Polecane posty

JacekMocny    90

Witam,

chciałbym się z Wami podzielić moją krótką fotorelacją z muzeum Ursusa, w którym miałem przyjemność gościć w zeszłą niedzielę.

Muzeum otwarte było w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Kompletne ciągniki znajdujące się w pomieszczeniu: Ursus C-45 C-451 C-325 C-330M C-360 U-710 4514 914.

Ponadto zaczep, skrzynia, kilka silników i sporo innych pamiątek po zakładach. 

Podobno eksponaty mają być w przyszłości przeniesione do innego budynku i udostępnione na co dzień do zwiedzania.

Świetnie by było, gdyby powstało takie miejsce, gdzie koło siebie stanęłyby WSZYSTKIE ciągniki wyprodukowane przez Zakłady Ursus.

Ktoś z Was miał przyjemność zwiedzać to muzeum?

Sprawdzam, testuję, prześwietlam.

Pozdrawiam,

Jacek Mocny

Znajdź mnie na facebooku i instagramie :-)

JacekMocny    90

Dokładnie tak, znajduje się w jednym z budynków Ursusa.

Przed wejściem jest tabliczka "Budynek 270".

A sam budynek prezentuje się tak jak na załączonym pliku.

post-156679-0-92494400-1443167822_thumb.jpg

Sprawdzam, testuję, prześwietlam.

Pozdrawiam,

Jacek Mocny

Znajdź mnie na facebooku i instagramie :-)

Wiadomość z agroFakt.pl

Bajek    7

Ktoś ma jakiś kontakt do nich? Mam dla nich eksponat gdyby chcieli, prototyp 1042. Ich nowy właściciel, czyli Pol-Mot nie odpisuje na maile.

Tomasz78    993

Pamiętam  ursusa 45  bawiłem sie na nim za dzieciaka  z 62roku był ,ale w latach 90tych rodzice sprzedali, poszedł zabytek w cenie złomu ,ale jedyna pociecha że do miłośnika tego zabytku a nie na złom . Teraz w Wilkowicach (wielkopolska ) co rok odbywa sie wystawa starych maszyn ,polecam .

tracker    66

upadek ... tak zniszczyć POLSKI zakład produkujący ciągniki ... wystawiano już te eksponaty na sprzedaż - widziałem na stronie internetowej ... sam bym tego 914 nówkę kupił.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bizon_Ursus
      Witam powiedzcie mi coś o Ursusie 1201 bo mam sposobność wymienić moja c385 na 1201 . jakieś zalety i wady (brak napedu to już wiem ) tego większego??
    • Przez Vicon95
      Mam problem z uszkadzaniem chłodnicy w ursusie c 385 , kupiłem nawet nowa chłodnice ale niestety za niecałe pół roku pojawiły sie już pierwsze przecieki w rogu chłodnicy , czy ktoś miał już podobny problem ? Jakieś rozwiązanie ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez pawelek1989
      Witam,
      Mam taki problem w moim 4512 pracując podnośnikiem z włączonym wałkiem WOM najczęściej z opryskiwaczem przestaje reagować regulacja podnośnika dopiero muszę opuścić na sam dół i znowu działa co może być przyczyną?
      Z góry dziękuję za odpowiedź
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.