Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MacManus    2

Od kilku lat posiadamy Case 5140 Maxxum - 115 KM, który wyposażony jest w przedni tuz + wom. Generalnie od dnia zakupu był użyty tylko raz "ciekawe czy działa" - działa. Na chwilę obecną chcę zacząć go wykorzystywać - myślę o zakupie biernego agregatu siewnego z hydropakiem + dołożyć mu coś na tuza. Case lata głownie z obrotową "4" Gregoire-Besson lub agregatami (troche małe bo jeszcze z MTZ). Jakie zastosowanie ma u was TUZ i jakie maszyny/zastosowania dla nich macie? Czy zestaw wałek na tuza + agregat siewny z siewnikiem miałby sens, czy to już przerost formy nad treścią i niepotrzebne przepały? 

Szymon93    7

Zależy do czego bedziesz wykorzystywal case'a tylko do uprawy ? jesli masz ciężkie gleby mozesz zastosowac jakis wal z przodu ale to zalezy od gleb, i czy nie lepiej jak cos zstosowac wał przy orce gdy wtedy lepiej by rozkruszyl bryły.

MacManus    2

Tak ma to być już główny ciągnik do uprawy. Jak juz wspomniałem ziemie są lekkie, o wale myślałem bo przy pługu nie mam ramienia wiec przerzuciłbym to na tuza.

Wiadomość z agroFakt.pl

Szymon93    7

Wedlug mnie przy lekkich ziemiach wał nie jest potrzebny bo majac za soba dobry agregat uprawowy bedzie zbedny walek dodatkowy z przodu.
jedynie mozesz zamontowac ramie na tuzie i wal przy orce do lepszego zageszczenia ale czy to takie konieczne to juz Twoja decyzja :)

MacManus    2

Kosiarka czołowa mi nie potrzebna bo nie mam łąk, a kupiłem w tamtym roku zwykłą na usługi. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się