Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam wszystkich mam problem z zetorem a mianowicie chodzi mi o stuki w silniku. Stuki są na zimnym silniku i podczas obciążenia . a stało się to po regulacji luzu zaworowego . Czy to oznacza że panewki do roboty . Zetorek ma moc i nie słabnie tylko stuka pod obciążeniem . Robić remont kapitalny ?????????? czy nie tylko panewki ??????????? :(

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ile ustawiłeś luzu zaworowego

Wiadomość z agroFakt.pl

jacus    106

a skad masz takie ustawienia na zimnym silniku na obydwu zaworach powinno byc od 0.2 do 0. 3 mm[dokladnie to 0.25 mm +- 0.05]

buk, humor ,seks ,rokendrol.

balcerek1    91

a ssącym 0,05

a na wydechu 0,25

Jak nie wiesz na ile ustawić luz zaworowy to zaprowadź do mechanika bo wypalisz zawory i nie będzie to już taka tania sprawa jak wizyta u mechanika na regulacji zaworów. :P

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zgadzam się z blacerek1

FINN    999

a to żeś się popisał z ustawieniami luzu zaworowego... jak się nie znasz to się nie zabieraj za tekie rzeczy... bo potem pojawiają się tematy tego typu co twój....

zawsze podczas regulacji lepiej dać trochę więcej luzu niż ma być go za mało...

Odnośnie stuków, jeśli już go wyreguluje osoba która się na tym zna(oczywiście) a stuki nie ustąpią to może być wina sworzni na tłokach...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

rolnik554    8

zgadzam się gdy stuki po wyregulowaniu zaworów nie ustąpią to je luz na sworzniach w tłokach lub na panewkach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Radek000111
      ile kosztuje pompa wodna do zetora 6718??? wymieniał ktoś? jakie były objawy jej zepsucie i konsekwencje??
    • Przez rafal0
      Jaką polecacie kosiarke do ursusa c-330m
    • Przez dontadeooo
      witam, juz prawie od roku użytkuje 685dt i mam pewien problem, mianowicie jak maszyna się dobrze rozgrzeje to w przednim moście słychać jakieś zgrzyty i piłowanie, tak jak by jakieś tryby nachodziły na siebie czy coś takiego, w polu nie jest tak żle ale jak zjade z asfaltu to makabra, co gorsze dzeiej sie to coraz częsciej.Druga sprawa to jak wyłącze przedni naped i ruszam to slychać takie pukniecie, (w serwisie powiedzieli ze to normalne) czasami jest tak ze jade i to pukniecie słychać 5 razy albo i więcej, tak jakby ten naped sam sie zalączał i wyłączal mimo że kontrolka sie nie zapala. dzwonilem po serwis 2 razy i za każdym razem jak przyjadą to nic sie nie dzieje, anie nie stuknie ani nie puknie ani nie zgrzytnie;) czy ktoś z was spotkał sie z takim problemem???
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
    • Przez gizbern26
      Kupiłem kabine czeską oczywiście z pourywanymi zawiasami,z czego zrobić zawiasy to wiem,bo z płaskownika,drutu i rurki.
      Chodzi mi jak je przymocować,co z czym ma się zgrać i jakie kąty do spawania żeby drzwi fajnie się otwierały?
      Bo wiadomo kabina i drzwi mają kształt rombu.
      Kabina podobna jak na tym zdjęciu.