Zaloguj się, aby obserwować  
amak195

docisk sprzęgła

Polecane posty

amak195    0

Witam.Kupiłem rekorda z 89 roku.Problem dotyczy poślizgu tarczy sprzęgłowej.Pasy jezdne nowe,przekładnia bezstopniowa również.Na 3 i 4 biegu małe wzniesienie a kombajn nie może podejść.Zdemontowałem sprzęgło,tarcza sucha,grubość około 11mm,bez skrzywień,na docisku żadnych pęknięć,wszystko wygląda w porządku.Zaniepokoiło mnie,że jest tylko 8 sprężyn dociskowych na docisku,a na aukcjach allegro taki sam docisk ma 12 sprężyn.Docisk jest identyczny jak w star 200;266.Podejrzewam,że może być słaby docisk tarczy ciernej,bardzo bym prosił o pomoc w rozwiązaniu

problemu t.z.n.czy dokupić 4 brakujące sprężyny,czy może jest coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Proponuje Ci zapakować komplet świeżych sprężyn i problem powinien zginąć. Skoro ich brakuje nie ma docisku jaki jest wymagany.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amak195    0
Napisano (edytowany)

Sprzęgło naprawione,temat zamknięty.

Edytowano przez amak195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez hubertg7
      Witam! Mam problem z ursusem 4512. Otóż po remoncie ciągnika zaczął się problem ze sprzęgłem a dokładniej z tarczą od wałka WOM-u. Po założeniu nowej tarczy ciągnik pracował może ze 3 dni i tarcza znowu się rozleciała. Szykowaliśmy go już 4 razy i zawsze jest to samo. Jedyne co mnie zastanawia to jest to że gdy ciągnik się rozgrzeje ze sprzęgła dochodzą dźwięki jakby coś ocierało albo coś. Dzwoniliśmy po mechanikach i nikt się nie chce tego podjąć i nikt nie wie co może być. Koledzy pomóżcie. Czy to może być wina docisku??
    • Przez LukaszSZCZ999
      Witam. Sprzęgło się ślizga i mam problem z ruszaniem samego ciągnika. odkręciłem dekiel pod spodem i stwierdziłem, że nie ma luzu jałowego pomiędzy dociskiem a łożyskiem oporowym co powoduje, że łożysko cały czas pracuje. Po głębszej analizie układu sprzęgła pomyślałem, że zużycie tarczy powoduje zmniejszanie odległości miedzy dociskiem a łożyskiem i w końcu całkowity brak luzu pomiędzy nimi. Według mnie wszystko to powoduje, że jest słaby docisk tarczy sprzęgła do koła zamachowego.
       
      Pytanie brzmi następująco- czy mam racje?
      Czy to co napisałem ma jakiś sens?
      Czy pomiędzy dociskiem a łożyskiem powinien być luz? To chyba najważniejsze pytanie
       
      Pozdrawiam
    • Przez mf4270
      Witam ostatnio w moim MF 4270 pękła linka sprzęgła . Zamówiłem nową na jakiejś stronie internetowej , założyłem i okazało sie ze linka jest za krótka (bardzo napięta) . I tu moje pytanie czy da sie jakoś wyregulować by dobrze je ustawić ???
    • Gość christoff13
      Przez Gość christoff13
      Jak działa docisk hydrauliczny w LTZ 55? Tzn. chodzi mi o coś takiego jak w MTZ, że jak się opuści pług w ziemię, to już do góry nie pójdzie. I do czego służy wajcha po prawej od siedzenia, połączona linką (cięgłem) z takim jakby rozdzielaczem z tyłu ciągnika?
    • Przez maxx20
      Witam wiecie może czy istnieje możliwość regulacji czułości sprzęgła lub rewersu elektrohydraulicznego w renault 103-54
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj