Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
golf23

Case 4230 problem

Polecane posty

golf23    0

posiadam case 4230 i problem polega na tym że od dłóższego czasu jest słaby i kopci ciemno. remont zaczełem od sprawdzenia wtrysów lecz nic to nie dało i czy ktoś może mi doradzić co robić dalej? sam osobiście obstawiam turbo lub pompa paliwowa ale sprawdzanie w ciemno to koszt którego możę pozwolicie mi uniknąć bo nie wim od czego zacząć :/

golf23    0

spróbuje tak zrobić choć obawiam sie poważniejszej usterki

Wiadomość z agroFakt.pl

romek6340    203

Kiedy kopci? Cały czas, przy przegazowaniu, pod obciążeniem?

Czy bierze olej?

I zacznij od filtra powietrza bo na ten temat nic nie pisałeś.

golf23    0

no wię nie kopci cały czas tylko przy przegazowaniu i pod obciążeniem. olej ubywa tyle że silnik ma drobne przecieki wię ciężko powiedzieć czy to tylko przez nie ubywa. ciągnik mam od roku a filtra powietrza nie wymieniałem tylko czesto przedmuch*je sprężarką. na początku był silny teraz nawet jadąc drogą na pusto kopci na pełnych obrotach i siły też nie te co wcześniej

zetor7045xD    7

Ten Case nie posiada turbiny ; ) Wstaw kolego zdjęcie tego case bo kiedyś miałem 4230

Co Ty gadasz że nie posada turbiny ? Wychodziły z turbo i bez ;)

Jak Ci oleju ubywa to Ci się mogły pierścienie skończyć.

golf23    0

no ten ma turbo wię musiały one mieć. nie wykluczam też i tych pierścieni

zetor7045xD    7

Zrobiłbyś zdjęcie pod maską turbiny i wstawił? Bo ciekawi mnie to ;) i Co ile on ma wtedy koni jak ten bez turbo ma 82 ? coś koło 100 czy jak

golf23    0

jutro postaram się zrobić i wstawie a co do mocy to też się dziwie że z dowodu wynika ze ma 82 a powinien mieć z nią więcej

jaco512    41
(edytowany)

http://www.tractorda...230-engine.html Gdzie tu pisze coś o turbo? W ogóle co to za argument "pewny na 100%". Sprawdź sobie dokładnie typ silnika i nie pisz głupot, wstaw zdjęcie lub link do takiego Case. Turbo miały 4240, chyba że ktoś sobie sam dołożył w 4230.

Odnośnie kopcenia filtry powietrza do sprawdzenia a potem pompa.

Edytowano przez jaco512

zetor7045xD    7

Dokładnie jak kolega wyżej mówi. wgl jaki sens miało by turbo jakby moc była ta sama ;o (chodzi mi o fabryczne którego nie bylo) chyba że ma maske od 4230 a model to 4240

(edytowany)

Nie chce się zwami kłócić ale mówię wam, one wychodziły z turbo i bez.

Sam mam 4230 z ORYGINALNĄ turbiną, a to że z turbo czy bez ma tyle samo koni to nie prawda, z turbo ma 82km a z 90km i nic Mi się nie pomyliło z 4240 !

Wyraźnie widać literkę "T"- Turbo przy 4230 http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/77-case/215-case-ih-mx-3210-4240.html ;)

Edytowano przez --U-R-S-U-S--

golf23    0

Może faktycznie ten silnik to zagadka...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez piotrek202127
      Witam,
      Chcę kupić prasę z powyższych lecz nie wiem która była by najlepsza. Wiem że Case i NH to prawie  to samo lecz może się czymś różnią. Czy warto kupić prasę zachodnią czy polska też da radę. Dodam że prasa będzie robiła ok 550 bel rocznie. Pracowała by z 82km ciągnikiem. Czy częśći zamienne do tych pras bardzo różnią się ceną? Słyszałem od wielu że Unia to najlepsza polska prasa. Czy waszym zdaniem Unia wystarczy na 550bel rocznie. 
      Z góry dzięki za pomoc
    • Przez Szymekin
      Mam problem ze swoją maszyną, ostatnio zauwazyłem ze podnosnik nie działa tak jak potrzeba napoczątku gdy podniosłem go do góry słychać było jak ciągnik daje olej i by chciał podniesc jeszcze wyzęj choć ramiona były już w najwyższym położeniu, a teraz podnosnik wcale nie działa ani z kabiny ani z zewnątrz 
    • Przez nowalkopol
      Tak jak w temacie: Casa MX 110 brak jazdy do tyłu (do przodu działa ) po przełożeniu rewersu na jazdę do tyłu zapala się kontrolka na tablicy lecz nie ma żadnej reakcji ciągnika. Podnośnik oraz WOM działają. Od czego zacząć poszukiwania przyczyny problemu? Ktoś już miał taką przygodę?
    • Przez bartekandruszko
      Witam. W moim case pompa hydrauliczna znaczyna wyć przy obrotach około 800 później cichnie i znów zaczyna wyć od 1600 do 1700 a później znów cichnie, agregat podnosi biegów nie rozłancza niby wszystko ok, ale jak zacznę podnośić maszynę na tylnym tuzie przy tych obrotach co wyżej napisałem to się wycisza a jak podniesie do końca to znów wyje. Czyżby to były objawy umierajacej pompy? Pozdrawiam 
    • Przez drajwer12
      Witam . Chodzi mi o ustawienie docisku w case 845 xl nabiłem tarcze nową okładziną przetoczyłem docisk koło zamachowe i che to teraz ustawić żeby potem tylko wyregulować na linkach . Jak ktoś się orientuje jak to proszę  o odpowiedz

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.