Skocz do zawartości
pan054

Wspomaganie zetor 7211

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pan054    1

Witam

Złożyłem siłownik wspomagania w tym zetorze i nie mogę go wyregulować otóż skręcam go czy rozkręcam to jest to samo w lewo kręci się lekko a w prawo ciężko bo nie wspomaga. Jaki jest w tym problem?

Wiadomość z agroFakt.pl

Radekk    156

A czy siłownik jest poprawnie złożony na 100%? Może główka sterująca nie pracuje poprawnie równo w obu kierunkach?

Jak siłownik jest źle wyregulowany to też takie objawy są, lub sam skręca w jedną stronę.

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

corrado    243

Przepraszam że nie w temacie i trochę z inne beczki ale nie chcę zakładać nowego. Wiecie może co jest przyczyna tego : wspomaganie na orbitroli zapalam silnik i od razu kierownica i koła idą w prawo nie można skręcać.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Radekk    156

Głowicę reguluje sie tylko tak aby czop chodził ciasno ,ale dało się go przekrzywiać ręką. Chodzi mi o to czy poszczególne elementy są w odpowiedniej kolejnosci założone w głowicy.

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

jacus    115

wiele lat probuje zrozumiec zasade dzialania tego silownika i na razie mi sie nie udalo B) , chyba trzeba ustawic rowno otwory na zaworze i tloczysku zeby olej przeplywal swobodnie we dwie strony, a impuls do skretu daje glowiczka silownika, teraz ma orbitrol i inna jazda.

wez go rozkrec jeszcze bardziej i w ktoryms momencie musi byc dobrze, jesli wszystko dobrze zlozyles to nie ma innej mozliwosci.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Pawcio09    0

Witam.

Potrzebuje pomocy, w moim zetorze 7211 delikatnie ciekł siłownik od wspomagania więc postanowiłem wymienić uszczelki w miejscu wycieku, chodzi o sam siłownik gdzie się wysuwa i wsuwa. ten ,,tłok" wymiana przeszła pomyślnie jak i zamontowanie, lecz gdy odpaliłem ciągnik od razu koła skręciły w lewo ,,czyli siłownik się schował" nie mam pojęcia jak jest tego przyczyna, kołami nie da się skręcić. może jakoś trzeba go odpowietrzyć? jestem tu nowy więc prosze o wyrozumiałość i pomoc :)

pawel100474    3

popuść opaskę na tłoczysku i pokręć tłoczyskiem bo to tłoczysko działa jak rozdzielacz w prawo lub w lewo i znajdziesz taką pozycje że koła będą po zapaleniu stały a nie skręcały     na pewno nie jest zapowietrzony  a taki temat gdzieś tu był możesz to robić na wolnych obrotach silnika żabką do rur delikatni żebyś ni uszkodził tłoczyska i słuchaj jak reaguje pompa czy nie wyje głośniej myślę że sobie poradzisz powodzenia 

• Like 1

Pawcio09    0

Dzięki wielkie:) dziś nie stety nie mam czasu ale w poniedziałek zrobię taki i poinformuje o efektach :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Michle18
      Witam jak w tytule jak zablokowac przednia os w zetorze? przy belkach przodek siada boje sie o sprezyny
    • Przez Bartekk303
      Witam   W zetorze 7441 szybko nagrzewa się olej w skrzyni biegów (10w30 oryginalny Zetora), nowa pompa hydrauliczna. Jakie mogą być tego przyczyny? 
      Pilne! Oczekuję sensownych odpowiedzi  
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam okazję kupić traktor zetor proxima 100 power z roku 2012 i 2010. Jakie opinie macie na temat tego traktora (jazda, awarie)? Naprawiał ktoś sprzęgło elektrohydrauliczne? Jakie są częste awarie w tych traktorach? Na co patrzyć przy kupnie traktora? 
    • Przez Kondzio55
      Witam.Od jakiegoś czasu mam problem z przednim napędem w moim zetorze.Mianowicie,podczas jazdy czasem słychać jakies odgłosy z napędu.
      Odkreciłem wał napędowy i okazało się ze na tej łączce zerwane są frezy.Więc zakupiłem tą łączke załozylem i wszystko fajnie,lecz samym wałem moge kręcić w lewo i prawo do pewnego momentu ale przy kręceniu słychać stuki tak jakby na zębatkach w moscie.I moje pytanie gdzie szukać przyczyny,czy zdejmować koło i probować się jakoś tam dostać,czy probować grzebać w przekladni od strony wału??
    • Przez radek5314
      ciezko pali na zimnym silniku zetor 10540 jak sprawdzic czy swiece do wymiany czy co innego moze byc np ten przekaznik sterownik swiec  zarowych?