cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marti565    2

dostać dostaniesz tylko jak ktoś trafnie zauważył odsetki prowizje pociągną ciebie i to mocno bo wiadomo że banki żyją z pożyczania pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HUBERT22    0

dostać dostaniesz tylko jak ktoś trafnie zauważył odsetki prowizje pociągną ciebie i to mocno bo wiadomo że banki żyją z pożyczania pieniędzy.

wiem że żyją banki z pieniędzy trochę mnie to wszystko przeraża ale w razie wu to mam las spuszczę go i spłacę kredyt ale mój bank spółdzielczy nie da mi sto procent wartości i szukam banku który mi da kredyt na 100% może wiecie jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosharks    0

siemanko chcialbym sie dowiedziec ile mniej wiecej trzeba poczekac od dnia podpisania umowy o dana maszyne??ile czekaliscie w poprzednim roku od czego to zalezy ja w pon jade z rodzicami podpisac umowe o ciagnik wniosek zostal pozytywnie rozpatrzony.za wszelkie info bede wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli kupisz ciagnik z placu to nie czekasz :D jesli pod zamówienie to zalezy od marki. w CASE to jakies 3-6 miechy z tego co mi wiadomo pewnie NH bedzie podobnie. Wszytko tez zalęzy od modelu i wyposazenia.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Czasem coś się znajdzie od ręki bo dealerzy sprowadzają też trochę w ciemno, są też ciągniki testowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Koledzy jak wygląda sytuacja z podpisywaniem i weryfikowaniem wniosków w woj Lubuskim?? Ja narazie dostałem powiadomienie z ARiMR że łapie sie w tych 100%150%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Marian ja miesiąc temu podpisałem umowę nr 1xx, kierownik mówił, że jak nie dołożą kasy to wystarczy do nr ok 250 i koniec kasy na cały prow do 2013 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Może dorzucą trochę kasy bo nasza koperta finansowa jest najmniejsza ze wszystkich województw nieproporcjonalnie do liczby rolników, nie wiadomo jak te koperty finansowe były ustalane. Ja miałem trochę więcej szczęścia w losowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Jesli pojadę z poprawkami to dokumenty mają byc w formie elektronicznej czy normalnie wydrukowane?? bo niektórych nie da sie na kompie wypełnić... trzeba drukować i podpisawać itp.

 

pzdr


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wydrukowane


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0

Koledzy jak wygląda sytuacja z podpisywaniem i weryfikowaniem wniosków w woj Lubuskim?? Ja narazie dostałem powiadomienie z ARiMR że łapie sie w tych 100%150%

 

Ja mam numer 35X i dostałem pismo, o odmowie przyznania pomocy ,gdyż nie łapie się w tych 100% 150%. Napisałem odwołanie. I na razie czekam co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Jak napisales odwolanie to teraz szukaj wiatru w polu,mozesz sie czasami nie doczekac odpowiedzi,tak jak ja czekam juz od 3 miesiecy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Lubelskie. Jutro jadę faktury zawieść i sprostowanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a co tam prostowałes ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0

Jak napisales odwolanie to teraz szukaj wiatru w polu,mozesz sie czasami nie doczekac odpowiedzi,tak jak ja czekam juz od 3 miesiecy....

 

A Ty z jakiego województwa jesteś?, i jaki masz nr. że tak szybko dostałeś pismo o odmowie pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3514    0

witam. mam pytanie skladale, wniosek na PROW i zastanawiam sie czy mozna kupic ciagnik uzywany i jesli tak to ilo letni i czy moge kupic za granica na terenie UE. jak tam ukochana lodz poszlo co do przodu pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

a co tam prostowałes ??

 

Suma kasy za sprzęt na fakturach była o 10tyś niższa niż na podpisanej umowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jak kazali ci to prostowac bo u mnie to tez bedzie taka potrzeba bo miąłem oferty z górka ale dobrze ze tak zrobiłem bo spokojnie bez podnoszenia ceny mogłem kupic mocnijszy ciagnik :D U mie tej górki jest 57tys z czego po ocenie technicznej ( nie przyznali mi dofinansowania na plac manewrowy pod obora mamy i odjeli jakies 12tys wiec i tak mam górki 45tys z tego odejme rozsiewacz za 20 bo narazie nie bede kupował ( moze kiedys). A o te 25 bedzie wszystko tansze i powinno wyjsc na równe 500tys netto wiec z 25tys bede sie tłumaczył i z siewnika bo bedzie droższy o 10,5% od oferty :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo    1

Może ktoś się orientuje jak idzie sprawa w Opolskim, który numerek ?


Najlepsza muzyka to klang silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja zrezygnowalem z nowego PROWU, niestety ale musialem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

Można spytać dlaczego?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Jak kazali ci to prostowac bo u mnie to tez bedzie taka potrzeba bo miąłem oferty z górka ale dobrze ze tak zrobiłem bo spokojnie bez podnoszenia ceny mogłem kupic mocnijszy ciagnik :P U mie tej górki jest 57tys z czego po ocenie technicznej ( nie przyznali mi dofinansowania na plac manewrowy pod obora mamy i odjeli jakies 12tys wiec i tak mam górki 45tys z tego odejme rozsiewacz za 20 bo narazie nie bede kupował ( moze kiedys). A o te 25 bedzie wszystko tansze i powinno wyjsc na równe 500tys netto wiec z 25tys bede sie tłumaczył i z siewnika bo bedzie droższy o 10,5% od oferty :P

 

 

Kolo co robił mi wniosek powiedział ze tak nie może byś i żeby nie było problemów zrobi sprostowanie. Ale już ojciec zawiózł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj