Skocz do zawartości

Polecane posty

suave    0

Witam, 

Niedawno zrobiłem oprysk na pszenicę ozimą tebukonazolem. Po około tygodniu pszenica zaczęła żółknąć i ma dość mocno poprzypalane liście podobnie jak po zastosowaniu rsm-u. Czy ktoś miał podobną sytuację i czy wpłynie to niekorzystnie na dalszy rozwój roślin? Dlaczego tak się stało? Zastosowałem dawkę zalecaną przez producenta czyli 1l na ha.

Sean    1037

Jak się nazywał ten środek?

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

suave    0
Napisano (edytowany)

Środek nazywa się Kosa

Edytowano przez suave

Wiadomość z agroFakt.pl

Sean    1037
Napisano (edytowany)

Jakoś nie widzę nazwy w pierwszym zdaniu , napisał substancję czynną która jest w różnych środkach.

Edytowano przez Sean

STEPHEN KING

Mich9    119
Według mnie to proces zaleczenia liści, kilka dni i powinno być dobrze.

suave    0
Napisano (edytowany)

Napisałem w poście powyżej że preparat, który zastosowałem nazywa się Kosa 250 EW

Edytowano przez suave

Sean    1037

No widziałem że napisałeś, ale jakiś "mądry" chemizator w  tebukonazolu widzi nazwę.   :)

Niczego nie do mieszywałeś?

STEPHEN KING

suave    0

Nie, z niczym nie mieszałem. Oprysk wykonany późnym popołudniem, rośliny były suche. Wypryskałem roztwór 250l na h. no i zboże jest dość mocno przypalone. Tam gdzie prysnęło podwójnie przypaliło bardziej. Jutro wrzucę fotkę jak to wygląda.

Sean    1037

W tym roku dużo widać przypalonych właśnie pszenic, po tym środku w zeszłym roku nic się nie działo.

STEPHEN KING

ZYLA    427
Napisano (edytowany)

Bardziej bym obstawiał pozostałości po poprzednim środku w opryskiwaczu. 

Edytowano przez ZYLA

pepe2    3
Napisano (edytowany)

Tez przypaliłem pszenice i pszenżyto ale u mnie poszło ccc+ modus+wirtuoz , pszenzyto już się poprawiło w pszenicy są jeszcze ślady , podobno niskie ph gleby w połączeniu z suszą daje taki efekt .

Edytowano przez pepe2

kali2107    109
lub zimna woda w opryskiwaczy w połączeniu z gorącym łanem

Przem00    12

obstawaim ze mogly byc jakies pozostalosci w opryskiwaczu lub ze jednak moglo byc za sucho

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez nunu85
      Czesc.
      Czy badał ktos z kolegów/czytał jakies badania apropos skutecznosci tebukonazolu od róznych producentów?

otóz mozna kupic taki powiedzmy Horizon 250ec po stówce za litr, a mozna jakis Domnic, Tarcza łan czy Orius ponizej 50zł/l

czy one beda podobnie skuteczne?
      zwykle brałem co tańsze (wazne zeby składnik główny sie zgadzał), a tu mi teraz handlowiec nagadał, ze to sie płaci za lepsze nosniki, rozpuszczalniki, itp i ze po takim powiedzy horizonie jest zdecydowanie lepszy efekt niz po jakims tanim tebu w tej samej dawce.

Prawda to czy bajki zeby wyciagnac kase?
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez mustafakali
      Witam chciałbym wiosną dokrzewić na wiosnę pózno sianą pszenice wiem że trzeba wjechać wcześnie w pole ale moje pytanie jest takie kiedy podać pierwszą dawke azotu przed dokrzewianiem czy po?
    • Przez DawidWsik
      Witam mam problem otóż chciałbym sprzedać pszenicę do młyna, ale tam tylko odbierają za pomocą tira i nie wiem czy wjedzie do mnie na podwórko ponieważ brama jest szerokości 7 metrów a droga ok 7 m. Mam pytanie czy uda mu się złamać pod kontem prostym. Za bramą stoją budynki między nimi też jest 7m.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.