Skocz do zawartości
DamianBobik

młody rolnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DamianBobik    0

Nie wiem czy ja dobrze pisze czy nie powinno być w innej kategorii ten post ale chodzi mi o dotacje ja jeszcze się uczę i na pewno pójdę na szkołę związaną z rolnictwem i czy ja dostane dotacje i jak to wygląda bo u mnie rodzice nie mają rolnictwa a ja chce no po prostu jak skończę szkolę założyć taką gospodarkę i nie wiem jak by to wyglądało czy by mi dali np. kredyt czy jak nie wiem może ktoś miał podobno sytuacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dami147    15

Aby otrzymać dotację w nowym PROW nie mając ziemi będzie trochę trudne bo z tego co wiem nie będzie można robić tak jak w dotychczasowym PROW żę można na same dzierżawy, bo własnością musi być min 70% powierzchni, a co do kredytu to jeżeli kupujesz ziemie to pod zastaw idzie kupiony grunt :) Jestem pełen podziwu dla osób które nie mają nic a chcą się rozwijać i to jeszcze w tym sektorze co w dzisiejszych czasach wcale nie jest proste. Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    436

Myśle, że już sie tu ludzie pośmiali z tego postu... idź sie uczyć dalej i zapomnij o marzeniach o farmie, no chyba że jakimś cudem wyrwiesz dziewczyne z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

 • Podobna zawartość

  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez PatrykReich
   Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
   Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
  • Przez kellerman1
   Witam, jestem w trakcie poszukiwań dzierżaw ziemi, i kiepsko mi idzie.
   Czy jest realne jeszcze na dzień dzisiejszy o dzierżawę wiekszych powierzchni 50,100,150 ha.?Powiedzmy teren cała Polska
  • Przez Magda_86
   Witam serdecznie. W grudniu 2013 roku rodzice przepisali mi gospodarstwo, ale wszystkie faktury są wystawione na nich bo w styczniu już nie kupowałam paliwa. Czy w ogóle tata może się starać o zwrot podatku? Czy ja mogę wystąpić w jego imieniu jako nowy gospodarz? Czy mogę napisać jakieś podanie i dołączyć kserokopie aktu notarialnego?
    
   Z góry dziękuję za odpowiedź
×