Skocz do zawartości

Polecane posty

Joda    0

Witam!
Otóż stoję przed zakupem nowego 4-skibowego pługa obrotowego i mam dylemat który wybrać...
Myślałem nad:

- Kuhn master 103 (3+1)

- Kverneland (model jeszcze nieznany)

Pracowałby z nim Zetor 12145.

Prblem polega na tym, iż pług Kverneland nie posiada zabezpieczenia resorowego (z tego co mi wiadomo), ale ma za to  "solidniejszą" konstrukcję.

Zaś pług Kuhn posiada te zabezpieczenia ale ma mniej solidną konstrukcję.

Co wy sądzicie na ten temat?
Może polecicie mi jakiś inny pług? =D
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Pozdrawiam :)

kverneland 150 s  sam myślę nad takim do mojego zetora :D lekki i mocny na resorze   14'' - 20''    prześwit 70 / 75   jak dla mnie to fajny sprzęt 

post-144448-0-05101700-1419504019.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

coffey23    16

a ja ci powiem tak daj sobie spokuj z obrotowym pługiem do takiego ciągnika bo hydrałulika siada w nich szybko

Darekpol    12

Pługi kverneland - są modele na zabezpieczeniach resorowych, jak i bez nich. Zatem pytanie tylko jaki kupisz, bo wybór ogromny. Sprawdzona marka, tylko nie są to lekkie pługi, za to jakość bardzo dobra.

Edytowano przez Darekpol

john77    3

Polecam resorowy nie bierz na kolku scinajacym bo ja taki mam i teraz zaluje,mam pare kawalkow takich ze w czasie orki nie nadazam wymieniac srub, no chyba ze u ciebie nie ma kamieni

Mikruss    67

Powiedzial co wiedział...

Ja używam wywrota od tej jesieni i zagona nie chce widzieć juz.

Joda    0

Czyli najbardziej polecacie Kverneland? :)
Z tym zabezpieczeniem to chodzi o to, że szwagier powiedział, że nie ma 
Kverneland'ów z zabezpieczeniem .... i mu uwierzyłem. :/
No cóż teraz już wiem jaka prawda :)
I co do pytania czy mam kamienie na polach, to tak mam na paru polach nawet dość dużo kamieni i dlatego chcę zakupić właśnie pług z zabezpieczeniem.
Jak to mówią: "Kupuj raz a porządnie!" :) 

Jeszcze teraz myślę nad Lemkenem. Waszym zdaniem lepiej Kvernelanda, Kuhna czy Lemkena?

Rolnik7550    4

To bierz kvernelanda na resorze i będziesz w 100% zadowolony :)

Bo ja mam kvernelanda es 100 na resorze ale mam ciężkie ziemie i skiby nie raz wyskakują i dołożyłem po 2 piura na resor i jest git ;)

Ulman    288

Cała dyskusja jest  - za przeproszeniem, nieco płytka .Moim zdaniem marka jest raczej mało istotna.

Zaczynając od początku - jaka ziemia? Jak głęboka warstwa orna? Będziesz orał na gładko czy bardziej w ostrą skibę?

Przyorujesz czasem poplony ew ściernię po kukurydzy? 

W zależności od tych wszystkich czynników możesz z grubsza określić typ potrzebnej odkładni, przedpłużki, rozstaw między korpusami, prześwit itp.

Oprócz wymienionych marek masz jeszcze Pottinger,  Gregoir Besson Vogel Noot. Wydaje mi się że Lemken, Kverneland i Pottinger mają najwięcej opcji odkładni są najbardziej elastyczne w konfiguracji.

Osobiście uzytkuję Overuma i po 300 ha  nowe lemiesze, odwrócone dłuta i będzie latał dalej. Na razie bez awarii.

Jak już będziesz kupował to bierz z możliwością rozbudowy do 5. Nigdy niewiadomo czy się nie przyda, łatwiej sprzedać itd.

Joda    0

Ziemia klasa III, IV. Orać mam zamiar bardziej ostro i tak przyoruję poplony oraz ścierkę po kukurydzy.

Ulman    288

Moim zdaniem odkładnica półśrubowa, przedplużki kuku , prześwit 80cm i 100 między korpusami. Myślę że możesz coś poszukać u Pottingera , Lemken pewnie też ale tanio nie będzie

john77    3

Z tych trzech marek ktory kupisz to bedziesz zadowolony, sa to jedne z najlepszych plugow, aby mial zabezpieczenie resorowe

Lorak1    0

Z tych marek w ktorych wybierasz to faktycznie wszystkie sa dobre i solidne. Ja osobiscie wybralem kvernelanda i sobie go chwale. Sporo jest rzeczy w tych plugach do wyboru wiec jest sie nad czym zastanawiac. Skoro masz kukurydaze i lekkie ziemie to lepiej wez cos z wiekszym rozstawem korpusow i typem korpusu odwracajacym a nie kruszacym. Nie bedzie sie zapychal i bedzie dobrze kryl. Uwazam ze hydrauliczna regulacja szerokosci to tez przydatna rzecz  - u kvernelanda to typ ES i EG. Es sa troche lzejsze jak nie chcesz zbytnio obciazac ciagnika. Pzdr

Doczytalem jeszcze teraz w niecie ze twoj zetor ma 4000kg na posnosniku. To musisz zwrociac uwage na mase pluga. On 4 siby pociagnie ale w ciezszych modelach moze miec problem z podniesieniem. Z Kvernelanda to ewentualnie 4 skibowy 150-s z zabezpieczeniem sprezynowym. Tu masz broszurke od kvernelanda http://download.kvernelandgroup.com/Media/Files/Brochure-Plugi-zawieszane-zagonowe-i-obracalne-pl (trzeba kliknac download, wrazie jak nie znasz ang :) ) Tam na koncu jest tabela z zapotrzebowaniem na udzwig, moze popatrz sobie jaka masa pluga wymaga jakiego podnosnika. Np 150s ma zapotzebowanie 3200kg to akurat bo trzeba miec ok 20% rezerwy.

polecam plug unia ibis lub vario mój kolega ma ibisa 4skiby mialem okazje go przetestować ja mam vario też swietny pług wielką zaletą tego pług jest zmienna szerokośc pracy naprawde polecam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrek4x4
      Witam może ktoś z was posiada taki zestaw i mógłby się podzielić informacjami na ten temat. pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam, chce zakupić nowy pług który by był kompatybilny z John Deere 6140R. 
      Ukształtowanie terenu głównie równy z nielicznymi wzniesieniami. 
      Klasa ziemi lekka 3-5, głównie przewaga 4, 5. 
      Zastanawiałem się nad Kverneland 4x50 obrotowy. 
      Ale może porwać się na 5 ? Dało by rade ?
      Proszę o pomoc, może jakieś konkretne modele pługów ? 
      Z góry dzięki i pozdrawiam. 
    • Przez Karror830
      Witam .  Chciałbym poradzic sie w sprawie wyboru pługa.Co sadzicie o marce Huard. 
      Do tej pory uzytkowalem czworke zagonowa kverneland na resorze i przyszedł czas na obrotowke. 
      Tereny gorzyste dlatego chcialbym cos w miare lekkiego, ziemia od piasku po czarnoziem i ciezka gline. 
      Ciagnik case 5150 125km. Zabezpiecznie byle nie kołek. 
      Cena 10-12 tys. Z racji ceny od razu odrzucam kveneland i lemkena bo sa dosc drogie, Najbardziej zaciekawil mnie Huard i tu pytanie czy warto sie w to pchac? Czy lepiej brac jakiegos overuma? 
      Co sadzicie o tych3 huardach z linku? czy  te zabezpiecznie hydrauliczne to dobre rozwiazanie czy lepiej dolozyc i szukac czegos na resorze? : 
      https://www.olx.pl/oferta/plug-obrotowy-4-skibowy-huard-kuhn-zabezpieczenie-non-stop-hydraulik-CID757-IDmdp2c.html#3b51dec247
      https://www.olx.pl/oferta/plug-obrotowy-4-czteroskibowy-kuhn-huard-CID757-IDlkyJ4.html#1129592738
      https://www.olx.pl/oferta/plugi-huard-4-z-zabezpieczeniem-non-stop-CID757-IDmdQta.html#209b822013 tu hydr regulacji szerokosci ale te odkladnie wydaja sie jakies "małe" 
      Pozdrawiam 
    • Przez charles
      Witam,
      Poszukuje korpus do pluga unia ibis l z 2007r. na zabezpieczeniu kołkowym. Jesli ktos posiada taki korpus i chcialby go odsprzedac, to prosze o kontakt.
    • Przez Kacper123022
      Sprzedam pług Rumptstad 4 zagonowy na zabezpieczeniach śrubowych, nowe lemiesze orały tylko na jesień 2016. Bardzo ładne krycie. Sprzedam również agregat uprawowy o szerokości 2.80m nowe końcówki graczek i tulejki w wałkach, 2 rządy wałków uprawowych rok produkcji 2004. Maszyny do obejrzenia w województwie Łódzkim okolice Uniejowa. Zainteresowanych proszę o kontakt na skrzynke. Mam również na sprzedaż opryskiwacz Pilmet 400 L w całości lub na części (lance, rozdzielacz i pompa sprawna jedynie beczka do wymiany) 
      Cena pługu - 3300 zł
      Agregat - 2500 zł
      Opryskiwacz - do ustalenia 
      P.S. Oczywiście ceny maszyn mogą ulec negocjacją przy ewentualnych oględzinach i chęci zakupu. Trzeba być otwartym na propozycje.
      Łódzkie-Uniejów.