Skocz do zawartości
makaron151900

Problem z wymiarowaniem i wyborem opon do MF 255

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Zająłem się remontem ciągnika a wraz z nim wymianą opon na nowe. Problem w tym, ze seryjne opony to stomil o rozmiarze 12.4-32, tzn, ze w przeliczeniu na mm szerokość opony wynosi 315 mm. Patrząc na opony nowe np. Mitas czy Cultor o tych samych wymiarach szerokość bieżnika to nie 315 mm a 275 mm. Czy wszystkie nowe opony maja taka szerokość? Szerokość bieżnika seryjnych opon wynosi 315 mm, wiec chciałbym takie, a nawet szersze. Proszę o pomoc kogoś kto zna się na tym i potrafi mi doradzić przy wyborze opon, przy zachowaniu szerokości bieżnika 315 mm bądź szerszej.

Pozdrawiam.

romek6340    203

Chyba coś Ci się pokręciło z tymi milimetrami. 12,4 tj jest 12,4 czyli ok.315 mm zależnie od producenta. Z tym, że odchyłka tych max 1,5-2 cm może się zdarzyć. Tak więc kupuj spokojnie 12.4-32 albo 320/85 R32 i będziesz zadowolony :)

Nie pokręciło, szerokość opony 12.4 wynosi 315 mm seryjnej stomil które własnie zdjalem z felg, mierzylem nowe mitasy i cultory szerokosc tych wlasnie opon to 275 mm chodzi mi tu wlasnie o szerokosc bieznika bo balon w starych jak j nowych ma 315 mm, a mi chodzi o to by nowe opony mialy 315 badz wiecej, a nie 275. spotkalem sie np z czyms takim na mitasie, 12.4/11 - 32, czyli szerokosc balonu 315 a bieznika 275, kaszana nie chce takich waskich. 

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    185

Kup 320/85 R32 radialne i będziesz miał te 320 po bieżniku. Co do tych 12,4 to tak właśnie wygląda w diagonalnych, Zakładałem niedawno Cultora do 255 i tak właśnie to jest jak piszesz ale dla mnie to nawet na plus ponieważ ciągnik pracuje tylko jako pomocniczy i przy opryskach lepiej się mieści np, w burakach cukrowych. Jak potrzebujesz uciągu to nie żałuj kasy tylko kup radialne i będziesz zadowolony.

akmaly    185

Co znaczy druga liga. Uważasz Taurus za lepsze od Cultora czy Mitasa? Na jakiej podstawie?

Rolnik1973    1276

To znaczy że nie są pełnowymiarowe dla metrówki. Ja jak kupowałem to każdej brakowało do obwodu i szerokości a Taurus był taki jak powinien.

robi57362    56

kiedyś nie oszczędzali na gumie. 3 lata temu kupiłem oponę do mf 255 stomila za 1000 zł była taka jak oryginalna rok temu chciałem kupić taka samą to koszt 1600 zł i kupiłem petlasa za tys ale warto było by dołożyć trochę kasy bo w każdych warunkach jak kopie się to na to koło z petlasa . A więc polecam stomila .

tomek73    189

Mam w ciągniku Alians wąskie, pisze na tylnych 270 a metrówka pokazyję 190 mm, przednie mają 270 tak jak pisze. W oponach to norma ze szerokości nie trzymają, ale gorzej jak średnicy nie trzymaja.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam ! Jaki najszerszy rozmiar opon w valtrze a 92 można było by wziąć aby mieścił się bez problemu w bruździe przy orce ? Jest dużo podmokłych łąk więc szerokie opony były by najlepsze . Mamy zamiar kupić ten traktor więc prosiłbym o szybką odpowiedź .
      Sorki jeśli podobny temat już był ale nie mam czasu szukać .
    • Przez RycerzNocy
      Chciałbym założyć felgi i opony 10/15 (takie jak są w rozrzutniku obornika) do c-360 i co muszę przerobić aby móc je założyć.
    • Przez hacki
      Witam,
      Obecnie spawam przyczepę jednoosiową i tak myślę nad oponami...

ile ciężaru wytrzymają 10x15,3 a ile 11,5x15,3 ?

warto dokładać parę złotych do tych większych?

jaką firmę polecacie?

przyczepa głownie do lasu czasami jakiegoś piasku, kamieni itp...
    • Przez mf550
      mam problem ciagnik caly czas pracuje ale wyraznie slabnie przy jakim kolwiek obciazeniu schodzi z obrotow nierowno pracuje prosze o pomoc jezeli ktos mial podobny przypadek