Skocz do zawartości
pan054

Wspomaganie zetor 7211

Polecane posty

pan054    1

Witam

Złożyłem siłownik wspomagania w tym zetorze i nie mogę go wyregulować otóż skręcam go czy rozkręcam to jest to samo w lewo kręci się lekko a w prawo ciężko bo nie wspomaga. Jaki jest w tym problem?

Wiadomość z agroFakt.pl

Radekk    156

A czy siłownik jest poprawnie złożony na 100%? Może główka sterująca nie pracuje poprawnie równo w obu kierunkach?

Jak siłownik jest źle wyregulowany to też takie objawy są, lub sam skręca w jedną stronę.

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

corrado    280

Przepraszam że nie w temacie i trochę z inne beczki ale nie chcę zakładać nowego. Wiecie może co jest przyczyna tego : wspomaganie na orbitroli zapalam silnik i od razu kierownica i koła idą w prawo nie można skręcać.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Radekk    156

Głowicę reguluje sie tylko tak aby czop chodził ciasno ,ale dało się go przekrzywiać ręką. Chodzi mi o to czy poszczególne elementy są w odpowiedniej kolejnosci założone w głowicy.

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

jacus    142

wiele lat probuje zrozumiec zasade dzialania tego silownika i na razie mi sie nie udalo B) , chyba trzeba ustawic rowno otwory na zaworze i tloczysku zeby olej przeplywal swobodnie we dwie strony, a impuls do skretu daje glowiczka silownika, teraz ma orbitrol i inna jazda.

wez go rozkrec jeszcze bardziej i w ktoryms momencie musi byc dobrze, jesli wszystko dobrze zlozyles to nie ma innej mozliwosci.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Pawcio09    0

Witam.

Potrzebuje pomocy, w moim zetorze 7211 delikatnie ciekł siłownik od wspomagania więc postanowiłem wymienić uszczelki w miejscu wycieku, chodzi o sam siłownik gdzie się wysuwa i wsuwa. ten ,,tłok" wymiana przeszła pomyślnie jak i zamontowanie, lecz gdy odpaliłem ciągnik od razu koła skręciły w lewo ,,czyli siłownik się schował" nie mam pojęcia jak jest tego przyczyna, kołami nie da się skręcić. może jakoś trzeba go odpowietrzyć? jestem tu nowy więc prosze o wyrozumiałość i pomoc :)

pawel100474    3

popuść opaskę na tłoczysku i pokręć tłoczyskiem bo to tłoczysko działa jak rozdzielacz w prawo lub w lewo i znajdziesz taką pozycje że koła będą po zapaleniu stały a nie skręcały     na pewno nie jest zapowietrzony  a taki temat gdzieś tu był możesz to robić na wolnych obrotach silnika żabką do rur delikatni żebyś ni uszkodził tłoczyska i słuchaj jak reaguje pompa czy nie wyje głośniej myślę że sobie poradzisz powodzenia 

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Juziak
      Witam Panowie może pomożecie wycieka olej z silnika przez sprzęgło dwoma otworami na dole korpusu co może byc ? Czyżby symeryng poszedł na walku ?
    • Przez Miotrek
      Witam. Posiada może ktoś na sprzedanie zetora 12245 w dobrym stanie ? jak coś priv bądź komentarze
    • Przez pawel6200
      Witam,
      Podczas wciśniętego sprzęgła gdy na biegu włączam rewers do przodu ciągnik robi szarpnięcie do przodu ok kilku cm, (co może być przyczyną, czy miał ktoś podobną sytułacje???)
      Zetor forterra 115 z 2012 roku 1200 motogodzin link do opisu ciągnika...     https://www.agrotesty.pl/zetor-forterra-115-dane-techniczne/
    • Przez disel16v
      Witam . Poszukuje ciągnika na areał około 15 ha . W przyszłości może więcej . Obecnie pracuje na zetorze 7211 i Ursusie 3P . Sprzęt wysłużony i potrzebuje czegoś mocniejszego do orki  głownie , agregatu , transportu zboża i cięższych prac . Budżet to 100 tyś a moc to około 120-130 koni . Co polecacie ? W grę wchodzą tez nowe ale słabsze sprzęty aczkolwiek boje się serwisowania i kosztów z tym związanych. Celowałem w MF bądź nowego ursusa ale nie sugerujcie sie tym ... Sam juz nie wiem . 
    • Przez Mateusz_320
      Witam. Panowie mam problem w swoim zetorze. Założyłem niedawno wspomaganie orbitrol. Przy jeździe 25-30km ciągnik z maszyną na tyle goni tańczy po drodze. Dodam że os remontowana żadnych luzow nigdzie. Da się skasować gdzieś luz lub coś żeby nie gonił tańczył. Kolumna wyrzucona. Proszę o pomoc. Dodam ma oś miękka i ma 50 kg tylko obciążenia. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.