Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

panowie a w tym nowym PROW mialobyc takei dzialanie ze jak przykladowo maly rolnik 5 ha pozbyl czyli sprzedalby ziemie na rzecz wiekszego gospodarstwa to tamten by dostal dopłaty za 5 lat 120 % czy cos wiadomo o tym i czy ten rolnik musi miec jakis okreslony wiek i czy musi wszystko sprzedac bo musi cos sobie zostawic by krus oplacac ?

Opublikowano

Nie ma wymagań. Wystarczy, że jest rolnikiem ale sprzedać musi wszystko przez co z KRUSU wyleci.

 

ale ponoc krus mozna oplacac nawet jak sie ziemii nie ma jak oplacala dlugo lat to jest jakas ustawa chyba czy zle mowie ?

Opublikowano

Temat dotyczy dyskusji na temat ogólnych wymagań PROWu, tzn. ZUS czy KRUS, pomoc w ODR-ach, przeliczniki w doborze maszyn itp. Obecnie dyskusja na ten temat toczy się w różnych tematach (młody rolnik, modernizacja gospodarstw rolnych czy restrukturyzacja małych gospodarstw) w związku z czym powstał nowy temat żeby zgromadzić to wszystko w jednym miejscu

Opublikowano

Piszecie tylko same swoje odczucia i jakieś dziwne teorie spiskowe ,ni w ząb nie podaliście jednego przykładu faktycznego tego niby przekrętu .Ja znam ludzi z ODER-u nie jednego z niektórymi się przyjaźnię i przez te wszystkie lata ,jak mam z nimi styczność nie słyszałem nie widziałem o żadnych przekrętach ,jak tu często gęsto padają zarzuty ,a rozmawiamy na różne tematy .Bratku pic2ek bez mi takich aluzji nie znasz mnie  .A to co napisał

damianzbr to nie jeden pracownik ODER-u może pociągnąć go do odpowiedzialności .

 

Ja oczywiście uogólniłem z tymi wałami, tzn. nie chodzi mi konkretnie o ten program restrukturyzacji, ale dotacje unijne, pieniądze publiczne związane z rolnicwtem i nie tylko. Po prostu fałszowanie pewnych rzeczy.

Ja absolutnie nie pomyślałem, że pracownicy ODER-u mogą robić wały :) Żeby robić wałki to trzeba mieć znajomości :)

A jak się zna rozporządzenie to da się spokojnie ogarnąć dotację

Opublikowano

Możecie cos podpowiedzieć o jaki dotacje mógłbym się starać nowym programie - dotychczas nic nie brałem i nie wiem do końca jak się za to wsiąść i na co bym się kwalifikował...

Kupiłem niedawno nieduże gospodarstwo kilka ha + drewniany dom do remontu z budynkiem gospodarczym - wzieliśmy7 sie za grunowny remont myślałem cos o agroturystyce ale już chyba nie dają....

Co byście polecili w nowym rozdaniu?

 

(Aktualnie biorę tylko na łąki ONW i JPO)

Opublikowano

Co powiecie na zapis z program,u na rozwój dziłalnosci pozarolniczej - usługi rolnicze  "Pomocy nie udziela się podmiotom, które skorzystały z pomocy finansowej w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”, objętego PROW 2007-2013."

 

W poprzednim PROW korzystałem z MGR i Róznicowania. teraz chciałem kontynuowac  czyli MGR i rozwój firmy i po tym zapisie nie bardzo wiem czy chodzi im o firmy które korzystały z MGr czy o rolników ? Jesli podmiot=rolnik to jestem w czarnej d*p.... bo zamówiłem opryskiwacz a w poprzednim MGR kupiłęm mały 800l teraz 3200l gospodratwo powiekrzyło sie ponad 3x chciałem tekże kupic zestaw upr-siew bo kupiony agregta na MGR nadaje sie juz tylko na żyletki i Plan był kupic to na firme a tu zonk.

 

Podobnie jest z premia za przekazanie gospodrstwa na któr zdecyduja sie tylko ludzie którzy beda mogli przejsc na emeryture bo  po przystapienieu do programu nie moga byc ubezpieczeni w KRUS.

Opublikowano

Mysle że PODMIOT to rolnik który korzystał MGR prowadzący działalnosc pozarolniczą a Ty tak ową prowadzisz. Już nie pamiętam gdzie o tym czytałem ale cały PROW czy to różnicowanie czy mgr ma pomóc w rozwoju a nie ma pomagac w wyposażaniu stałym gosp. i dział poza rolniczej. Rozumiesz co mam na mysli ? tak jak u Ciebie po skorzystaniu z PROW zmotywowałes się rozwinołes gosp więc teraz radz sobie sam chyba ze chcesz cos czego jeszcze nie masz a jest Ci to niezbędne to możesz się ubiegac o tą rzecz.

