Skocz do zawartości
idzkos

Wał oponowy

Polecane posty

idzkos    14

Witam co myslicie zeby zrobic wał z opon 15 zalanych betonem taki 2 metrowy, chcjałbym nim wałowac zborze po siewie i czasem łąki ile by takie cos wazyło? zdało by to egzamin ?

stg    21

Planujesz jakoś złoczyć opony przed zalaniem? Sąsiad ma zrobiny z zwiniętej blachy zalanej betonem.

mariuszd93    489

Sprecyzuj gdzie chcesz nalać tego betonu? Tylko tu gdzie jest powietrze w oponie ? czy przestrzeń którą zajmuje felga też?

Wiadomość z agroFakt.pl

Daman    0

Zdałoby egzamin, cieżar będzie, a najlepiej wrzucic kamieni i zalewac betonem zeby bylo taniej.

stg    21

Dobra rada z kamieniami. Ten z linku troche za ciężki, ale jak opony będą zalane tylko w tym miejscu gdzie znajduje się powitrze to będzie zbyt lekki(takie jest moje zdanie) od jakiego sprzętu chcesz opony wykorzystać? Według mnie to najlepiej zalać do połowy felgi, nie będzie za lekki, ani za ciężki.

idzkos    14

opony to zwykłe samochodowe, za lekki tez nie moze byc bo na łąkach sie nie sprawdzi raczej. i 2 metrowy wystarczy? czy robic dłuższy? i ile taki 2 metrowy mógł by wazyc?

Mironeks    6

Ciężar możesz obliczyć , litry betonu x 2.3kg . Wał mam zrobiony z rury 40 cm średnicy 2.7 metra długi zabetonowany a 3 mertowy byłby lepszy .

Polecam wałowanie zboża równo wschodzi i koszenie leżącego zboża jest łatwiejsze i bez strachu o złapanie kamienia w cheder .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Traktorzysta19
      Witam Kolegów !

Chciałbym prosić o poradę odnośnie składania silnika w MF255.

Jak mają być założone panewki łożysk głównych wału ? Instrukcja napraw podaje, że zamkami po przeciwnych stronach, ale tak się nie da - skrajnych pokryw łożysk nie obrócę. Rozumiem, że to błąd w instrukcji, tak ?

Druga sprawa dotyczy panewek korbowodów - tu też mają być zamkami po przeciwnej stronie - bo wedle oznaczeń na pokrywie i korbowodzie to zamki mają być po jednej stronie (też niezgodnie z ilustracją w instrukcji).

A jeśli chodzi o same korbowody - w którą stronę mają być odwrócone - zamkami na wałek rozrządu czy na pompę wtryskową.

Przepraszam za przydługawy post, ale wolę rozwiać wątpliwości zanim złożę silnik, niż później się martwić.

Pozdrawiam,
      Traktorzysta19
    • Przez Boniar
      Może tematykę powielam ale sprawa jest dla mnie nowa i już mam głowę 3/3
      Konkretnie - planuję zakup narzędzia doprawiającego do pługa zagonowego 4 skibowego UG.

Cel : przygotowanie gleby jednocześnie z orką siewną pod rzepak i żyto więc poza wyrównaniem i rozbiciem brył najważniejsze jest zagęszczenie gleby pod szybki siew.
      Wiadomo - oszczędność czasu, paliwa i właściwe przygotowanie gleby.

Gleby: Stosunkowo lekkie IVa,b i trochę V w dobrej kulturze.

Wół pociągowy: Zetor 7245 (~65KM 4x4 , spokojnie sobie radzi z pługiem 4x30)

Opcje: Wał będzie raczej ciągany. Do wyboru:
      crosskill
      cambella
      Cambridge
      strunowy
      pierścieniowy (tutaj opcja prawie bezkosztowa - mam kilka małych ze złomu do połączenia w jeden)
      kolczatka (ze względu na niską cenę)

Przyznaję iż z 3 pierwszymi narzędziami nie mam żadnego doświadczenia.Co do strunowego i kolczatki mam poważne wątpliwości o ich możliwości szybkiego zagęszczenia gleby a co za tym idzie potem mogą być problemy z głębokością siewu i wschodami.

Proszę o Wasze opinie - z doświadczenia.
    • Przez KaRol111352
      Witam
      przymierzam się do kupna agregatu ścierniskowego o szerokości 2,2m. Do wyboru mam wał rurowy lub strunowy .I moje pytanie który z tych wałów ogólnie będzie lepszy?
    • Przez Twenty_2012
      Posiadam na sprzedaż oryginalny wał Cambella na przedni TUZ marki Expom Progres z Krośniewic.

Rok produkcji 2006,
      Szerokość robocza 4 metry
      Mało używany (przepracował około 100 ha)
      Posiada oryginalny lakier, naklejki, tabliczka znamionową
      Jestem jego pierwszym właścicielem.

Nie używany od kilku lat, sprzedaję ponieważ jest mi nie potrzebny.

Cena 5500 zł netto
      Faktura VAT – VAT od faktury.

W razie pytań proszę o kontakt.

• Przez Jaro1234
      Witam orientuje się ktoś jaka jest różnica w wadze pomiędzy packerem a wałem strunowym bądz rurowym?
      Chodzi mi o 3m;)