Zaloguj się, aby obserwować  
morfi81

wyniki laboratoryjne mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wyniki
morfi81    30

Witam. Czy są możliwe takie wyniki mleka jak 3,20 tłuszcz i 3,65 białko ? Słyszałem opinie o wynikach mleka że tłuszcz nie może być mniejszy od białka, ale nie jestem pewien więc może ktoś na forum wie jak to jest.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

...

Edytowano przez Profil usunięty

Wiadomość z agroFakt.pl

morfi81    30

mleko ogólne, kilka sztuk po wycieleniu, sianokiszonka 3 pokos+śruta własna (pszenżyto i mieszanka zboż. 1:1) śruta rzepakowa

podobno wina może polegać na braku wymieszania mleka w zbiorniku przed braniem próby

Brounter    18

Chyba te czasy w których pobierano mleko do badania słomka dawno juz odeszly. Teraz próba jest pobierana z całego odstawianego mleka.

Co do tematu to przeczytaj sobie fajny artykuł co może być przyczyną występowanie niskiej zawartosci tłuszczu w mleku: http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/niski-tluszcz-w-mleku-niekoniecznie-oznacza-kwasice,47787.html

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Łukcio
      jaką paszę granulowaną polecacie dla krów mlecznych?
    • Przez poliniak
      Witam
      Planuje modernizacje starej obory 12SD wraz z rozbudową, dobudową nowej części łacznie na około 20-30 krów + młodzież
      Obora będzie na płytkiej ściółce i teraz pytania
      Czy utrzymanie tylu sztuk w oborze wolnostanowiskowej ma sens (podział na grupy technologiczne, odganianie sie krów, koniecznosc usówania rogów, coś jeszcze?) dojenie odbywałoby sie w części starej obory 4x1 dojarka przewodową, czy pozostaje tylko uwięziowa?
      Czytałem wiele forów i tematów ale tak naprawde nigdzie nie są dokładnie opisane + i - w tak małych stadach.

• Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez pitras
      Mam do was pytanie ostatnio zakupiłe jałówki z importu i niewiem czy dobrze zrobiłem , czy lepsze były by krajowe?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.