Skocz do zawartości
pawlu

Fendt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlu    1

Panowie mam pytanie czy można hodować 309 na zgaszonym silniku(czy będzie można kierować kierownicą)

karolas123    86

Układ kierowniczy z orbitrolem umożliwia holowanie jednak układ kierowniczy pracuje bardzo ciezko, należy zachowac ostrożność.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawlu    1

Panowie nie mówię o holowaniu kilkudziesięciu kilometrów tylko teoretycznie ściągnięcie do bazy!

waldac    11

1 km?

10 km?

Twoja decyzja. Twój ciagnik...Twoje koszty

wiesz czego możesz sie spodziewać

napewno laweta tańsza....

waldac    11

wymuszony obieg oleju przy pracujacym silniku

chcesz schemat smarowania /  przekrój skrzyni

nie ma sprawy tylko co ci to da - nie obejdziesz tego

pytałes o holowanie i już holowałeś że potzrbny schemat

załoz nowy temat jak zatrzesz skrzynię :)

wymuszony obieg smarowania niechcę zatrzeć tylko pytam teraz wprost gdzie znajduję sie pompa oleju smarowania skrzyni w tym modelu bo wiele ciągników owej nie ma spotkałem taką w mb traku a o fendzie pierwsze słysze więć pytam bo jestem ciekaw ale nie mam pewności jak to na forum często czytam głupoty więc drażę temat

ok  już się dowiedziałem wczesniej bo właśnie w tej chwili mam rozebraną skrzynię serji 600 i nic tam nie widziałem ale to całkiem inna skrzynia dzięki za uparte odpowiedzi i na temat

zenek_19    4

to nie vario tylko zwykla mechaniczna skrzynia wiec maly odcinek nie powinien robic problemu bedzie smarowanie rozbryzgowe pozd

JD1052    87

No przecie 309 ma tylko smarowanie rozbryzgowe...smarowanie przez pompe ma tylko 312...

JD1052    87

312 ma tylko, sama ilość oleju w skrzyni o tym mówi tylko 21 litrów a w 311 jest to już 33 litry, w skrzyni musi być pompa tak czy tak, coś musi obsługiwać rewers, wom i pólbiegi prawda?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kuba284
      Cześć
      Czy w końcu ktoś mi powie gdzie w fendcie farmer 309 sidzą elektrozawory (lub coś w tym stylu) oraz czujniki od półbirgów oraz rewersu
      Bardzo bym prosił o zdjęcia lub dokładny opis.
    • Przez pawelol111
      Jak w temacie: Jadąc na wom 540 nie ma problemu. Jadąc na 750 jakiś czas działa a potem rozpina. Gaśnie lampka na guziku i dopiero po dociśnięciu dźwigni od zmiany prędkości i ponownym wciśnięciu guzika działa ale znowu tylko jakiś czas w zależności od kaprysu ciągnika.... Jest tam jakaś regulacja do lepszego spięcia a może cegłe na dźwignię położyć? Pytam bo jak przytrzymałem ręką dźwignię to nie rozłączało. 
    • Przez PATRYW
      Witam serdecznie. Poszukuje odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, które dotyczą Fendta 305 ls 1992r.
      Pierwsze z nich dotyczy tylnego podnośnego. Otóż podnośnik nie opada do samego końca. Nie ma różnicy czy ciągnik jest pod obciążeniem czy nie. Mam siłownik wspomagający który dałem do regeneracji, bo delikatnie się pocił, ale nie przyniosło to rezultatów. We wspomnianym siłowniku jest coś podobnego do odpowietrznika. kiedy go odkręcam wypływa olej i podnośnik opada do samego końca. Po kolejnym podniesieniu jest dalej to samo i podnośnik zatrzymuje się ok 10 cm od pozycji maksymalnego opuszczenia. Co może być tego przyczyną ? 
      Druga sprawa dotyczy obsługi tylnych wyjść hydraulicznych. Mam zamontowany przedni ładowacz czołowy i jest on obsługiwany dźwignia miedzy fotelem a dźwignią podnośnika widoczną na zdjęciu. Jest tylko jedna dźwignia bo wiem ze innych modelach występują dwie. Zastanawiam się w jaki sposób obsługiwać tylne wyjścia? Przy okazji proszę o wyjaśnienie do czego służą pokrętła (żółte i niebieskie widoczne na zdjęciach)
      Pozdrawiam

• Przez tay29
      witamw zime przestało poprawnie działać wspomaganie w fendzie 310lsa 86r. wczoraj wymieniłem pompe hydrauliczną na nową oryginalną jak kazał mi zrobić "mechanik". niestety problem dalej wystepuje. czym moze być to spowodowane ?
    • Przez oli007
      Witam jak w temacie, silnik 4cyl pompa rzędowa. Po odkręceniu pomp od hydrauliki widać koło zębate pompy wtryskowej. Jest przykręcone do pompy wtryskowej na jedna śrubę centralna na osi jest klin. Na kole nie widzę żadnych znaków albo jestem ślepy;) niestety ojciec zdejmując najpierw odkręcił pompę potem jak widział ze nie zejdzie bez odkręcenia koła złożył spowrotem i wtedy zrobił znak ale prawdopodobnie przeskoczył już o ząbek. Gdzieś znalazłem ze są jakieś znaki w zależności od ilości cyl ale to chyba dla tego silnika z pompami rotacyjnym...