ciągle kryte np. Limousine to w paszportach cielaki będą miały i tak MM.

Opublikowano

Witam, mam byczka hf lekko ponad 3msc i niestety ma on przepukline chcę go sprzedać na rzeź miejscowy handlarz oferuje mi 9zl/kg Lubelskie, dużo mało? Nigdy nie sprzedawałem małych.

Opublikowano

Panowie miałbym do sprzedania 6 byczków i jałówkę. 3 byczki to krzyżówki MOxhf, a reszta to albo czysty mo albo sm. Ważą różnie od 115 do 160 kg. Najstarszy koniec czerwca a najmłodszy połowa września.
Wycenić śrenią stawkę za wszystkie czy każde z osobna? Chcę wystawić na olx, ale nie wiem na ile wycenić? Zaproponuje ktoś cenę?

Opublikowano

@soltys48 kupowałeś lub ktoś z znajomych kupował od tego gościa z Krajenki,zastanawiam się czy nie jechać do niego po cielaki, potrzebuję jakieś opinie na temat sprzedawcy i towaru

Opublikowano

Nic nie poradzę. Najpierw problem z biegunką po mleku z josery a potem znów biegunka u wszystkicy po wizycie jednego kupującego. Najmłodszy co ciekawe co był w innej oborze ma 160. Prosiłem o cenę a nie opinię.

Opublikowano

@slawek1234 Jest to moje ogłoszenie a wiadomo swojego nie bede za duzo chwalił ale troche juz cielaków przewiozłem i mam stałych odbiorców już którzy chwalą cielęta. Jesli nie uda mi sie sprzedac zostają u mnie do ok 200 kg trzymałbym moze i do duzych ale warunki narazie na to nie pozwalają wole sprzedac takiego odsadka. 

Opublikowano

ja to zrobiłem taki kontenerek na przyczepkę z profili i blachy, także na takie kursy w sam raz, tylko kontaktów brak

witam jestem z Podlasia jezeli interesuja cie cielaki prosze o wiadomość na priv. Nie jestem handlarzem

Opublikowano (edytowane)

Witam, jeżeli interesują Was cielaki z podlasia prosze o kontakt na priv, nie jestem handlarzem tylko rolnikiem. W mojej okolicy wielu znajomych ciagle sprzedaje więc mogę organizować.

Mogłeś edytować poprzedni post zamiast pisać nowy

Edytowane przez danielhaker
Opublikowano

@soltys48 kupowałeś lub ktoś z znajomych kupował od tego gościa z Krajenki,zastanawiam się czy nie jechać do niego po cielaki, potrzebuję jakieś opinie na temat sprzedawcy i towaru

 

 

@slawek1234 Jest to moje ogłoszenie a wiadomo swojego nie bede za duzo chwalił ale troche juz cielaków przewiozłem i mam stałych odbiorców już którzy chwalą cielęta. Jesli nie uda mi sie sprzedac zostają u mnie do ok 200 kg trzymałbym moze i do duzych ale warunki narazie na to nie pozwalają wole sprzedac takiego odsadka. 

sam bym tego lepiej nie opisał :D

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym poznać waszą opinie na temat opasu byków i jałówek, jakie jest zużycie paszy, jakie różnice cenowe, zużycie paszy na kg przyrostu. Po prostu co się bardziej opłaca  Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v