Skocz do zawartości
Runder

Brukowanie podwórka

Polecane posty

Runder    8

Witam !

Czy moglibyście mi powiedzieć jakie są kaszty brukowania i ile czasu to zajmuje (1600m^2) ? Czy warto brukować całe czy tylko niektóre części ? planujecie brukowanie czy może już macie równe podwórka ??

Styrciak    8

Witam

Moja firma zajmuje sie ukladaniem kostki brukowej, i przez ostatnie kilak lat brukujemy tylko u roników .

A zlozyles moze jakis wniosek na prow 2007-2013 na utwardzenie powierzchni?

Jesli chodzi o utwardzenie to naprawde warto , po utwardzenie podworze wyglada 100 5 procent lepiej jest lad i porzadek nic nie nigdzie nie nosi.

Jesli chodzi o samo ulozenie to proponowałbym kostke koloru grafitowego ze wzgledu ze nie widac na niej zbytnio zanieczyszcze

Podworko korytujemy na glebokosc 34-45 cm w zaleznosci jakie jest podloze pozniej warstwa odsaczajaca z piasku pozniej 25-30 chudego betonu B10 podsypka i kostka

Ja zawsze podje opaski wokol calego podworza i wojol domu z ladnej dekoracyjnej aby tp mialo wyglad i przyciagalo klientow bo kostka na podworzu ma nie tylko byc funkcjonalna ale takze ma cieszyc oko.

Takie wykonanie podbudowy jest przeznaczone dla ruchu kolowego o DMC 50 ton wiec mozna jezdzic wszystkim i nic nie ma prawa sie stac

Jesli chodzi o koszty to wszystko oscyluje w granicach 100- 110 zł m2 , Jest to kompleksowa usluga ze wszystkim potrzebnymi materialami . Gospodarza nie obchodzi kompletnie nic jedynie prad i woda, My robimy swoje a wlasciciel zajmuje sie swoimi obowiazkami bo teraz jest ich sporo

Zdjecia mozna zobaczyc w galeri lub na :http://brukomex.turek.biz/ lub https://www.facebook.com/pages/Przedsiebiorstwo-Handlowo-Us%C5%82ugowe-Brukomex/147035575403758

Na kazda usluge jest pisemna gwarancja i na zyczenie faktura vat

W razie pytan prosze pytac

Pozdrawiam

A i jesli chodzi o czas to z miesiac trzeba liczyc napewno :)

slonju77    12

Witaj,zajmuje się brukarstwem juz parę lat ,koszt 1 m kwadratowego to w zaleznosci od grubosci kostki ,grubosci podbudowy wykonanej z tłucznia wynosi od 90 zł do 120 zł netto ,czas wykonania takiej powierzchni to około  1 miesiaca  ,w przypadku placów pod cięzkie maszyny grubosc kostki musi miec conajmniej 8 cm a jeszcze lepiej gdyby było to 10 cm i koniecznie musi byc to behaton ,inaczej po paru latach uzytkowania nawerzchnia bedzie do wymiany

Edytowano przez slonju77

Wiadomość z agroFakt.pl

tomekgeo2    0

100 zł/m2 trzeba liczyć po tyle z materiałem i całą podbudową jak i behhatonem  8cm nie jedna firma się skusi a jak potargujesz to jeszcze coś urwiesz ale nie zawsze warto brać taniej a gorzej.

GR_Mateusz    24

Witaj, u mnie część gospodarstwa jest wylana betonem ok 6-7 lat, i nie polecam, 3 lata temu pozostałą część podwórka wygruzowaliśmy, niestety była to zła oszczędność i w przyszłym miesiącu na to co wygruzowane będzie kładziona kostka. Jest to nieporównywalna różnica. Gorąco polecam, porządek, estetyka, w moim przypadku musimy używać wózka widłowego więc utwardzone podwórko jest niezbędne, co nie zmienia faktu że jest to opłacalna inwestycja, dająca radość i satysfakcje na lata jeśli została dobrze wykonana. Pomyślałbym na Twoim miejscu o jakiejś kolorowej ramce lub niewielkim wzorze w centralnej części, wygląda rewelacyjnie. Pozdrawiam i czekam na zdjęcia po zakończonej inwestycji 

Może ktoś jeszcze pochwali się ile policzyli mu za ułożenie kostki. Jak narazie znalazłem jedną firmę bo robią u znajomego i biorą 40zł/m2, ale wszystkie materiały w moim interesie. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez krone125
      A więc dodaje temat jeszcze raz ponieważ czekam na wasze opinie mam placu kawałek za oborą 13 metrów szerokości i płytę obornikową obok ,zdjecia placu w galerii a do tematu dokładam foty tej wiaty która chciałbym postawić,aha i czy przy tylu metrach szerokości dało by radę zrobić na dwa rzędy stanowisk?prosiłbym o wasze opinie.Więc piszcie swoje opinie i komentarze

• Przez Jakub5080
      Mam stary chlew o dł. 40 metrów szer 11m. kiedyś stały świnie a teraz będą stać bydlaki i nie wiem czy opłaca się kupować drabinę paszową czy przyspawać do słupów które tam stoją dwie rury pod którymi cielaki wysadzały by łby.
    • Przez MateuszW1129
      Witam tak jak w tytule chciałbym poznać opinie właścicieli takich obór ponieważ przymierzam się do budowy takiej obory.
      Dziękuje za odpowiedzi 
    • Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?