masiak28

Budowa wału do pługa zagonowego Unia TUR

Polecane posty

masiak28    0

Witam Koledzy 

na wiosnę planuję zrobić sam wał do mojego pługa (Unia tur na zab. sprężynowym - zagonowy) 

chciałbym aby sprawiał jak najmniej problemów podczas pracy - chodzi tu o jego składanie itd. Czy ktoś z was budował coś typu packomat z kvernelanda ? na pewno będa to pierścienie daszkowe - wał były na docisku (siłownik albo śruba rzymska) 

może ktoś z was budował coś podobnego, ma jakieś zdjęcia lub posłuży dobrą radą podczas budowy ? przeszukałem internet ale nie znalazłem żadnych konkretów 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiTM    11

Wpisz sobie na You Tube: Orka 2012+wał

Ja zrobił bym coś takiego. Do składania zmodernizował bym mocowanie przy pługu i założył siłownik hydrauliczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wlodarao
      Witam.
      Poszukuje używanego wału korbowego do jelonka 430 może być do szlifu.
      Za wszystkie info. bardzo dziękuje
    • Przez Pynio
      Cześć wszystkim. Czy jest ktoś kto by powiedział do czego dokładnie służą regulacje znajdujące się w tym pługu. 






    • Przez Autofan
      Proszę o opinie jaki nowy wał posiewny jest w stanie podnosić Ursus c-360. Czy wał 3m np Euromaszu ( http://euro-masz.eu/zawieszany-wal-posiewny/ ) podniesie C-360? Może ktoś z was ma i pracuje z tym ciągnikiem.
    • Przez witch
      WItam mam problem iż  kupiłem ostatnio pług lemken variopal, na początku nie chciał obrócić  po kilku próbach obracał , a teraz obraca do połowy i sie wraca,. Zauwazyłem ,że z tyłu 2 węże które ida do rozdzielacza na zdj niżej ten prosty robi w nim ciśnienie i slychać jakby się elektrozawór zaciął ten z lewej strony nad kołem. Kiedyś jak zaciął mi się podnośnik robiło cisnienie we 2 wężach  i ruszyłem go awaryjnie to wtedy elektrozawór sie odciął, próbowałem teraz  dzwiga i opuszcza  lecz dalej pcha przez 1 węża olej. Wrzucam zdj i fimlik.
      Jak się dobrze słuchacie to słychać elekrozawór jak chodzi ciągnik spadł z  900 obrotów na 800-850.
       

       
       


    • Przez Zixov
      Witam mam pług do orania z metalowym kółkiem i okleja mi sie sniegiem wiec cały czas trzeba wychodzć i mlotkiem snieg odbijac mam pytanie jest jakis szybki sposób zeby okleić albo coś takiego jakąś gumą?. Mam zamiar odciąć bieżnik od starej opony i jakoś go przymocować do kółka lecz nie wiem czy bedzie najlepiej śruby jakies czy nity. Robił lub widział ktos cos takiego kiedyś
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj