Polecane posty

agrofoto    85

Już czerwiec, a nie ma jeszcze tematu o sianokosach. Sianokiszonka, pryzma, czy zbieracie na siano? Pogoda nie przeszkodziła, jak nawoziliście? Zapraszam do dyskusji.

Trochę zdjęć z galerii z sianokosów

med_sianokosy-2015_3485_178_243893.jpg

med_sianokosy-2015_146996_178_1635640.jp

med_sianokosy-2015_151995_508_256950.jpg

GucioJUMZ    301

Pogoda słoneczna to sianko :D  nie za wiele się zebrało siana 30% mniej do roku 2014 ;)  nawożenie jak zawsze N72kg P48kg K60kg na ha :P  z trawy na polu poszła na kiszonkę w bele tu wynik było podobny do lat ubiegłych 

Wszystko w Belki. u mnie (podlasie) 30% mniej towaru. jest głód sianokiszonki po 100zł sprzedaję bele a rolnicy w kolejkę się ustwiaja. Wcześcniej zimne noce a teraz susza

Wiadomość z agroFakt.pl

PeterG14    115

U mnie nawożenie na hektar to 250 kg polifoski 5 i 200 kg saletry na trawy i 300 kg poli na lucernę z małą domieszką trawy. Wydajność kiepska ale za to siano bardzo dobrej jakości, praktycznie zebrane bez deszczu. Podsumowując I pokos: 66 bel sianokiszonki, 51 bel i ponad 300 kostek siana z powierzchni niespełna 8 ha. Pod drugi pokos będę dziś sypał nawozy, na lucernę 200 kg lubofos 12 a na trawy 150 kg saletry. Całość pójdzie w sianokiszonkę.

Edytowano przez PeterG14

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

trochę ponad 3 ha zebrane kostką. Wyszło 10 przyczep D 732 po 5 warstw, jeszcze zostało 0,7 ha do zebrania na dniach. Nawożenie 150 kg/ha saletra + 50 polifoska 6

stg    21

Trawy podobne tak jak w zeszłym roku, no może trochę lepsze. Zbierane w większości na siano, i trochę na kiszonkę. Zebrane bez deszczu, jakość bdb.

Raczo    19

Pierwszy pokos poszedł w pryzmę, zebrany przyczepą samozbierającą. Ilość materiału trochę większa niż w z zeszłym roku. Drugi pokos też miał iść w pryzmę, ale jak nadal będzie taka susza to i prasą nie będę miał czego zbierać... Burze wczoraj przeszły chyba ze trzy, a deszczu szklanka :(

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Michal97rolnik    405

Cały pierwszy pokos w bele na sianokiszonke. Odnośnie plonów to podam przykład. W zeszłym roku z jednej łąki miałem 17 bel a w tym roku tylko 11... :( Liczę że z drugiego pokosu zbiorę dobrej jakości paszę

D190    14

Większość pierwszego pokosu poszła na sianokiszonkę w belach. Średnio wyszło nieco ponad jedną bele więcej z ha w porównaniu z poprzednim rokiem, wiadomo "na górkach" była słabsza trawa, "w dołkach" lepsza. Początkowo pogoda nie dopisywała, ale później...

Jeśli pogoda dopisze to drugi pójdzie w całości na siano, ale to już wyjdzie w praniu.;) 

Witam, musze zrobic sianokiszonke z 8 ha i pytanie czy moge rano skosic i zostawic to w walkach i nastepnego dnia to zbelowac i owinac? czy obejdzie sie bez przetrząsania i grabania? od poniedzialku do czwartku maja byc bezchmurne i bardzo cieple dni

D190    14

Piotrek moim zdaniem to kiepski pomysł.

Jeśli będziesz następnego dnia robił bele, bez przetrząsania, to wyjdą Ci one strasznie mokre. Chyba, że takie właśnie chcesz - ja nie polecam.

Poza tym nie wiem czy nie pozostawiasz zbyt wiele trawy na łące - zależy jaką masz kosiarkę, prasę i czy łąka jest równa.

roman099    10

ja w tym roku na polu 26 belek a w ubiegłym tylko 16, a na łace sporo mniej w tym roku 12 a w ubiegłym 17 prasa krone kr130.

Szymi40    658

Zeszły rok ok. 500 kostek z ha.  w tym  trochę ponad  300  -kazalem  ,,operatorowi'' zrobić troche mniejsze aby więcej było.....-,  może coś więcej  drugiego urośnie   bo rok temu nic , taka susza była.

