Skocz do zawartości
adhock

Remont wozu - koła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adhock    1

Czołem koledzy,

Przy wozie mam koła na klasycznych skręcanych felgach rolniczych (16'') - takie jak np. na tym zdjęciu:

http://img32.staticclassifieds.com/images_tablicapl/281627287_3_1000x700_opony-rolnicze-16-opony-rolnicze.jpg

Moje pytanie: czy można te felgi zastąpić innymi - pełnymi, bez konieczności przerabiania piast, osi itd.? Jeśli tak to od jakiej maszyny szukać takich kół?

Wiadomość z agroFakt.pl

GoRAL1    63

Nic nie dopasuje

ja dorabiałem jakby dekle z otworami i wspawałem do felg od mercedesa

Tomasz78    287

Pracuję na wulkanizacji więc co mi szkodzi coś dopasować ,problem moze być z ET ale spróbujemy. 

balcerek1    91

Jak będzie pasował otwór środkowy od żuka to w piaście idzie zaspawać otwory i wywiercić drugie czy to żeliwna czy stalowa piasta.

Tomasz78    287

Koledze pewnie zalezy ,aby były bezdętkowe ,jak sie niczego nie dopasuje to lepiej chyba wyciąć te stare felgi i wspawac w obręcz ,to co radzisz Balcerek to juz przerabiałem w rozrzutniku ,próbując dopasować felgi od tira ,efekt jest ale czasochłonne szczególnie jak otwór od szpilki wypadnie w połowie istniejącej na feldze .

pawel885    376

Po mojemu to fele od "scertnika" czy jak to tam zwą....

Edytowano przez pawel885

pawel885    376

Miałem w dwukółce takie przerobione na 5 dziór, po awarii zmieniłem na żukowskie- ocierały minimalnie wewnętrzną stroną opony o ramę, zmniejszył się rozstaw i to sporo, na ursusowskich będzie jeszcze gorzej 

Tomasz78    287

Tez pisze o ET ,tu jest idealnie na środku i podobnej trzeba szukac ,chyba żeby dorobić dystanse i w tedy każda dopasujesz

adhock    1

zmierz mi rozstaw szpilek (osiowo) coś poradzimy.

rozstaw szpilek: 14 cm, średnica otworu na piastę: 10 cm

Tomasz78    287

No niestety nic nie poradzimy ,książkowo żaden bus nie podejdzie ,trzeba kombinować w śród rolniczych ,lub przerabiać

Shiller    1

Witam mam pytanie czy da się zrobić dystans z mniejszej piasty żukowskiej na felga od rozrzutnik z oponą235/65/16

marian27545    6

Miałem podobny problem. Mi się pozaginały stare felgi jeszcze te z pierścieniem. Zakupiłem felgi od dostawczego Iveco powycinałem tarcze i wspawałem te ze starych kół. Odsadzenie zrobiłem takie jak było mi potrzebne. Smigają elegancko. Potrzebuję natomiast osłony piasty koła. Gwint na piaście ma ok. 95mm. Może komuś zbywa. Piszcie.

GucioJUMZ    283

Mam wóz na kołach 16'' na 5 śrub felgi pasują od ruskiego ciągnika to niema problemu 16czy 20 '' ale kupiliśmy koła z felgami od żuka i środki zostały wymienione wstawiona nowa blacha wycięta na plazmie na stole CNC gotowe wszytko tylko wspawać i w drogę 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się