Opublikowano

Na jutro, tj. 18.12.2014 zaplanowana jest konferencja prasowa Ministra Sawickiego odnośnie zatwierdzonego PROW 2014-2020. Być może dowiemy się jakiś szczegółów odnośnie terminów naborów.

Opublikowano

Co powiecie na zapis z program,u na rozwój dziłalnosci pozarolniczej - usługi rolnicze  "Pomocy nie udziela się podmiotom, które skorzystały z pomocy finansowej w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”, objętego PROW 2007-2013."

 

W poprzednim PROW korzystałem z MGR i Róznicowania. teraz chciałem kontynuowac  czyli MGR i rozwój firmy i po tym zapisie nie bardzo wiem czy chodzi im o firmy które korzystały z MGr czy o rolników ? Jesli podmiot=rolnik to jestem w czarnej d*p.... bo zamówiłem opryskiwacz a w poprzednim MGR kupiłęm mały 800l teraz 3200l gospodratwo powiekrzyło sie ponad 3x chciałem tekże kupic zestaw upr-siew bo kupiony agregta na MGR nadaje sie juz tylko na żyletki i Plan był kupic to na firme a tu zonk.

 

Podobnie jest z premia za przekazanie gospodrstwa na któr zdecyduja sie tylko ludzie którzy beda mogli przejsc na emeryture bo  po przystapienieu do programu nie moga byc ubezpieczeni w KRUS.

 

A ty prowadzisz jakiekolwiek usługi czy tylko jesteś fikcyjnym przedsiębiorcą żeby więcej sprzętu dostać? I tak, przedsiębiorca to definicja osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą. Więc osoba fizyczna=rolnik=przedsiębiorca.

 

Opublikowano

a czy na zmiane dachu eternitu (bo sie sypie ) dostałby jakies dofinansowanie gdyz trzeba zmienic dach na budynku gospodarczym tj kiedys byla obora teraz w czesci jest magazyn zbozowy a w drugiej czesci graty ale nie mam hodowli tylko roslinna produkcja budynek jest na ojca po 40 roku to cos by dostał ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Roki212
      Skoro wysartowała nowa kampania to niech będzie i nowy temat z tym związany, nie ma co zaśmiecać tego z 2024 problemami i zapytaniami jeśli chodzi o aktualny nabór  
    • Przez Celownik07
      Panowie i Panie, 23 października rusza wspomniana interwencja.
      Jak ktoś zainteresowany to temat będzie temu służył. Uruchamiam go bo ... Jestem zainteresowany i chętnie będę wymieniał się informacjami. Mnie interesuje zakup rozsiewacza wapna rcw dla gospodarstwa do 10ha a który mógłby posłużyć również na uslugi- u mnie w okolicy ciężko o takowe.  Gospodarstwo na naturze 2000 dodatkowy punkt. Minimalna liczba punktów to 6. W załącznikach co można zakupić. Grupa rolników (min.3) dofinansowanie do 80%, pojedynczy rolnik do 65%. Min. Wartość zakupu 20kPLN.  Biorę po 200zl i słucham Państwa!. 





      Po weekendzie powrzucam informacje jakie uda mi się znaleźć w necie. Dla mnie świeży temat, którym się jeszcze nie interesowałem.
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      Dostalem na pue decyzje odnosnie wiosennych przymrozkow. mialem zgloszone 4ha burakow cukrowych ktore przesialem w calosci bo zmarzly. mialem polise na ponad 50% ha mojego gospodarstwa ubezpieczone od gradu. Wiec teoretycznie powinienem otrzymac 1000zl od ha. dostale decyzje ze zostaje to pomniejszone do 500zl gdyz nie zakoczyl sie dwutygodniowy okres karencji polisy. Szkody w protokole strat byly na dzien 6maj(czyli dzien gdy byl przymrozek). Polise ubezpieczeniowa zawarlem i oplacilem 26kwietnia. Polisa oplacona od 26kwietnia 2025 do 25kwietnia 2026. jak dla mnie to k**estwo. zeby tylko nie dac, a potem w tv opowiadaja ze rolnik mogl dostac 2000zl do kazdego ha gospodarstwa. a tak jak u mnie tylko do czesci i to 500zl. Jest sens sie odwolywac. nie znalazlem informacji artykulu ustawy mowiacej ze arimr moze sobie liczyc polise obowiazujaca po karencji. na koniec jeszcze do tego wspolczynnik korygujacy 0,92 i  jest zawrotne 1840zl. Moge tylko sie odwolac badz prosic o wskazanie paragrafu ustawy mowiacej o tej karencji. macie jakies pomysly? bardzo ciezko w tym roku z kasa,
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v