Skocz do zawartości
proximaplus

Obowiązki Gminy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Obowiązki
proximaplus    1

Witam mam pytanie dotyczące prawa,mianowicie,przez moje pole przebiega główny rów odwadniający z pól sąsiadów,z tego wzglęgu w mokre lata,wiosna lub jesienią mam problemy z przejazdami ciągnikiem na swoje pola,oraz przeganianiem krów gdyż w mokre lata jest tam mocne bagno,czy gmina ma jakiś obowiązek założyć przepusty lub oczyścić go?.Pozdrawiam

Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

PK007    14

Jeżeli to rów odwadniający to jest on na pewno pod administracją melioracji dlatego najlepiej udać się do związku spółek wodnych czy jakoś tak to się nazywa i zgłosić im sprawę.

mikad    227

Ten rów masz prawdopodobnie wliczony do Twojej działki, sprawdź na mapie, jeżeli tak jest to Twoim obowiązkiem jest go wyczyścić w granicach tej działki. Przepustów nie wolno Ci zakładać bo jest to już przebudowa i potrzeba na to zezwolenia.

Wiadomość z agroFakt.pl

Michalmeer    366

Najpierw zorientuj sie czy to rów czy kanał odwadniający , jeśli należy on pod spółke wodną to nie jest Twój . nie ma żadnego obowiązku czyszczenia tylko dbanie o wyloty z pola . a jeśli to kanał to masakra

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

mikad    227

Kolego nie pisz bzdur, jeżeli rów należy do Twojej działki to masz obowiązek go czyścić i konserwować. Są rejony gdzie spółki wodne rozwiązano a rowy zostały dołączone do działek i np granica między działkami przebiega środkiem rowu. Najlepiej udać się do powiatowego zarządu melioracji i sprawdzić kto jest właścicielem rowu.

Michalmeer    366

no to jak nie ma spółki wodnej to sam musisz wyczyścić .. u mnie jest spółka i działa jak powinna

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Nikita_Bennet    118

popatrzcie najpierw czyje się te rowy i co to są za rowy bo ....

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez mtz_820
      Ma ktos taka umowe do druku albo schemat co tam wypicac czy cos takiego? Prosze o pomoc
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez Damiano604
      Witam, mam taki problem nie spełna dwa lata temu kupiłem ciągnik rolniczy w nagannym stanie, co zostało opisane na fakturze zakupu,wyremontowałem go i dwa dni temu wyszedł przegląd, pojechałem na niego i diagnosta zapytał o stan licznika mtg i podałem taki jaki był rzeczywisty (1877) a on powiedział ze na ostatnim przeglądzie było 6970, to oznacza że był cofany. Wpisał w komputer ten rzeczywisty i powiedział że mogą czasem się odezwać że licznik był cofany. Co zrobić w takiej sytuacji, kupiłem ciągnik z takim przebiegiem (1870) lecz nie był on wpisany na fakturze?
    • Przez Piwcok23
      Witajcie. Mam taki problem.Otóż mieszkam z rodzicami, babką i ciotka (jej córką).
      Pole, które mamy przy domu prawnie stoi na babke, mojego ojca i jego siostre.
      Chcielibyśmy odzyskać swoją część pola, a ponoc prawnie przysługuje nam hektar.
      Możecie mi powiedzieć krok po kroku jaka jest droga do odzyskania tego pola.
      Wiem, ze trzeba geodete i sprawe do sądu, ale nie orientuje sie co i jak i ile to wszystko bedzie kosztowalo.
      Pomoze ktos?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.