Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam,

Zamierzam zakupić traktor o mocy ok 80KM i TURem 3 sekcyjnym. Przedni ładowacz będzie dość intensywnie używany i głównie oprócz tego w pługu, gruberze i talerzówce pojeździ trochę. Mam 4 typy:

Zetor 7540 (wolnossący, przodek stary) - jak z awaryjnością i skrzynią biegów?

Zetor 8540 (turbo) - turbina nie siada?

Jak wygląda poziom cen części zamiennych w Zetorach i róskach?

MTZ 82TS (4x4) - aż takie przecieki jak się mówi (100l paliwa = 1l oleju do silnika)

Pronar 82 Tsa - awaryjny? dużo mniej wytrzymały niż Zetor?

 

Słyszałem też, że wschodni sprzęt ma kiepską hydraulikę? Czy pompa da radę ładować TURem przez 250dni rocznie? Zetora mam to ogarnia temat bez problemu.

Ładowacz kupować razem z traktorem czy lepiej oddzielnie?

 

Może jakieś inne typy ciągników w okolicach 80KM i max 50tys zł? Zależy mi na tym żeby tylko lać paliwo i zmieniać olej. Czyli kupisz, jeździsz i masz w d*pie resztę.

Dzięki za pomoc

Pzodrawiam

Edytowane przez evilgood
Opublikowano

do tura mtz za lekki, niestety "tylek" trzeba dobrze dociazyc zeby sensownie pracowac, chociarz bedzie zwrotniejszy od 80-tki z 4x4 i mniej spali :)

wiem bo mam.

 

twoj wybor ...

Opublikowano

Szanowni Forumowicze,

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, choć nic nie wnosza do tematu. Zadaję konkretne pytania i oczekuję odpowiedzi na nie. Rozumiem, że Wy byście kupili coś innego lub Wasz wója (domyślam się że chodzi o wuja) ma identyczny traktor. Natomiast napisałem wyraźnie co chciałbym wiedzieć i co chcę kupić dlatego proszę o czytanie i odpowiedzi w tym temacie, nie obok.

Pozdrawiam

Opublikowano

Witam,

Zamierzam zakupić traktor o mocy ok 80KM i TURem 3 sekcyjnym. Przedni ładowacz będzie dość intensywnie używany i głównie oprócz tego w pługu, gruberze i talerzówce pojeździ trochę. Mam 4 typy:

Zetor 7540 (wolnossący, przodek stary) - jak z awaryjnością i skrzynią biegów?

Zetor 8540 (turbo) - turbina nie siada?

Jak wygląda poziom cen części zamiennych w Zetorach i róskach?

MTZ 82TS (4x4) - aż takie przecieki jak się mówi (100l paliwa = 1l oleju do silnika)

Pronar 82 Tsa - awaryjny? dużo mniej wytrzymały niż Zetor?

 

Słyszałem też, że wschodni sprzęt ma kiepską hydraulikę? Czy pompa da radę ładować TURem przez 250dni rocznie? Zetora mam to ogarnia temat bez problemu.

Ładowacz kupować razem z traktorem czy lepiej oddzielnie?

 

Może jakieś inne typy ciągników w okolicach 80KM i max 50tys zł? Zależy mi na tym żeby tylko lać paliwo i zmieniać olej. Czyli kupisz, jeździsz i masz w d*pie resztę.

Dzięki za pomoc

Pzodrawiam

3 sekcyjny TUR? Czyli wypas. Niestety żaden z podanych przez Ciebie ciągników nie ma rewersu nawet mechanicznego a bez tego praca turem jest trudna.

Wszystkie które wybrałeś są wg mnie "wysokie". Mam MTZ952 (czy to mtz82ts czy pronar 82tsa to podobne jest) i Zetor 10145 a to co podałeś jest porównywalne.

Podaj jakieś inne typy bo akurat te dwa to tak średnio do tura się nadają.

Opublikowano

To może polecicie mi traktor ok 80KM, w miare bezawaryjny, bez zaawansowanej elektroniki i z mechanicznym rewersem do 60 tys zł? Spalanie też jest ważne, ale to logiczne, że wiekszość zużycia paliwa zależy od kierowcy i klasy ziemii.

Opublikowano

a przeczytałeś poprzednie posty?

Jest tego od groma.

Ludziom się czasami nie chce już odpisywać, serio, tym bardziej jak kolejny "nowy użytkownik" pyta o to samo.

Dobrze przeglądając tematy (np te "ciągnik na XXX hektarów") można dowiedzieć się naprawdę dużo.

Opublikowano

Witaj

Jestem rolnikiem i mam do sprzedania ciagnik MF 30 60 ciagnik jaet w barzo dobrym stanie zalozylem niedawno nowy ladowacz czolowy firmy HYDRO-SPAW .ciagnik jak i tur sprawuje sie bardzo dobrze sprzedaje gdyz u mnie niema co robic na 6 ha. Tyle to i c360 obrobie .wiecej informacji pod numerem tel. 697278955.

Pozdrawiam.

 

Witaj

Jestem rolnikiem i mam do sprzedania ciagnik MF 30 60 ciagnik jaet w barzo dobrym stanie zalozylem niedawno nowy ladowacz czolowy firmy HYDRO-SPAW .ciagnik jak i tur sprawuje sie bardzo dobrze sprzedaje gdyz u mnie niema co robic na 6 ha. Tyle to i c360 obrobie .wiecej informacji pod numerem tel. 697278955.

Pozdrawiam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Theprzemo205
      Witam i z góry dzieki za odpowiedz. A więc najprawdopodobnej pojawi się na gospodarstwie belarus 82. Chciałbym aby ten ciagnik ciągal prase belujaca tylko on ma jedno stopniowe sprzęgło więc jak prasować kości trawe itp. Może ktoś mi wytlumaczy ?
    • Przez MTZ_Belarus
      MTZ BELARUS TRAKTOR Sp. z o.o. przedstawia relację video z wyjazdu do Mińska i odwiedzin u Producenta ciągników Belarus – Mińskiej Fabryki Traktorów. Wyjazd z polskim importerem był nagrodą w konkursie organizowanym w terminie luty-maj 2019 r. 24 września razem ze zwycięzcą ruszyliśmy w drogę, a jak było – sami zobaczcie i oceńcie.
      https://youtu.be/J6OReRwjkiM 
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v