Autofan

Wał posiewny do c-360

Polecane posty

jarecki7745    227

waga 1050 kg taragam zetorem 7745 na polu lekko ale jazda już czuć co do ursusa podniesie ale szkoda ciągnika kiedyś sąsiad masejem 255 pożyczał to ledwo ledwo jechał podniósł ale to nie do tego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

c360 ma 2400kg na końcach ramion ,jak by byl w jednej lini to spokojnie ,ale taki to bedzie męczył w transporcie

moja rada takie coś lepiej na wózku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

C360 czy Zetor ma te 2400kg?Takie wały są za ciężkie, podnośnik szybko się podda w c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

tak wiem,  ale podałem dane  dla porównania, c 360 tyle niby ma, co ma się nijak do masy ciągnika

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Mam wał Cambridge przerobiony ze starych ciąganych, co jeszcze czasy Hitlera pamiętają.

Wał ma 3,3 m i jest takiego samego układu jak ten z euromasz. Oczywiście średnica pierścieni w tych wałach jest mniejsza co przekłada się na mniejszą masę ale MF255 go podnosi. Oczywiście nie będę ściemniał, że spokojnie i bez najmniejszego problemu bo musi być na obrotach i jazda bez obciążenia przodu to istne szaleństwo ale raczej MF bez obciążników ciężko pracować. 

Skoro taki MF z obciążeniem przodu da rade podnieść i jechać to dlaczego 60-tka ma sobie nie poradzić skoro ma porównywalny podnośnik. Co do masy to nie trzeba być mądrym i wierszy pisać aby nie znać co dzieje się z przodem tego ciągnika ale zawsze można go dociążyć.

Chociaż jak kolega jarecki7745 pisze, że on wazy ok 1T to ten mój raczej będzie trochę lżejszy ( muszę go zważyć ale na moje ok 800-900 kg powinno być )

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

cholera racja ,zle odczytałem stronę  sorry za wprowadzenie w błąd  i dzięki za poprawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Wystarczy że raz ładnie podrzuci na dziurach i pokrywa podnośnika się podda musi być siłownik wspomagający.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Skoro podają tyle udźwigu to tyle ma być, zawsze przelicza się z dużym współczynnikiem bezpieczeństwa, który kiedyś był większy niż obecnie więc raczej nic mu nie będzie. Oczywiście, że nie poszalej w transporcie z takim ciężarem ale powoli na pole dojedzie a tam spokojnie to pociągnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

Mf255 o dziwo podniesie więcej i jest bardziej stabilny niż c360


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Podniesie tylko pompa tak tłucze jak by miała wypluc bebechy i odpaść.Przetestowane na swoim 3512 i wale fabrycznym 3 metrowym.Na przodzie mam 150 kg i stabilność taka ze uniesiony wał a kierownicą się kręci jak ze wspomaganiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Podnieść ,podniesie ale zaraz sie na tych walkach oprze ;)

Ale hamulcami też da sie skręcać ;)


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
13 godzin temu, Bartek933 napisał:

Mf255 o dziwo podniesie więcej i jest bardziej stabilny niż c360

fakt mf nie użytkowałem ,miałem okazję kila razy jeździć ,lecz wydaje mi sie ze jest mniej stabilny ,krótszy rozstaw osi ,lżejszy silnik  mniejsze dociążenie z przodu , ale to moje zdanie może sie mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
    • Przez shiftmp3
      Witam serdecznie, mam  zużyte panewki na podrzutniku cenna dość wysoka moje pytanie brzmi czy ktoś dorabiał takie panewki z jakiegoś materiały ? może teflon  albo coś? 
    • Przez mchojecky
      Witam. Składałem wniosek w sprawie dofinansowania małych gospodarstw. Zostało rozpatrzone pozytywnie i teraz szukam sprzętu do mojego Ursusa C-360. Chodzi o belownicę. Budżet wynosi do 60 tysięcy złotych. Jaką belownicę polecacie do tego ciągnika? Proszę o pomoc i określenie cech, które są ważne u belownic. 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj