Darek213PL

Pług obrotowy 3skibowy

Polecane posty

Darek213PL    0

Witam.

Mam problem z ustawieniem pługa obrotowego.(3skibowy)

Problem jest dośc dziwny, mam nadzieje ze mi pomozecie.

pierwsza skiba wbija sie gleboko w  ziemie... spowodowane jest to tym,ze plug mi sie sam przekreca...?(w czasie jazdy obraca sie w dol )dlaczego on mi sie przekreca? moze byc zle ustawiony? czy po prostu silownik go nie trzyma i dlatego on sie tak obraca na bok? 

czy plug obrotowy ma jakies zabezpieczenia przeciw obracaniu sie ?? moze plug jest zepsuty i dlatego sie obraca ?

post-166300-0-25660100-1444854025_thumb.jpg

moj plug wyglada jak na zdjeciu.

strzalki pokazuja w ktora strone plug sie przekreca podczas jazdy...

nie da sie wcale orac pierwsza skiba wchodzi cala w ziemie a ostatnia sie podnosi...i tyle z tego.. podnoszenie na pompie nic nie daje.

Edytowano przez Darek213PL

XMK13    389

Gdy posniesiesz pług w górę to on powoli się obraca? Jeśli tak, to przepnij przewody hydrauliczne od siłownika obrotu pługa. Możliwe, że rozdzielacz w ciągniku puszcza, a nie siłownik.

Darek213PL    0

Nie. Jesli plug podniose to normalnie stoi tak jak powinien.  obraca sie po wbiciu w ziemie;/ moze inaczej.. "przechyla"

Wiadomość z agroFakt.pl

XMK13    389

No to na pierwszy ogień możesz siłownik rozebrać. Możliwe, że uszczelnienia na tłoku są już zniszczone. Dobrze się on obraca?

Darek213PL    0

obraca sie plynnie. nie widac nic niepokojacego.  

nwm czy to ma cos do tego.. ale moze na to wszystko wplywac mala ilosc oleju hydraulicznego w  ciagniku?

XMK13    389

Rozumiem, że on się obraca na obrotniku podczas pracy, tak? I siłownik go nie podtrzymuje, tak? Możesz jeszcze odpiąć przewody hydrauliczne od tego siłownika, żeby wykluczyć rozdzielacz w ciągniku. Jak uszczelniacze na tłoku siłownika będą wydarte, to olej będzie przepływał z jednej str. tłoka na drugą i nie będzie on przytrzymywać pługa w odpowiedniej pozycji.

Darek213PL    0

tak, obraca sie na obrotniku podczas pracy. ogolnie to jak mam sprawdzic stan rozdzielacza w ciagniku?  wyciagam przewody hydrauliczne od silownika i co dalej? po czym zobacze ze rozdzielacz dziala prawidlowo?

XMK13    389

Jakby rozdzielacz puszczał, to z podpiętymi przewodami od siłownika obrotu pług by się obracał, a z odpiętymi problem by znikł. Jednak jeśli to nie ten rozdzielacz jest problemem, to i z zapiętymi przewodami i z odpiętymi pług nadal by się obracał.

Darek213PL    0

ok. dzieki za informacje. 

jutro to sprawdze.

a jakby wszystko bylo ok z rozdzielaczem i silownikiem.. to cos innego moze to powodowac? 

mam rozumiec...jak przewody od pluga sa  przypiete to plug nie moze sie obracac ? wtedy plug ma sprawny silownik?

XMK13    389

przewody odpięte - Jak pług nadal będzie się obracać - siłownik niesprawny.

przewody odpięte - Jak pług się nie obraca - rozdzielacz w ciagniku puszcza.

Jest jakiś zawór przy siłowniku (najczęściej taka kostka do której dochodzą przewody od siłownika obracania pługa)? Jak jest jakiś, to może też być jego wina, gdy wykluczysz rozdzielacz.

Darek213PL    0

Problem rozwiazany.

przewody zamieniliem miejscami i juz sie nie przekreca.

dzieki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Barteeekkk
      Witam, w moim ciągniku występuje problem z podnośnikiem, a mianowicie raz podnosi a raz nie, a gdy już uda mu się podnieść to po chwili zwykle spowrotem opada w dół.
      Chciałbym zapytać jakie mogą być przyczyny takiego działania, słyszałem że może to być jakaś odkrzywiona blaszka tak jak na tym filmiku 

Prawdopodobnie w tym tygodniu rozbiorę traktor i to sprawdzę, ale chciałbym się dowiedzieć czy mogą być jakieś inne przyczyny tego problemu.
      Co jeszcze sprawdzić, na co zwrócić uwagę?
      Prosiłbym o szybkie odpowiedzi, ponieważ za tydzień prawdopodobnie zaczynam ścinkę drzewa i zakupiłem do tego wyciagarkę z ciekawości jak to pójdzie, ale niestety z niesprawnym podnośnikiem nic nie naściągam.Dla ciekawskich wrzucam zdjęcie lebiodki ;D 

• Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
    • Przez binek85
      Witam!Panowie pomóżcie ..wczoraj pryskalem maliny o co się okazało że walek wom mi staje..jadąc do przodu i mając lekko z górki traktor tak jakby wskakiwal na luz i po chwili jest spowrotem na biegu. .dzisiaj jechalem z przyczepa i dodajac gazu nie bylo reakcji przyspieszenia od razu tylko tak jakby z opoznieniem i szarpniecie..A jadąc znów z górki tak jakby właśnie nie było biegu wlozonego i nagle jest bieg i szarpniecie...takie duganie..co to może być?Władimirec z jedną wajcha..

• Przez Maju3060
      Witam mam problem gdyż wyjechałem siać owies, pierwszy raz sieje tym siewnikiem( poznaniak 6) zapychają mi się leje i problem w tym że na górze, co teraz? Dawka to 200kg po zrobieniu próby kręconej tyle że na skali jest to 36, miał ktoś podobny problem? Jeżeli jest taki temat to proszę przekierować
    • Przez Ikslis
      Witam mam problem z MF 6280 po zakupie okazalo sie że przy maksymalnym skreceniu kołami świecila sie kontrolka od braku ciśnienia w skrzyni i ciagnik stawał ,gdy tylko troche sie "odpuścilo" ciągnik dalej jechal, przy włączaniu napedu lub blokady również stawał....po wizycie mechaników stwierdzili że słabe pompy wiec jedna poszla do regeneracji a druga została wstawiona nowa...filtry nowe olej też świeży a problem z kierownica jak byl tak jest...dodatkowo po wymianie  czasami na chwile wyskakuje owa kontrolka i chwilowo ciagnik staje...czy jest opcja zeby coś sie zapowietrzyło ? No i co z tym wspomaganiem ? Może ktoś miał podobna hece lub jest w stanie coś podpowiedziec ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.