Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Belarus820

Stoll V-202 Problem z auto pilotem.

Polecane posty

Belarus820    5

Witam was.

Mam taki mały problem z kombajnem. Polega to na tym gdy wlącze go na auto-pilota to orkan i wyorywacz idza na du i rwie wszystki buraki a powinnien tylko liście.Orkan jest dzwigniety na uciągaczu. na sama góre ale to i tak nic. Kopie belarusiem 820. Powinna być jakaś blokada żeby szło jezdzić na auto pilocie. a nie zeby orkan szedł w ziemie.

Edytowano przez Belarus820

ptaszyna    125

Nie ma żadnej blokady,głębokość regulują czujniki, jak nie odcina opadania w odpowiednim momencie to znaczy jakieś kłopoty z czujnikiem, sprawdz na sucho czy działają lewo/prawo i od podnoszenia jak tak to znaczy że tylko ten jeden nie działa i trzeba szukac może brak dopływu prądu , u mnie w kostkach są w rogach po dwie kontroleczki (diody) jedna świeci ciągle, sygnalizuje prawidłowy dopływ prądu a druga zapala się w momencie zadziałania czujnika, tylko trzeba przeczyścić kostki bo czasem mogą być zamalowane, po tym poznasz czy dopływa prąd i czy kostka załącza elektromagnes przy kontakcie z magnesem. Może odkręcałeś magnes i odwrotnie go przykręciłeś i wtedy nie zadziała, to jest ważne bo jak będzie odwrotnie magnes przykręcony to zmienia się pole z przyciągania na odpychanie i kostka nie łączy napięcia. Napisz coś więcej jak długo go masz i od kiedy są problemy.

Belarus820    5

No kupiłem go zima a teraz wyjechałem spróbować co i jak idzie i w tym problem jest ze jak go spuszczzam to idzie na sam dół

Wiadomość z agroFakt.pl

Alio    61

Dobrze Ci pisze Ptaszyna. Na 99% któryś czujnik. Są dość awaryjne. Sam miałem okazję kilka razy naprawaić u znajomych tego typu awarie. Sprawdż położenie magnesu a jak nie to wymiana czujnika. Nowy niestety drogi (ok 800 zł) ale można trafić tańsze z demontażu.

Belarus820    5

Czujniki działaja bo diody sie świeca wszystkie tylko jeden elektromagnez przycziaga metal tak reszta sa dobrze .Prąd tez dochodzi bo diody sie świeca

ptaszyna    125

Nie rozumiem o co Ci chodzi z tym " elektromagnesem", postaraj się pisać bardziej zrozumiale i bez błędów. Masz na myśli ten okrągły magnes?

Belarus820    5

Z prawej strony od zbiornika masz tam skrzynke i tam masz magnesy i do jednego jak przyłożysz metal to go przyciąga a do innych już nie przyciąga. Diody mam tam gdzie jest ten czujnik góra dół. Jak włacze auto-pilota to chodzi prawo lewo ale już góra dół nie,

Edytowano przez Belarus820

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Mati1111
      87 koni przy masie 3000 kg bez obciążenia
      Czy on nie jest za lekki do tej mocy?
      jak się będzie sprawował ze stollem F 8 HDPM?
    • Przez Wojtek1693
      Witam czytałem dzisiaj temat o liczbie mtg w ciągnikach i pomyślałem żeby założyć coś podobnego ale o samochodach. Ja może nie mam własnego samochodu ponieważ ma dopiero 15 lat, Ale mój tata ma Opla Astre 2 Przebieg to: 202586 km
    • Przez Mario9
      witam
      chciałby się dowiedzieć czegoś więcej (niż to co jest w ogłoszeniu http://allegro.pl/pr...2194124655.html) o przyczepach tego producenta. mile widziane osoby które są ich posiadaczami.
    • Przez michal7211jaron
      Na targach Sima 2013 New Holland zaprezentował nowe skrzynie biegów
      w ciągnikach serii T6 nazwane Auto Command. Są to skrzynie bezstopniowe
      i będą montowane w czterocylindrowych modelach.

Ciekawe są słowa pana z New Hollanda o serii T5, przytoczone w artykule w drugim linku:

http://sima.newholla...duct_en_38.aspx
      http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/new-holland-t6-teraz-z-przekladnia-bezstopniowa,42132.html

Zastanawiam się czy będą chętni klienci na takie rozwiązanie w tym przedziale mocy
      dla tej marki? Tym bardziej, że to pewnie będzie niosło za sobą podwyżkę ceny.
    • Przez Jarecki88
      Witajcie.

Kupiłem traktor Same Antares z 99 roku. Nie dopytałem poprzedniego właściciela do czego służy przycisk AUTO, dokładnie taki jak na zdjęciu:

(zdjęcie zapożyczone)

Problem nr 2:

Nie działają światła hamowania. Wykluczyłem czujniki przy pedałach jak i bezpiecznik. Jutro zabieram się za dalsze grzebanie bo diagnosta przeglądu nie podbije, ale czy może jest jakiś trik na tą usterkę?

Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.