Skocz do zawartości
Rolnik70

dodatkowa hydraulika mf 255

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik70    126

witam :D

mam pomysł na dodatkową hydraulikę w mf 255 lecz chciał bym się was doradzić co o nim sądzicie

pomysł polega na tym żeby założyć pompę wody na 2 paski z której doprowadzić pasek  do cyklopowskiej pompy hydraulicznej z nałożonym kołem pasowym z pompy poprowadzić wąż do rozdzielacza 2 sekcyjnego w kabinie z którego bd wypuszczone 4 szybko złącza

proszę o ocenę pomysłu oraz dodatkowe sugestie .

pozdrawiam :D

volvo1150    8

tam jest miejsce na 2 pompę bez kombinowania możesz sobie założyć do wspomagania lub 2 na hydraulikę masz miejsce pod sprężarką jest dekiel przykręcony zdejmujesz go i zakładasz pompę ja w 4512 mam tam od wspomagania założoną

Rolnik70    126

ale takie pompy jak np do wspomagania mają bardzo małą wydajność a pompa cyklopowska ma około 40l/min

a ja potrzebuje hydraulikę mocną np do wywrotu jak i do sterowania tylnym ładowaczem

Wiadomość z agroFakt.pl

Grabos1981    179

tylko że tak mocna pompa będzie stawała przy napędzie na pasek. lepszym rozwiązaniem był by napęd bezpośrednio z wału

robi57362    53

a można wiedzieć dlaczego chcesz odrazu 2 pompę ta ma dla ciebie za małe ciśnienie , czy prostu denerwuje cię to przelaczanie pod siedzeniem ?

Rolnik70    126

denerwuje mnie to przełączanie pod siedzeniem a pozatym myślałem o założeniu przedniego tuza oraz zakupie pługa obrotowego więc przydała by się odrębna hydraulika

lukbold    400

zapomnij o napędzie paskiem. Chyba ze od razu 2-3 założysz. To już lepiej kombinuj z pompą napędzaną od wału przeprowadzonego pod chłodnicą.... tak jak to miały ostrówki. Tylko coś mi się zdaje że pod chłodnicą nie ma miejsca... Pompa tandem podpięta pod rozrząd jak w Ursus 5314 http://www.polagriparts.pl/produkt/74611-pompa-hydrauliczna-pzc-4510x1016-k-mf-3-7006985m91-massey-ferguson.html

http://sklep.hydrotor.com.pl/shop/massey-ferguson-pzc4510x1016k-7006985m91-p-193.html

Edytowano przez lukbold

robi57362    53

kiedyś widziałem na agro foto zdjęcie jak ktoś przerobił mfa 255 żeby podnosnik jak i chydraulika zdwnetrzna działały bez przelaczania ale nie moge tego znalezc ale to by było chyba najtańsze i najprostsze rozwiązanie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się