nunu85

różne tebukonazole

Polecane posty

nunu85    499

Czesc.

Czy badał ktos z kolegów/czytał jakies badania apropos skutecznosci tebukonazolu od róznych producentów?

 

otóz mozna kupic taki powiedzmy Horizon 250ec po stówce za litr, a mozna jakis Domnic, Tarcza łan czy Orius ponizej 50zł/l

 

czy one beda podobnie skuteczne?

zwykle brałem co tańsze (wazne zeby składnik główny sie zgadzał), a tu mi teraz handlowiec nagadał, ze to sie płaci za lepsze nosniki, rozpuszczalniki, itp i ze po takim powiedzy horizonie jest zdecydowanie lepszy efekt niz po jakims tanim tebu w tej samej dawce.

 

Prawda to czy bajki zeby wyciagnac kase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Czasem cena  jest zależna od rejestracji. O ile pamietam Horizon ma bardzo szeroką możliwość stosowania i pewnie to rzutuje na cenę. Pozatym to produkt Bayera. Nawet jak zrobisz badania to pewnie wyjdzie jednakowa ilość substancji a rzekome lepsze działanie jest spowodowane nosnikami  ( tak jak chwalił sprzedawca) i jest sprawą niemierzalna i subiektywną.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Podobną sprawę kiedyś słyszałem o Raundupie wszędzie glifosat ale działanie już nie takie same (nie testowałem) choć w tym roku poszedł oryginał nie zamiennik.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suave
      Witam, 
      Niedawno zrobiłem oprysk na pszenicę ozimą tebukonazolem. Po około tygodniu pszenica zaczęła żółknąć i ma dość mocno poprzypalane liście podobnie jak po zastosowaniu rsm-u. Czy ktoś miał podobną sytuację i czy wpłynie to niekorzystnie na dalszy rozwój roślin? Dlaczego tak się stało? Zastosowałem dawkę zalecaną przez producenta czyli 1l na ha.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj