Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
evilgood

TUR + 80KM

Polecane posty

evilgood    0

Witam,

Zamierzam zakupić traktor o mocy ok 80KM i TURem 3 sekcyjnym. Przedni ładowacz będzie dość intensywnie używany i głównie oprócz tego w pługu, gruberze i talerzówce pojeździ trochę. Mam 4 typy:

Zetor 7540 (wolnossący, przodek stary) - jak z awaryjnością i skrzynią biegów?

Zetor 8540 (turbo) - turbina nie siada?

Jak wygląda poziom cen części zamiennych w Zetorach i róskach?

MTZ 82TS (4x4) - aż takie przecieki jak się mówi (100l paliwa = 1l oleju do silnika)

Pronar 82 Tsa - awaryjny? dużo mniej wytrzymały niż Zetor?

Słyszałem też, że wschodni sprzęt ma kiepską hydraulikę? Czy pompa da radę ładować TURem przez 250dni rocznie? Zetora mam to ogarnia temat bez problemu.

Ładowacz kupować razem z traktorem czy lepiej oddzielnie?

Może jakieś inne typy ciągników w okolicach 80KM i max 50tys zł? Zależy mi na tym żeby tylko lać paliwo i zmieniać olej. Czyli kupisz, jeździsz i masz w d*pie resztę.

Dzięki za pomoc

Pzodrawiam

Edytowano przez evilgood

dcnt    9

do tura mtz za lekki, niestety "tylek" trzeba dobrze dociazyc zeby sensownie pracowac, chociarz bedzie zwrotniejszy od 80-tki z 4x4 i mniej spali :)

wiem bo mam.

twoj wybor ...

Wiadomość z agroFakt.pl

evilgood    0

Szanowni Forumowicze,

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, choć nic nie wnosza do tematu. Zadaję konkretne pytania i oczekuję odpowiedzi na nie. Rozumiem, że Wy byście kupili coś innego lub Wasz wója (domyślam się że chodzi o wuja) ma identyczny traktor. Natomiast napisałem wyraźnie co chciałbym wiedzieć i co chcę kupić dlatego proszę o czytanie i odpowiedzi w tym temacie, nie obok.

Pozdrawiam

Nikita_Bennet    100

Witam,

Zamierzam zakupić traktor o mocy ok 80KM i TURem 3 sekcyjnym. Przedni ładowacz będzie dość intensywnie używany i głównie oprócz tego w pługu, gruberze i talerzówce pojeździ trochę. Mam 4 typy:

Zetor 7540 (wolnossący, przodek stary) - jak z awaryjnością i skrzynią biegów?

Zetor 8540 (turbo) - turbina nie siada?

Jak wygląda poziom cen części zamiennych w Zetorach i róskach?

MTZ 82TS (4x4) - aż takie przecieki jak się mówi (100l paliwa = 1l oleju do silnika)

Pronar 82 Tsa - awaryjny? dużo mniej wytrzymały niż Zetor?

Słyszałem też, że wschodni sprzęt ma kiepską hydraulikę? Czy pompa da radę ładować TURem przez 250dni rocznie? Zetora mam to ogarnia temat bez problemu.

Ładowacz kupować razem z traktorem czy lepiej oddzielnie?

Może jakieś inne typy ciągników w okolicach 80KM i max 50tys zł? Zależy mi na tym żeby tylko lać paliwo i zmieniać olej. Czyli kupisz, jeździsz i masz w d*pie resztę.

Dzięki za pomoc

Pzodrawiam

3 sekcyjny TUR? Czyli wypas. Niestety żaden z podanych przez Ciebie ciągników nie ma rewersu nawet mechanicznego a bez tego praca turem jest trudna.

Wszystkie które wybrałeś są wg mnie "wysokie". Mam MTZ952 (czy to mtz82ts czy pronar 82tsa to podobne jest) i Zetor 10145 a to co podałeś jest porównywalne.

Podaj jakieś inne typy bo akurat te dwa to tak średnio do tura się nadają.

evilgood    0

To może polecicie mi traktor ok 80KM, w miare bezawaryjny, bez zaawansowanej elektroniki i z mechanicznym rewersem do 60 tys zł? Spalanie też jest ważne, ale to logiczne, że wiekszość zużycia paliwa zależy od kierowcy i klasy ziemii.

Nikita_Bennet    100

a przeczytałeś poprzednie posty?

Jest tego od groma.

Ludziom się czasami nie chce już odpisywać, serio, tym bardziej jak kolejny "nowy użytkownik" pyta o to samo.

Dobrze przeglądając tematy (np te "ciągnik na XXX hektarów") można dowiedzieć się naprawdę dużo.

gixio1234    0

Witaj

Jestem rolnikiem i mam do sprzedania ciagnik MF 30 60 ciagnik jaet w barzo dobrym stanie zalozylem niedawno nowy ladowacz czolowy firmy HYDRO-SPAW .ciagnik jak i tur sprawuje sie bardzo dobrze sprzedaje gdyz u mnie niema co robic na 6 ha. Tyle to i c360 obrobie .wiecej informacji pod numerem tel. 697278955.

Pozdrawiam.

Witaj

Jestem rolnikiem i mam do sprzedania ciagnik MF 30 60 ciagnik jaet w barzo dobrym stanie zalozylem niedawno nowy ladowacz czolowy firmy HYDRO-SPAW .ciagnik jak i tur sprawuje sie bardzo dobrze sprzedaje gdyz u mnie niema co robic na 6 ha. Tyle to i c360 obrobie .wiecej informacji pod numerem tel. 697278955.

Pozdrawiam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować