Skocz do zawartości
idzkos

Wał oponowy

Polecane posty

idzkos    14

Witam co myslicie zeby zrobic wał z opon 15 zalanych betonem taki 2 metrowy, chcjałbym nim wałowac zborze po siewie i czasem łąki ile by takie cos wazyło? zdało by to egzamin ?

stg    21

Planujesz jakoś złoczyć opony przed zalaniem? Sąsiad ma zrobiny z zwiniętej blachy zalanej betonem.

mariuszd93    489

Sprecyzuj gdzie chcesz nalać tego betonu? Tylko tu gdzie jest powietrze w oponie ? czy przestrzeń którą zajmuje felga też?

;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Daman    0

Zdałoby egzamin, cieżar będzie, a najlepiej wrzucic kamieni i zalewac betonem zeby bylo taniej.

stg    21

Dobra rada z kamieniami. Ten z linku troche za ciężki, ale jak opony będą zalane tylko w tym miejscu gdzie znajduje się powitrze to będzie zbyt lekki(takie jest moje zdanie) od jakiego sprzętu chcesz opony wykorzystać? Według mnie to najlepiej zalać do połowy felgi, nie będzie za lekki, ani za ciężki.

idzkos    14

opony to zwykłe samochodowe, za lekki tez nie moze byc bo na łąkach sie nie sprawdzi raczej. i 2 metrowy wystarczy? czy robic dłuższy? i ile taki 2 metrowy mógł by wazyc?

Mironeks    6

Ciężar możesz obliczyć , litry betonu x 2.3kg . Wał mam zrobiony z rury 40 cm średnicy 2.7 metra długi zabetonowany a 3 mertowy byłby lepszy .

Polecam wałowanie zboża równo wschodzi i koszenie leżącego zboża jest łatwiejsze i bez strachu o złapanie kamienia w cheder .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez larysto
      Witam. 
      Zastanawiam się nad kupnem wałka przegubowo-teleskopowego szerokokątnego. Jakie macie doświadczenia i jaka jest Wasza opinia, czy jest sens w taki inwestować, czy spokojnie wystarczy  tzw. zwykły. 
    • Przez eddi87
      Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie zakupu wału strunowego podwójnego 2,1m pod kultywator oraz c360. Zastanawiam się które rozwiązanie będzie lepsze, czy wał na łańcuszkach czy dociskowy? Moje obawy płyną z tego czy c360 poradzi sobie z wałem dociskowym, ziemia 1 oraz 2 klasa. Oraz czy np można któryś z nich podpiąć bezpośrednio pod ciągnik z pominięciem kultywatora?
    • Przez center
      Posiadam od nowości ciagnik F 412 vario, po przepracowaniu niespełna 1tys mth wystapił błąd czujnika położenia ramion tylnego tuz-a. Okazało się że przyczyną jest nadmierny luz na tulejach tylnego wału tuz. Serwis podjął się wymiany tulejek co w ich przekonaniu poprawi zaistniałą sytuację. W trakcie naprawy odwiedziłem warsztat i okazało się, że na nowych tulejach jest identycznie, wał ma nadal wyczuwalny ok 1mm luz. Wobec powyższego chciałbym zapytać jak to jest w waszych ciągnikach? 
    • Przez luisaifer
      Witam . Planuje zakup nowego wału typu Croskill z włóką . Jak na razie najbardziej spodobał się Rolmako a w drugiej kolejności jest Expom . Chciałbym poznać opinie może ktoś coś zasugeruje a może też ktoś by polecił jakąś dobrą używkę zachodnią . Szerokość tak 5,2 m w tych okolicach .
    • Przez johniy861
      Sprzedam wał gumowy 3 metrowy w bardzo dobrym stanie
      W komplecie rama plus skrobaki
      Cena 4750zł  do negocjacji    telefon 605371128

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.