Skocz do zawartości
maniek1999

Kupno byków.

Polecane posty

WHATEVER

maniek1999    0

Witam .
Mam zamiar dokupić 2 byczki do mojej hodowli lecz mam dylemat ponieważ zawsze kupuje mieszance( wiadomo bo tańsze ) i nie zawsze dobrze rosną, zazwyczaj w wieku prawie dwóch lat zaważą około 600kg. zastanawiam się czy nie kupić teraz jakiegoś typowego mięśniaka. wiadomo że dam około 1500 zł ale tu jest moje pytanie czy on więcej zaważy podczas czy sprzedazy ??będzie miał te około 700 kg ?? karmie je kiszonką z kukurydzy, śrutem i daje też sianokiszonke z traw. jaką rasę polecacie aby ładnie rósł i zaważył chociaż te 700 kg? ?

Simental np dużo zaważy dawaj mu ziemniaki też tłuszczu dużo mają na mase mu pójdzie :D ja np miałem mieszańca hf i mięsny ważył 730 kg po 2 latach. lub te belgijskie co ważą tone wzwyż belgian blue bodajże.

Wiadomość z agroFakt.pl

bieniek_88    53

Poczytaj sobie te tematy:
http://www.agrofoto.pl/forum/topic/3467-jaka-jest-waszym-zdaniem-najlepsza-rasa-byd%C5%82a-mi%C4%99snego/
http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72950-jaka-najlepsza-rasa-na-opasy/
Powinieneś dowiedzieć się tego co cię interesuje.

Simental np dużo zaważy dawaj mu ziemniaki też tłuszczu dużo mają na mase mu pójdzie :D ja np miałem mieszańca hf i mięsny ważył 730 kg po 2 latach. lub te belgijskie co ważą tone wzwyż belgian blue bodajże.

Ziemniaki mają dużo tłuszczu? Chyba jak okrasisz je smalcem ze skwarkami... Tego jeszcze nie grali.. Edytowano przez bieniek_88

Brounter    18

A możesz opisać jakie ilości dajesz poszczególnej paszy na sztukę? Może bardziej opłaci się skorygować żywienie i wagowo będą sztuki wychodziły znacznie ładniejsze

grzesiek88    76

no to musisz coś z żywieniem pokombinować bo np u mnie nawet zwykłe hf po dwóch latach osiągaja pomiędzy 700-800kg zależy jaka sztuka. A tak jak ty piszesz że te mieszańce tylko 600 dociągną to naprawdę się nie przejadają :rolleyes:

Poczytaj sobie te tematy:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/3467-jaka-jest-waszym-zdaniem-najlepsza-rasa-byd%C5%82a-mi%C4%99snego/

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72950-jaka-najlepsza-rasa-na-opasy/

Powinieneś dowiedzieć się tego co cię interesuje.

Ziemniaki mają dużo tłuszczu? Chyba jak okrasisz je smalcem ze skwarkami... Tego jeszcze nie grali..

A co może nie mają ?? ja krową daje kartofle specjalnie na tłuszcz i co mleko tłuste jest.

bieniek_88    53

Rozje*aleś system. Haha...Dobrze, że wakacje się już kończą i dzieci pójdą do szkoły.

Kolego @maniek1999 napísz dokladnie ilość zadawanej paszy bykom. Problem może dotyczyć tego, że po prostu za mało jeść dostają. I dlatego przyrosty są niezadowalające.

agromatik    182

@zetorki  "Pyrol Wieluński" olej kartoflany z pierwszego tłoczenia :D.

Edytowano przez agromatik

maciejo360    27

Może chodzi Ci o skrobie? To jest cukier złożony, a nie tłuszcz. Musiałeś coś pomieszać ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KarolGo
      Kupię byczki jak w tytule mm mięsne i ncb 10szt Bydgoszcz Sępólno Kraj. i okolice. Rolnicy i handlarze piszcie priv 
    • Przez agroleon
      Panowie zwracam się z prośbą a natomiast chciałbym kupić bydło mięsne byczki oraz jałówki ras typowo mięsnych . Poradźcie gdzie mogę szukać może macie namiary na rzetelnego sprzedawcę lub sami sprzedajecie odsadzone sztuki. Zajmuję się hodowlą bydła na rzeź kupuje byczki i jałówki trzymam i sprzedaję duże sztuki do rzeźni. zeszło mi parę sztuk i chce dokupić. Znacie może rejony gdzie można kupić cielęta mięsne lub sprzedawców albo sami sprzedajecie to dajcie znać. Prosił bym o kontakt z takimi osobami obliguje to współpracą na dłuższą metę.
    • Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli
    • Przez KarolGo
      Witam. Czy stosuje ktoś Big Bull Sano dla opasów? interesuje mnie opinia tego premiksu jego skład i przyrosty. z góry dziękuje za odp.
    • Przez renifer
      Hej haj hello!

W jakim wieku osiągają u was taką wagę (około 320 kg) byczki - chodzi o rasy mięsne lub mieszańce ale tylko "kolorowe" biało czarne i hf nie wchodzą w grę?
      Czym ich żywicie?
      Interesuje mnie taki przykład, że byczki kupione są w wadze około 110kg, trzymane luzem w grupie 3-4 sztuki. Swoją przygodę zacząłem od niedawna (ale nie o to chodzi). Ja swoje karmiłem na początku w taki sposób: jedna grupa (4szt.) dostawała mleko od krowy oczywiście rozcieńczone z wodą, śrut zbożowy( mieszanka +jęczmień +pszenica)+ "biomilk" + czasami witaminy, na sucho do żłobu i siano na "drabinkę" plus słoma, z upływem czasu zielonka i gdy już miały wiekowo 7 miesięcy to od czasu do czasu surowe ziemniaki. Sprzedałem je w wieku 10 miesięcy (handlarz kupił dla siebie do dalszej hodowli) waga orientacyjna 410 kg. (Wariant trochę tańszy bo swoje mleko)
      Druga grupa dostawała to samo tylko że na początku nie miałem "swojego" mleka więc kupowałem sztuczne (ale to koszt nie mały), w chwili obecnej byczki te mają na moje oko 250 kg wiek 7 miesięcy. Jak będzie dobra cena to sprzedam je w wadze 320 kg (eksport).

Ale w przyszłości interesuje mnie taka opcja:
      Zakup takich cieląt i od razu pojenie wodą + osypka na sucho + siano +słoma.
      Pytanie moje brzmi W jakim wieku powinny osiągnąć wagę ok. 320 kg.??? ( wiem że zależy to od wielu czynników) ale tak średnio ( rasa sim. plus mieszańce z tą rasą )