Skocz do zawartości

Polecane posty

waldii1    13

Witam szanowne grono, mam pytanie odnośnie miękkiego rdzenia w prasie john deere 570 jak powinno się zachowywać ciśnienie na zgniataniu po włączeniu miękkiego rdzenia na sterowniku? ponieważ u mnie po ustawieniu ciśnienia na 140 bar i włączeniu miękkiego rdzenia ciśnienie spadnie tylko o 10-15 bar. Co może być tego przyczyną? Dodam jeszcze że po przełączeniu dźwigni od hydrauliki w pozycję pływającą ciśnienie się utrzymuje na poziomie 140 bar w tej pozycji dźwigni wciśnięcie przycisku na sterowniku skutkuje spadkiem ciśnienia do 0 bar. Ciągnik to case mx 120 czy wydatek hydrauliki może mięć coś z tym wspólnego?. Bardzo proszę o pomoc ponieważ sianokosy w pełni a bela zwinięta bez miękkiego rdzenia to masakra podczas transportu ponieważ wideł nie da się w nią wbić. Pozdrawiam, Waldek.

waldii1    13

Witam ponownie, trochę przykro że jest tylu użytkowników pras john deere i nikt nie wie jak się zachowuje ciśnienie przy miękkim rdzeniu. Pozdrawiam.

ppiotr    28

W mojej 590 na manometrze nie ma skali więc nie wiem na ile bar jest mięki rdzeń, jest tylko zielone i czerwone pole, gdy włącze mięki rdzeń to wskazówka jest na około 1/4 zielonego pola, potem to już zależy jak ustawię pokrętłem ale sianokiszonkę jadę tak na 3/4 zielonego pola, wydatek hydrauliki w ciągniku raczej nie ma z tym nic wspulnego, miękim rdzeniem steruje elektrozawór przy rozdzielaczu w prasie, ja w sianokiszonce nie używam miękiego rdzenia, a co się dzieje jak ustawisz ciśnienie np. na 180 bar ile ma w tedy mięki rdzeń ?

Wiadomość z agroFakt.pl

waldii1    13

Jak mam ustawione ciśnienie na 180 to spadnie do 170 może 160bar. czy któryś z kolegów może sprawdzić podłączenie zaworu oraz czy cewka ma znaczenie która jest strona i z jaką siłą dokrecona? oryginalny zegar czerwone pole ma przy 200barach więc 1/4 to około 55 bar tak jak pisze w instrukcji,.

post-14838-0-30982600-1402258423_thumb.jpg

Edytowano przez waldii1

waldii1    13

Prasowałem sian z włączonym miękkim rdzeniem i cisnienie zawsze było takie jak ustawione pokrętłem. musiałem przy zaczynaniu beli zmniejszać za pomocą hydrauliki ciągnika bo nie można było wideł wbić. proszę o jakieś porady bo takie prasowanie jest bardzo męczące.

waldii1    13

Wracając do mojego problemu, to zawór który znajduje się pod regulacją zgniotu był całkowicie zakręcony. Gdy go popuściłem to nie mogę zamknąć komory i napiąć pasów. prawdopodobnie dysza na przewodzie przy ciągniku za bardzo blokuje przepływ i moje pytanie czy ktoś wie jaka powinna być jej średnica?

edit:

Sprawa się wyjaśniła, zawór który znajduje się pod regulacją zgniotu dał ciała. Chyba muszę rozglądać się za drugim.

Edytowano przez waldii1

Witam posiadam prase john deere 550 swiezo zakupiona i mam prasowac siano mam dodatkowa funkcje miekiego rdzenia(cewke przy zaworze) i pokretlo przy sterowniku, lecz po przekreceniu pokretla nic sie nie zmienia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      Jestem tutaj nowy i chciałbym się poradzić co wybrać interesują mnie te dwa ciągniki. Ma on pracować na 15ha jako ciągnik główny ciągnik . Proszę o pomoc!!!
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez TraktortoZetor
      Mam problem z moim JD 6200. Mianowicie chodzi o to że potrzebuję wyciągnąć wałek łączący silnik ze skrzynią biegów. Odkręciłem wałek od skrzyni biegów i od silnika bodajże na 6 śrubach tłumik drgań. Teraz ten wałek nie chce wyjść. Pytanie jak wyciągnąć ten wałek? Muszę silnik wyciągnąć czy jak? 
    • Przez 23damian
      Tak jak w temacie kupię nóż do sianokiszonki do prasy rolujacej John deere 545 
    • Przez Maciek0903
      Witam,
      Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych postach które czytałem na forum. Jestem po generalnym remoncie mojego ciągnika (wymiana połowy skrzyni, obie nowe  pompy olejowe itp.). Mam teraz taki problem przy podniesionym TUZ-ie jak stoję na wolnych obrotach ciągnik dostaje jakby " padaczki". Dosłownie zaczyna telepać się cały i wtedy nie mogę nawet kierownicą ruszyć. Gdy przygazuje to pomaga lecz jak puszcze gaz to po chwili wraca. Jak opuszę podnośnik to tego problemu nie ma. Dodam iż gdy zostawię  wyłączony ciągnik z podniesionym pługiem to nawet na centymetr nie opadnie, nawet po dwóch dniach. Dodatkowo zaobserwowałem, że gdy gazuje to podniesiony już na maxa podnośnik unosi się na około 10 cm, a gdy przestaje gazować to opada o te 10 cm. Posiadam tur. oleju mam na full.