Skocz do zawartości
LordxViruS

Obsługa ciągnika Renault 103.54

Polecane posty

LordxViruS    0

Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem ciągnika rolniczego Renault 103.54. Jak to zwykle bywa przesiadając się do takiego ciągnika z zwykłego Ursusa C-360 mam lekkie problemy z obsługą jego możliwości. Jest to Renault z 93 roku, z podnośnikiem ehr. Potrzebuję pomocy w rozróżnieniu co służy do obsługi czego w kabinie. Dołączam zdjęcie z panelem sterowania który znalazłem w internecie, bo niestety nie mam dostępu teraz do mojego ciągnika aby samodzielnie zrobić zdjęcie. Jedna dźwignia jest przekreślona, ponieważ mój ciągnik jej nie ma. Tak samo przekreślony jest jeden przycisk na prawo za fotelem, ponieważ mój ciągnik posiada tylko dwa. Pozostałe dźwignie i elementy pooznaczałem cyframi dla ułatwienia opisu. Jeśli ktoś wie do czego służą to proszę o pomoc. Z góry dziękuje :)

post-169219-0-04347200-1451659601.jpg

VIP    0

Przecież wszystko dokładnie masz pokazane na tym zdjęciu co wrzuciłeś co do EHR, nie rozumiem problemu.

1 i 2 zapewne sterowanie hydrauliką

3 podnoszenie/opuszczenie do pozycji ustawionej na EHR

dwa ostatnie przyciski mogą być do włączania napędu/blokady ale nie jestem pewny

Edytowano przez VIP

Wiadomość z agroFakt.pl

nuss    0

Przyciski 8 to moze byc kogut a 9 przedni napęd musisz wyprobowac :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.
    • Przez MrJareczek
      Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie
    • Przez Qba66666
      Witam. Założyłem wcześniej post odnośnie renault jednak zrezygnowałęm z niej ze wzgledu na skrzynie hydrauliczna. Kupiłem Valtre 705 z 90r. Przeszukałem 6 stron tematów i nie znalazłem tego czego szukam. Szukam instrukcji użytkowania. Ktoś miał w poście z 2008r ale ten użytkownik już jest chyba nieaktywny. Wszystko działa i nie chciał bym zepsuć tej valtry. Nie wiem jak włączać guzik przyśpieszania żeby nie uszkodzić czegoś. W czasie jazdy jak się go przesunie to jedzie się szybciej, a jak cofnie to wolniej. Mam pytanie czy wolno tak w czasie jazdy to włączać? W internecie znalazlem tylko ze ma 85km, zbiornik 180l, i że niby waży 7ton ale nie wygląda na tyle. Jeśli ktoś ma taka to mogę odkupić ewentualnie kopie. Pozdrawiam wszystkich
    • Przez TOME11
      witam

jakie są obecnie dostępne kolory do wybrania w nowej Valtrze?

pozdrawiam
    • Przez podlaskirolnik
      Witam Mam zamiar kupić ciągnik ,który byłby głównym ciągnikiem w mlecznym gospodarstwie. Pracował by  z pługiem fraugde 3+1, gruberem 2,5m, prasą belującą z 15 nożami i rotorem. Śmigał by też z turem i  beczką 7tyś litrów. Pieniądze jakie chcę na niego przeznaczyć nie powinny przekroczyć 300 tyś z turem (chodzi o jak najmniejszą stawkę).
       Myślałem nad Kubotą m 110gx i Case maxxumem 110-120. W grę wchodzą tylko nowe ciągniki. Proszę o pomoc. Pozdrawiam