Skocz do zawartości

Polecane posty

MF3655    0

Witam mam Massey Fergusona 3645 z 95roku ze skrzynią dynashift . Mam problem ponieważ nie ma biegów terenowych . Bieg znikneły jak Ciągnik w transprcir jrchał na zającu został zatrzymany żeby zmienic na zółwia i już go nie było :( nie ma tagże reakcji gdy zmieniamy biegi słychać jak zmienia na zająca a na żółwia nic nie słychać :( Jak włączony jest żółw i puszczamy sprzęgło to zachowóje sie tak  jak by nie był wbity bieg . Słychac tylko jak by się sprzegło ślizgało taki hurgot na żółwiu przy puszczanmiu sprzegła na wbitym biegu :(  Jest założona nowa pompa hydrauliczna , Sprawdzałem już elektro zawór który przełącza biegi :( . Mogę też sprzedać http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-3645-145-km-CID757-ID7tyVZ.html#749733593c Bardzo proszę o pomoc :) z góry dziękuje

damianXXL    17

Przede wszystkim zakup sobie słownik ortograficzny z postanowieniem noworocznym. A tak na poważnie sprawdź czujnik w skrzyni żółw-zając czy zmienia przełożenia, możliwe ze w środku wytarty i nie załancza. Miałem podobne objawy ale mi zregenerowali ten czujnik.

Wiadomość z agroFakt.pl

damianXXL    17

Wejdz pod ciągnik lewa strona patrzac od przodu, przy dźwigniach zmiany biegów jest wkrecony w skrzynie, kostka dwupinowa. A tak w ogóle jaką masz skrzynie?  Spróbuj jeszcze opcji zmiany z zółwia na zająca -najpierw wybić zółwia czyli przeciwnie do włączonego przełożenia.  

Ja u siebie najpierw daje dżwignie przy każdej zmianie(zółw-zając) max na prawo później max na lewo i wszystko cicho wchodzi, czasami ojciec coś pomiesza i musze wybijac bo sie zaciśnie coś

A po przełączeniu ciagnik nie zmienia z zająca na żółwia i ciagnik cały czas jedzie na przełożeniu "zając"??? czy nie ma żółwia czyli ciągnik nie jedzie???

MF3655    0

Skrzynia jest dynashift . A Ciagnik jeździ na zajacu bez problemu a jak przebijam na żółwia to tak jal by nie bylo biegu wbijam obojetnie jaki prubuje ruszyc i nic zadnej reakcji stoi tak jak by byl na luzie :(

MF3655    0

Poszła zębatka lub synchronizator tak zaraz jak sie odkreci pokrywę tą jak wchodzą dźwignię , wiem moze ktoś co to jest , i jak jest w przybliżeniu cena , ;)

kuba9123    0

Witam posiadam mf 3645 z 1994 roku , a problem mam taki że ciągnik nie może odpalić bez rozgrzania świecy kluczykiem, nawet gdy traktor pracuje cały dzień po zgaszeniu i natychmiastowej próbie ponownego odpalenia znów trzeba go zagrzać , proszę o pomoc :(

Edytowano przez kuba9123

lukbold    411

a słyszałeś o czymś takim jak remont silnika? ja nie wiem czy wy se myślicie ze kupując 25 letnie łupcie one będą jeździć bezawaryjnie kolejne 20 lat??

Henryk85    1

Nie niemyslimy że będą chodzić bezawaryjnie.
Wręcz przeciwnie chcemy aby się spytał co chwilę.
Chłopak się nie dziwi tylko ma usterkę i się zapytał..więc zrobi remont jak bedzie trzeba i tyle.Nie stary polskie rolnictwo to bida i robi się starymi rupciami oczywiście nie wszyscy.
Tak jest i będzie w tym kraju.

kuba9123    0

traktor ma 145 koni i radzi sobie z takim samym sprzętem jak 3 letni fendt 140 konny więc moc ma ..Ps połowę pola jechałem z głęboszem jednym połowę drugim i fendt troszeczkę lepiej , i sądzę że tylko dlatego że ma lepsze opony :)  

sitek012    0

Witam. czy ktoś z was orientuje się gdzie znajduje się rozdzielacz hydrauliczny od podnośnika w massey ferguson 3650?

piotrs1    0

Witam mam zamiar kupić fergusona 3645, mam pytanie jaka jest różnica między modelem 6190 oprócz mocy i ceny ?

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tadeusz1212
      Co może być przyczyna zakleszczania sie w C-360 na wsteczym biegu ??? Na innych sie nie zakleszcza ( raz w roku na 2 ). Kilka razy tak sie zakleszczył ze było trzeba cały lewarek rozbierać. Problem z tym zalkeszczaniem na wsteczym jest od nowości, jak tylko wyjechał z fabryki
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
    • Przez Papier
      witam mam taki problem
      kombajn na hydrostacie a z boku ma dzwignie od wlaczania biegow ;1.2.3
      i jak je wlaczac nie chce urwac dzwigni i co trzeba zrobic.
      Troche dziwne pytanie ale kupilismy 2006r
      i takie pytanie czy trzeba ja podniesc i przekrecic i czy jeszcze tzeba cos wdusic aby nie było oporow podczas przesuwania ? prosze o odpowiedz
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o przekładni Direct?
    • Przez matiz955
      Potrzebuję obudowę mostu do c328, może być to cały most nie rozbierany do samej obudowy.