Skocz do zawartości

Polecane posty

Kamil1025    0

Chce zmienić koła w zetorze 7245 z tyłu mam 13.6 r38 a z przodu 9.5 r28 a chce zmienić z przodu na szersze. Mogli byście podać odpowiedni rozmiar żeby zgadzał sie z tylnymi kołami.

kasek    7

Kolego a to jest aby na pewno zetor 7245 bo te wymiary co podałeś wgl nie pasują do tego modelu sprawdzałem w oryginalnej instrukcji zetora i tam nawet nie ma takich wymiarów opon podanych do tego modelu jakie ty masz założone tylko całkiem inne

Kamil1025    0

a mógłbyś podać wszystkie kombinacje ?

A nie wiesz czy taka kombinacja jaką mam założoną może byc ?

Wiadomość z agroFakt.pl

mds212    151

Moglbys zrobic foto chcialbym zobaczyc jak one wygladaja bo sam mam taki ciagnik.

seweryn20    583

Mnie tylko ciekawi skąd 28 z przodu.

Bo z tyłu spotyka się koła 28,30,34 i zdaje się że 38 ale wąskie. Z przodu r24 i opony 11,2 i 12,4 przy większych kołach tylnych.

Edytowano przez seweryn20

seweryn20    583

Pomyliłem się nie 38 ale 36 cali tylne. A dokładnie 12,4-36.

Edytowano przez seweryn20

kasek    7

Kolega się musiał pomylić bo przeszukałem wszystko gadałem z 2 znajomymi i nie ma opcji żeby z przodu było r28 i na dodatek 9,5 taka wąska to było by koło do międzyrzędzi do c-360 do tyłu , a to tylne też jakieś za duże bo takie to ja mam założone r38 ale w zetorze 12145 , tak więc kolego sprawdzi pierw dokładnie jak tam pisze lub zrób zdjęcie bo do ładu to my nie dojdziemy , bo jak by na prawdę takie miał byś pozakładane to jedno że by się nie zgrywało a drugie dziwnie by ten traktor wyglądał .

qwerkus    0

Witam !

W moim kupionym Zetorze 7745 mam opony 11,2x24 i 16,9x36

Wg. instrukcji do tylnych powinienem z przodu mieć 12,4-24.

Co może się stać jeżeli od razu ich nie zmienię ?

Aha i jak powinna być zbieżność przednich kół

pozdrawiam

mds212    151

Tragedi nie bedzie gorzej by bylo jakby bylo na odwrot wtedy by Ci sie szybko opony przednie zuzywaly i przystawka tez by to odczula. Treaz przedni naped wgl nie ciagnie bo przednie kola kreca sie wolniej niz tylnie ;)

mariuszd93    489

Witam !

W moim kupionym Zetorze 7745 mam opony 11,2x24 i 16,9x36

Wg. instrukcji do tylnych powinienem z przodu mieć 12,4-24.

Co może się stać jeżeli od razu ich nie zmienię ?

Aha i jak powinna być zbieżność przednich kół

pozdrawiam

Według instrukcji z tyłu powinieneś mieć 16.9 x34 a nie 16.9x36 , a z przodu 12.4x24 przy takich oponach z tyłu to przód Ci hamuje wręcz .

http://pl.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/116-zetor/943-zetor-5211-7745.html

qwerkus    0

Według instrukcji z tyłu powinieneś mieć 16.9 x34 a nie 16.9x36 , a z przodu 12.4x24 przy takich oponach z tyłu to przód Ci hamuje wręcz .

http://pl.tractoor.p...-5211-7745.html

masz racje z tyłu mam 16,9-34

i zdecydowanie będę zmieniał przód na 12,4-24

dzięki

mariuszd93    489

Jeżeli masz 34 to nie ma tragedi, jak pisał kolega wcześniej , da się z tym żyć , jak tył łapie poślizg to przód ciągnie .

Normalnie powinno być tak, że przód ciągnie troszke szybciej niż tył ,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez ROBERTO0808
      witam ukrecil mi sie walek atakujacy zaraz za frezem agroma kalisz spszedaje z kolem i kosztuje 2450 moze ktos to robil i od czego moglo sie ukrecic
    • Przez Mateusz_320
      Witam panowie mam problem w swoim zetorze 5211 91r obrotomierz pokazuje tylko obroty silnika a niestety moto godzin nie nabija długi czas. Pomoże ktoś? 
    • Przez BARTOLA
      witam posiadam zetora 7011  z tylnymi kołami o rozmiarze 13.6-36 i mam takowy problem ze przy orce z pługami 3 skibowymi ma słabą przyczepność i troche brakuje mu mocy zastanawiam sie nad zmiana kół na rozmiar 28  czy coś da ta zamiana?  słyszałem ze koła od c360  bedą pasować  ktos coś pomoże w tym temacie?