Skocz do zawartości
aszx

praca a KRUS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aszx    0

jestem zrejestrowany w krus, opłacam składki i posiadam gospodarstwo, czy mogę podjąć prace poza gospodarstwem w ramach "umowy śmieciowej"? Jesli tak to jakie są ograniczenia, może jakiś limit zarobków, obawiam się że jeśli cos zrobie nietak to przeniosą mnie do ZUS

piatek44    0

Jeśli będzie to praca na "umowę o dzieło" to nic nie musisz nigdzie zgłaszać, jeśli jednak będzie to praca na "umowę zlecenie" musisz to zgłosić do KRUSU i na czas trwania tej umowy będziesz miał zawieszone składki do KRUS a pracodawca będzie płacił za Ciebie składki do ZUSu.

aszx    0

Jeśli będzie to praca na "umowę o dzieło" to nic nie musisz nigdzie zgłaszać, jeśli jednak będzie to praca na "umowę zlecenie" musisz to zgłosić do KRUSU i na czas trwania tej umowy będziesz miał zawieszone składki do KRUS a pracodawca będzie płacił za Ciebie składki do ZUSu.

czy są jakieś limity zarobków jesli chodzi o umowę o dzieło? czy jeśli bede zarabiac na takiej umowie około 3100 netto miesięcznie to nie będe miał jakis kłopotów z krus lub zus?

Wiadomość z agroFakt.pl

hubertuss    483

Trzeba składac jakieś zaświadczenie o zarobkach czy coś ze skarbowego do krus. Rozumiem, że aby świadczyć usługi otowrzyłeś dodatkową działaność i płacisz podwójny krus teraz. Z takim miesięcznym dochodem napewno przekroczysz limit i wywalą cię do zus. Kiedy ktoś nareszcie z tym pożądek zrobi. Składka zus to ponad 900 zł. Pieniędzy w zusie nie ma bo każdy chce krus płacić. Nawet pomimo wysokich dochodów jak w twojm przypadku.

Edytowano przez hubertuss

aszx    0

Trzeba składac jakieś zaświadczenie o zarobkach czy coś ze skarbowego do krus. Rozumiem, że aby świadczyć usługi otowrzyłeś dodatkową działaność i płacisz podwójny krus teraz. Z takim miesięcznym dochodem napewno przekroczysz limit i wywalą cię do zus. Kiedy ktoś nareszcie z tym pożądek zrobi. Składka zus to ponad 900 zł. Pieniędzy w zusie nie ma bo każdy chce krus płacić. Nawet pomimo wysokich dochodów jak w twojm przypadku.

problem polega na tym że takie zarobki mogę mieć tylko przez krótki okres a póżniej nic, więc nieopłaca się mi zakładać działalności, jesli nie da się tego zrobić inaczej to wogóle się niepodejmę

krycha094    7

pytanko czu krus ma jakieś limit dochodów  od których przechodzi sie na zus w przypadku umowy o dzieło??

Bolo21    5

Zadzwoń do KRUS i konkretnie przedstaw propozycje zatrudnienia i kwoty, przecież nie musisz się nawet przedstawiać :)

lolkak    0

pytanko czu krus ma jakieś limit dochodów  od których przechodzi sie na zus w przypadku umowy o dzieło??

Limit (o ile chcesz pozostać w KRUS) od 1 stycznia 2015  jest na umowę zlecenie - nie więcej niż 875 brutto miesięcznie.(połowa minimalnego wynagrodzenia za pracę)

Umowa o dzieło nie jest "oZUSowana".  Są oczywiście wyjątki, ale rozumiem, że umowa o dzieło, będzie jedyną zawartą między Tobą a pracodawcą-więc nie będą Ciebie dotyczyły.

U mnie w KRUS nie ma sensu się dowiadywać czegokolwiek, bo pracownicy mało ogarniają. Mam nadzieję, że u Ciebie jest lepiej :-) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się