Skocz do zawartości
lukasz76

Chlewnia w systemie tunelowym.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

lukasz76    1

Witam wszystkich.

Oglądałem niedawno kurnik w systemie tunelowym francuskiej firmy, właściciel zachwycony.

Ciekawi mnie czy jest gdzieś taki obiekt dla świnek i co najważniejsze jaki to koszt.

Budowla prosta i wydaje się tania: rusztowanie jak tunel foliowy, ocynkowany, kryty brezentem, zaizolowany

wełną mineralną, szczyty z płyty warstwowej, ruszt pełny(u świń, bo kury mają ściółkę).

Proszę o spostrzeżenia.

Wiadomość z agroFakt.pl

Paweak    0

a powiedzcie mi ,mam zamiar zrobić taki tunel tylko że nad płytą obornikową jak to wygląda ze strony formalnej ,bo na płytę obornikową wystarczy tylko zgłoszenie ale jak to wygląda gdy np przykryję tą płytę plandeką na lekkiej konstrukcji czy muszę się starać o jakieś pozwolenia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wlascicielziemski1
      Witam jestem laikiem w sprawach trzody chlewnej. W niedługim czasie chcę zacząć małą przydomową hodowlę około 5sztuk, (może dla niektórych wydać się to śmieszne) ale chciałbym w tym temacie zapytać o wszystko związane z małą przydomową hodowlą tuczników. Czy muszę mieć zarejestrowane gospodarstwo rolne (takie posiadam) ale chodzi mi o kwestie weterynaryjną czy muszę należeć do jakiegoś rejestru hodowców itp? Jak jest z zabijaniem czy można samemu to zrobić i nikt się nie przyczepi? Jaka rasa była by najlepsza dla początkującego taka mało wymagająca. Czy świnie można utrzymać na samym życie i jakie najlepiej kupić (w jakim wieku).

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :rolleyes:
      pozdrawiam wlascicielziemski1
    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:

http://moje-ankiety....pond-43841.html

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!

Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez rolnik1999
      witam mam problem bo poprzedni rzut świń karmiłem z paśników i poideł i po odsadzeniu dopiero po 5 miesiącach od odsadzenia miały wagę rzeżną a tata opowiadał że gdy on karmił dawniej świnie na mokro parowanymi ziemniakami śrutą i koncentratem to po 3,5 od odsazenia były takie co miały po130kg
    • Przez Runder
      Jak myślicie czy to prawda czy mit że świnie karmione dawnymi sposobami czyl parzonymi kartoflami, ospą i pokrzywami/inną zielonką itp. osiągały dużo wiekszą mase i miały grubsze słoninki ? Ja sam jak objąłem gospodarstwo to już nie miałem do czynienia z takim karmienie dlatego często się o to kłócimy, a dowodu że to prawda niema.
    • Przez elessar1410
      Witam. Jestem Stażystą w firmie Osadkowski SA. Ostatnio na forum było pytanie o treści: "Dlaczego tak mało osób wie i korzysta z działu farma" z tego powodu moje pytanie do ogółu rolników i osób zainteresowanych rolnictwem.

Chciałbym zapytać o kilka spraw dotyczących produktów firmy Osadkowski SA

Czy korzystacie z produktów firmowych tejże firmy?

Jaka jest wiedza na temat gamy produktów działu Farma?

Czy wiedzieliście, że Dział Farma zajmuje się skupem oraz sprzedażą zwierząt?

Jeżeli nie to czy macie pomysły jak można by zainteresować rolników do większej współpracy dotyczącej zakupu zwierząt, pasz, dodatków paszowych jak i sprzedaży zwierząt rzeźnych

Ankieta ta ma charakter czysto informacyjny - nie ma na celu lobbowania jakichkolwiek produktów - po prostu chcę się dowiedzieć dlaczego mało kto wie o takiej dziedzinie firmy. Celem ankiety jest zdobycie wiedzy w celu zmiany polityki względem klienta. Dlatego bardzo proszę o wypowiedzi.

Dochodzą mnie informacje z rynku, że wielu Klientów w ogóle nie ma pojęcia, że OSADKOWSKI zajmuje się sprzedażą zwierząt hodowlanych i produktów żywieniowych. Od razu kojarzymy się ze środkami ochrony roślin, nasionami, nawozami itp., ale nie ze zwierzętami.