Skocz do zawartości

Polecane posty

mf4270    0

Witam ostatnio w moim MF 4270 pękła linka sprzęgła . Zamówiłem nową na jakiejś stronie internetowej , założyłem i okazało sie ze linka jest za krótka (bardzo napięta) . I tu moje pytanie czy da sie jakoś wyregulować by dobrze je ustawić ???

mariusz(ZDUN)    175

a napewno dobrze wesżła w swoje mocowaia?

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

mf4270    0

Wydaje mi sie ze tak ale jeszcze jutro sprawdze. A nie ma tam jakiejś regulacji w razie czego ???

Wiadomość z agroFakt.pl

hubertuss    512

Pytanie zasadnicze, czy linka made in stodoła jest taka sama jak orginał? Regulacja jest na dole przy skrzyni.Zobacz tez czy nikt nic nigdzie nie podkładał w miarę jak wyciągała się stara linka.

Edytowano przez hubertuss

mf4270    0

Nie mam juz starej linki ponieważ poszla na smieci :/ a co do jakiegos podkladania to na pewno nic nie bylo podkladane ponieważ mam ten ciagnik od nowosci :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez hubertg7
      Witam! Mam problem z ursusem 4512. Otóż po remoncie ciągnika zaczął się problem ze sprzęgłem a dokładniej z tarczą od wałka WOM-u. Po założeniu nowej tarczy ciągnik pracował może ze 3 dni i tarcza znowu się rozleciała. Szykowaliśmy go już 4 razy i zawsze jest to samo. Jedyne co mnie zastanawia to jest to że gdy ciągnik się rozgrzeje ze sprzęgła dochodzą dźwięki jakby coś ocierało albo coś. Dzwoniliśmy po mechanikach i nikt się nie chce tego podjąć i nikt nie wie co może być. Koledzy pomóżcie. Czy to może być wina docisku??
    • Przez LukaszSZCZ999
      Dobry wieczór. Panowie, wymieniłem tarczę sprzęgłową (490zł w Grene), docisku mimo bruzd wydartych przez nity poprzedniej tarczy nie toczyłem.

Po złożeniu ciągnika nie mogłem wrzucić biegu bo po prostu zgrzytało. Wrzuciłem bieg na zgaszonym silniku, odpaliłem, mimo wciśniętego pedału do dechy, ciągnik zaczął się toczyć. Pomyślicie że jest zapowietrzone.. Odpowietrzyłem, twardość jest w porządku. Pojeździłem trochę i jest odrobinę lepiej, ale z każdą zmianą biegu myślę "zgrzytnie czy nie?", no i niestety strasznie niewygodne jest wciskanie sprzęgła do samego końca by dobrze wysprzęglić (już dwu centymetrowe popuszczenie sprzęgła od maksimum powoduje całkowite "załapanie" sprzęgła).
      Ponadto zauważyłem, że pełne naciśnięcie pedału powoduje bardzo mały (ok 2milimetrowy) ruch docisku od tarczy. Czy ktoś wie ile powinien ten ruch wynosić?

Co robić? Dotrze się to? Sam pedał obojętnie czy silnik odpalony czy nie ma luz, zastanawiam się czy czasem to on nie pozwala na całkowite wciśnięcie pompki.

Piszcie, powiedzcie co można jeszcze wykonać by to naprawić.
    • Przez farmtraczek
      Witam posiadam farmtraca 80 4WD i nie wiem jak wyregulować w nim dobrze sprzęgło, jak włącze bieg a potem rewers to szarpie może ktoś wie kto sie na tym zna jak dobrze to wyregulować.Może ktoś zna ile ma być obrotów śruby na cięgle:)?

to cięgło pod ciągnikiem od sprzęgła powinno być luzne czy morze być trochę podciągnięte:)?
      Jak podciągnę w kabinie linkę to znowu wysoko pedał sprzegła jest

chciałbym żeby wypowiedzieli się posiadacze takiego farmtraca jak jest u was z tym sprzęgłem ?
    • Przez kakus19
      witam

czy ktos robil kalibracje w swoim df?jezeli tak to jak czesto i ile to kosztowało?tak wogole to jak czesto mozna robic ta kalibracje i tak ogolnie na czym polega?ja mam df agrofarm 430 profline mam zrobione 800 godzin.przy 400 godzinach jeszcze na gwarancji robiona byla kalibracja i mial byc spokoj na dlugo ale po roku znowu strasznie szarpalo i teraz niedawno byli z serwisu.poprawa jest znaczna koszt 300 zł. ciagnik tak duzo nie robi w turze i dosyc duzo uzywam sprzegla tzn jak z jakas maszyna czy wiecej jak 5km/h jade to nie wrzucam rewersu bez sprzegla a wy jak robicie? pozdro