Skocz do zawartości
Juras112358

OC dla młodych

Polecane posty

Juras112358    0

Cześć! Kupiłem ostatnio pierwsze w życiu auto. Muszę kupić ubezpieczenie i szukam w internecie jakichś ofert. Możecie mi polecić coś? Mam używane renault megane classic. Czy dla młodych są jakieś ma start oferty? Macie jakieś doświadczenie? 

--

"Nie da się przyspieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe"

Dennis Genpo Merzel

agromatik    239

Czy dla młodych są jakieś ma start oferty? Tak 100% stawki u każdego ubezpieczyciela.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

Patryk1222    37

Heh mi 200% stawki policzyli ale przeszły zniżki jakieś z wujka bo miałem z nim rejestrację i teraz jakoś 60% juz zniżek w PZU.

Na samego siebie nie polecam do 28 lat jakoś licza 200%

Wiadomość z agroFakt.pl

agromatik    239

Auto rejestruje się na osobę ze "stażem", a młody jest jako współwłaściciel i w ten sposób można załapać się na zniżki.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

Jarecki88    189

Sprawdź ofertę YouCanDrive.pl Ubezpieczają młodych (do 30 roku życia)w dość dobrych pieniądzach. Mi tam zawsze wychodzi najtaniej. Jest to firma-córka Ergo Hestia.

Andrew12345    0

A próbowałeś szuakć czegos na kalkulatorach? Ostatnio krążą w necie jakieś takie porównywarki ubezpieczeń. Tam się wypełnia formularz i jakoś to obliczają. Mój kuzyn tak ostatnio ogarnął sobie polise. Wyszukiwarka znalazła mu kilka ofert z wyszczegółnieniem która jest najkorzystniejsza. Może to jest dobra opcja szukania... 

Juras112358    0

Andrzejku, a z takiej porównywarki jak "rankomat" korzystałeś? Wyskakuje mi jako jedna z pierwszych i widzę, że mają tam różne  usługi finansowe do porównywania a nie tylko OC i AC, to chyba dobra jest, nie? Wolę podpytać, bo słabe mam doświadczeniei i lekki niepokój, że trafię na jakąś "sponsorowaną"...

--

"Nie da się przyspieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe"

Dennis Genpo Merzel

Uziu92    2200

w you can drive bedziesz mial najtaniej, tylko juz nie pamietam ale chyba trzeba u nich miec prawko co najniej 2 lata to jest jeszcze taniej, mi jak na passata wyliczyli w roznych towazystwach to wychodzilo prawie 2 tys :D a u nich o ponad polowe mniej z tym ze mi uwzglednili ze mam prawko juz ponad 5 lat i zadnej szkody, stluczki itp.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Juras112358    0

Policzyłem na rankomacie. Dzięki za info ! Wyszło mi link4. Dobra baza do dyskusji z Agentem. Wynegocjowałem dodatkowe holowanie do 1000 złotych :)

--

Dennis Genpo Merzel

Juras112358    0

A czy tak przy okazji - może ktoś wie  jak wygląda procedura homologacji haku w aucie ?

--

Dennis Genpo Merzel

mareczek10    0

Przede wszystkim musisz zapoznać się z dostępnymi ofertami, bo czasami są promocje na pierwsze oc, mimo że nie masz jeszcze zniżek. Wzięcie kogoś dla zniżek na współwłaściciela wiąże się z ryzykiem dla Ciebie, bo musisz z nim uzgadniać wszystkie rzeczy dotyczące samochodu, jak ubezpieczenie czy sprzedaż i dla tej osoby, bo jak coś narobisz to straci te zniżki również na swój samochód. Możesz poprosić o pomoc specjalistów, żeby znaleźli najtańsze ubezpieczenie OC Ruda Śląska ma taką firmę http://silesiaubezpieczenia.pl/ przynajmniej nie musisz sam tego wyszukiwać, a jeszcze możesz mieć taniej.

Juras112358    0

No wlasnie mi sie silesia tez na rankomacie wyswietlila wtedy ale wzialem to co wzialem :)

Link 4 generalnie ogarnia, miałem już przygodę z autem i sprawdzili się, holowanie i wszystko elegancko. 