Slaszmh9014    0

U nas również słabiej jak w zeszłym roku. Z kawałka z którego w zeszłych latach wychodziło 26, 28 bel w tym roku 19. Robiliśmy tak jak kolega wcześniej pytał z ranakoszone a na drugi dzień zgrabane przed południem a po południu zwijane i wyszły eleganckie nie za mokre nie za suche.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez student2
      Witam,czy mógłby ktoś napisać jak zlikwidować łąkę ,tzn wiem że najpierw kultywatorowanie potem chciałbym obornik rozrzucić tylko nie wiem czy od razu czy w jakimś odstępie dniowym,następnie przyorać obornik-też nie wiem czy w jakimś odstępie.Kolejnie rozsiew wapna i nawozów- m\nie wiem czy razem czy w odstępie no i wałowanie- kiedy? Bardzo proszę o szybką odpowiedz, z góry uprzejmie dziękuję.Pozdrawiam
    • Przez Theprzemo205
      witam! przymierzam sie do kupna tej o to prasy, a raczej myślę czy warto ją oglądać. https://www.olx.pl/oferta/prasa-rivierre-casalis-rc-121-CID757-IDqhKlH.html#aec1200a11;promoted    cena je st kusząca ale czy da rade w niej c 360? Na początek prasować by miała około 11 ha słomy, ze 4 ha siana no i z 10 balotów sianokiszonki plus ewntualne sąsiedzkie usługi. Prasę ta stoi na tym placu już od wiosny do sprzedania( mijam ją codziennie jadąc i wracają z pracy) wydaje mi sie że brakuje w prasie pasów, ale to może tak ma być. Liczę na wasze opinie w tym temacie oraz doświadczenie.
    • Przez Pepesza
      Cześć forumowicze, 
      gwoli wstępu chciałem się przedstawić jako nowy uczestnik tego forum, 
      jestem studentem 4 roku Techniki rolniczej i leśnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (dawna Akademia Rolnicza), jestem w trakcie pisania pracy inżynierskiej, w której opisuje automatyzację zadawania pasz na stosunkowo dużej fermie gęsi. W powyższej pracy znalazłem kilka problemów i chciałem skonsultować to z Wami, a w szczególności z posiadaczami większej ilości gęsi, by je rozwiązać. Myślę, że wypunktowanie pytań będzie najlepszym rozwiązaniem. 
      1. Czy zauważyliście grupowanie się gęsi w stadka liczące około 100-200 sztuk na terenie waszego wybiegu i jeśli tak, to czy macie swoją teorię, która mogłaby rozwiązać owe zachowanie?
      2. Jaką dawkę pasz stosujecie na jedną sztukę gęsi? (Moja dawka prezentuje się następująco: 180-220g mieszanki i 600-900g paszy objętościowej świeżej (zielonka lub sianokiszonka)) <-- czy moje założenia są dobre? 
      3. Jeśli ktoś niedawno (5-7 lat wstecz) doposażył swoją hodowlę w przenośniki (taśmowe, spiralne, ślimakowe) na odległość nie mniejszą niż 20m, to bardzo bym was prosił o podanie orientacyjnych cen za 1mb takowych przenośników. (Tu mam problem z jakimkolwiek kontaktem z firmami specjalizującymi się w tej branży z uwagi na bardzo opryskliwy stosunek do mnie jako studenta, a podanie się za osobę, która faktycznie chciałaby dokonać zakupu przenośnika skutkuje tym, że umawiają mnie ze swoim najbliższym przedstawicielem, którzy nie odbiegają olewatorskim stosunkiem od wyżej wymienionych).
      4. To pytanie szczególnie dla hodowców gęsi: czy macie jakieś spostrzeżenia czy uwagi, które są specyficzne i odróżniają ten gatunek drobiu od innych? (Chodzi mi tu bardziej o cechy psychologiczne, aniżeli o cechy fizyczne).
      5. Czy dysponuje ktoś z Was, drodzy forumowicze, literaturą opisującą specyfikę, behawiorystykę lub sposoby hodowli gęsi? 
      Jeśli znajdą się osoby, które mogą mi pomóc w rozwiązaniu chociażby jednego problemu będę niezmiernie wdzięczny i z góry dziękuję za każdą odpowiedź. 
      Pozdrawiam serdecznie, 
      Piotrek 
    • Przez Pepesza
      Cześć, 
      mam pytanie odnośnie mieszanek jakie stosujecie w swojej hodowli gęsi. 
      Spotkaliście się kiedykolwiek z sytuacją gdzie pasze treściwą (śrutę zbóż, śrutę sojową, witaminy, itp) zmieszano z sianokiszonką z koniczyny bądź lucerny? 
      Czy ptaki nie miałyby problemów z jedzeniem takiej mieszaniny?
      Pytanie wziąłem stąd, że na wyposażeniu swojej hodowli mam przenośnik ślimakowy fi 150, którym transportuje raz pasze treściwą, potem sianokiszonkę i na końcu przepuszczam system z kretem, żeby wyczyścić od wewnątrz rurę z zalegających resztek sianokiszonki. A trochę szkoda mi czasu i chciałem właśnie połączyć obie pasze. 
      Dzięki z góry za wszystkie sugestie, 
      Pozdrawiam serdecznie 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.