Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PiotrFarmer85

Nowa obora

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

No nie dużo choć w folderach reklamowych to od 20 sztuk proponuja hale juz ale to perwersja i tylko chęć wcisniecia towaru za wszelką cene.

Bocian6230    2

Według mnie hala na 40 sztuk jest nie potrzebna . Wystarczy zwykła przewodówka +4 aparaty . My budujemy na 41 sztuk i dojarka przewodowa :)

DanielFarmer    108

ja mam halę przy 40 sztukach,jak zakładana była 14 lat temu to było ich 20 i nigdy nie zamieniłbym na przewodówkę i zapieprz przy dojeniu z noszeniem aparatów i schylaniem się.Nie daj się namówic kolego na przewodówkę!!! Jedynie halę polecam rybią ość,mniej do niej miejsca trzeba niż autotandem i podejżewam duzo tansza na jedno stanowisko.

DanielFarmer    108

karmiki montujesz plastikowe i sypiesz deczko granulek...jak się kapną że tam sruta to po 2-3 udojach juz po problemie ;] potem je zdejmujesz.

st220    12

wody mniej ,płynu mniej idzie ma mycie hali,wiec gdzie tu wyższy koszt utrzymania?

Liczyłeś wodę która idzie na umycie posadzki w hali? Znajomy mówi że wody w hali idzie więcej.

DanielFarmer    108

Jak chcecie to męczcie się przewodówką i latajcie ,schylajcie się pod krowy,a potem przyjeżdża do mnie facet 40pare lat i pod rurka na stanowisko wejsc nie moze bo plecy go bolą...a kolejny aspekt to wydojenie kopiącej pierwiastki...do hali wganiam w środek miedzy krowy,ściskają ją,z tyłu podłączam...i nawet jak kopie to sobie moze kopnąć w rurę a nie we mnie...

st220    12

Z tym dojeniem pierwiastek masz rację, co najwyżej może zrobić kupę na dojarza :) . W oborze masz tylko krowy dojne czy też i młodzież?

DanielFarmer    108

mam i trochę młodzieży w kojcach,upchane gdzie się da....przydała by się nowa obora bo to stary budynek ale zniesienie kwot ostudza zapędy,niepewna przyszłość :)

DanielFarmer    108

no już mi dzis za maj obcięli 10gr...także weź tu coś planuj jak takie objazdy w dół,można ładny kredyt tą obniżką spłacać a tak to cóż....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Myślę nad postawieniem a raczej dostawieniem do starej obory kawałka wiaty/ obory z płyt betonowych(ogrodzeniowych)  na byki. Wszystko bym ocieplił po zewnątrz styropianem (10 cm). Czy byczki wytrzymają tam w zimę? Było by ich tam 5 szt. Może ktoś ma taką wiatę z was i się pochwali doświadczeniami ?
    • Przez Artaban
      Cześć! Mam do was sprawę. Chcę stary budynek (schemat na dole) przerobić na oborę dla opasów, i tu moja prośba. Podpowie mi ktoś jak najlepiej to zrobić żeby było jak najmniej roboty z byczkami przy wyrzucaniu obornika, najlepiej turem ale jeśli się nie nie da to będą widły. A może ruszta? Dodam że chcę aby była to obora wolnostanowiskowa.

Proszę nie pomijajcie tego, naprawdę zależy mi na waszych poradach.

Zbieram wszystkie wasze uwagi, piszcie co byście polecili. Pozdrawiam
      Plan.bmp
    • Przez PaweKozowski
      Mam zadanie wykonać Projekt obory wolnostanowiskowej dla 70 krów mlecznych, 30 opasów, 20 cieląt. Czy ma ktoś może pomysł na taką oborę i wrzuci swój projekt. Oczywiście z wyposażeniem. Pozdrawiam  
    • Przez John23
      Witam wszystkich jestem tu pierwszy raz. Mam taki dylemat, radziłem się już wielu znajomych co jest lepsze obora wolnostanowiskowa czy uwieziowa każdy ma swoje zdanie i rożne opinie na ten temat wiec postanowiłem zapytać was może mi doradzicie bo już sam nie wiem co jest lepsze. Ogólnie obstawałem przy wolnostanowiskowej wiadomo jest trochę mniej roboty. Tylko jest jeden dylemat najbardziej się martwię wywalaniem obornika. Otóż tłumacze o co chodzi, mam za duży ciągnik i nie idzie przerobić aby dało się nim wjechać pozostaje taczuszka i widły ale dam rade z czasem kupił bym coś mniejszego aby se ułatwić życie. A drugie pytanie to jak to wszystko zorganizować jak bym się namyślił na wolnostanowiskowa. Obora ma być z przeznaczeniem na byki a raczej polowa obory bo druga strona jest uwieziowa na której tez stoją byki. Wymiary tej strony to 20m na 3m. Proszę o porady i jakieś sugestie z góry dzięki.