--

Dennis Genpo Merzel

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zbyszek57
      Cześć mam takie pytanie, nie jestem rolnikiem, nie posiadam gospodarstwa lecz jestem w posiadaniu paru łąk o niewielkim areale. W chwili obecnej są używane przez innych rolników, co nie przynosi mi żadnego dochodu - chciałbym to zmienić. Niestety z braku wolnego czasu nie jestem w stanie podjąć się jakiejś produkcji roślinnej, która wymaga dużego nakładu czasowego. Pierwszym moim pomysłem była budowa kilku domków drewnianych, które można by wynająć. Co prawda teren ładnych, widoki również, ale przez dosyć trudny dojazd samochodem osobowym i dosyć duża odległość od '' cywilizacji " oraz jakiś większych atrakcji turystycznych, zrezygnowałem z tego pomysłu. Kolejnym pomysłem było zalesienie tychże kawałków. Co prawda dochodu z tego nie ma, ale zawsze było by to jakieś zabezpieczenie finansowe za 20-30 lat. Moje pytanie polega na tym czy takie zalesienie było by opłacalne? Tak jak mówię jest to kilka niewielkich kawałków w granicach 10- 20 Arów- jeden. O ile może wzrosnąć wartość pola po 10,20,30 latach. Wiem że nie można przewidzieć dokładnie co będzie za tak spory czas, ale jestem ciekaw tak orientacyjnie, bo jeśli wartość takiego pola wzrośnie o np 2-3 tyś to moim zdaniem nie warto się w to bawić. A może jesteście w stanie polecić jakiś inny sposób, w który można by wykorzystać takie działki, żeby przynosiły jakiś dochód, albo stanowiły zabezpieczenie finansowe na późniejsze lata, bo same w sobie nie stanowią zbyt dużego zabezpieczenia ze względów na niezbyt wysokie ceny ziemi rolnej w moich okolicach.

PS: spotkałem się z podobnymi tematami na forum, lecz nie zbyt wiele mi pomogły, więc założyłem osobny.

Z góry dziękuje za pomoc/
    • Przez mateusz1999
      Witam wszystkich mam 18 lat i stoję przed dylematem. Moi rodzice prowadzą gospodarstwo o powierzchni 60 ha i 30 krów mlecznych jako że ja kończę niedługo szkołę chciałem przejąć gospodarstwo bo kochać być rolnikiem na razie pomagałem tylko rodzicom a teraz sam bym mógł je prowadzić marzyłem o tym od dziecka. Jednak jest jedno ale a są nimi pieniądze. Mimo że uprawiamy opłacalne uprawy takie jak zboże z którego średnia wydajność z lat to 7-8 t, rzepak 3-3,5 t średnio i burak cukrowy 55-60 t ha wydajność krów nie jest też na złym poziomie bo około 6 tyś l na krowę. Oszczędzamy w granicach rozsądku na nawozach paliwach paszach itd. to czysty zysk nie jest za duży w sumie to wystarczy tylko na naprawy maszyn modernizacje to opłaty jedzenie i takie podstawowe sprawy dodam że jestem ryczałtowcem. Moi rodzice mówią żebym rolnictwo zostawił sobie jako hobby ale ja to kocham. Pytanie do was czy macie też tak że jak weźmiecie wszystko obliczycie to wychodzi że pracowaliście za darmo ?? 
    • Przez JanKropka
      Witam,

maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..

z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

- Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

- Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

a działalność ta to TYLKO:

Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

- i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..

• Przez huard
      witam panowie mam takie pytanie moze ktoś pomoże otóż dostałem premie na młodego rolnika w 2015 składałem wniosek na wszystki działki na umowe dzierżawy w gminie i teraz moje pytanie czy po 3 latach od premii moge zamienić jedną działke tzn 1h za 1h?

• Przez Piszczu
      Jeżeli jestem ubezpieczony w krusie to moge podjąć prace na etat? Wtedy musze byc ubezpieczony w zusie i zawieszam krus,czy w nim zostaje? Jak to wygląda?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.