Skocz do zawartości
djjachu

Walec dogniatający pokos

Polecane posty

djjachu    0

Jak w temacie w nowych prasach prawie w każdej już widzę na wyposażeniu walec/walce dogniatające pokos nad podbieraczem, czy to się sprawdza ?

Z tego co zauważyłem chyba ten walec nie ma napędu własnego tylko napędza go wchodzący materiał. Czy są też napędzane np łańcuchem ?

Nie testowałem nigdy takiej prasy z walcem ale czy czasem nie powoduje on przy bardzo nie równym pokosie zapychania podbieracza?

Wiadomość z agroFakt.pl

Duzy1    8

Mam walec w przyczepie samozbierającej ale to to samo co w prasie, nie ważne czy jadę 5 czy 20km/h zawsze walec robi dobro robote

Mf255fan    6

U mnie w krone kr 130 brakowało dodatkowego dociskacza (jest tam gdzie walec) i przy krótkiej trawie podbieracz prawie nic nie zbierał więc dorobiłem sb sam coś podobnego do oryginału i działa rewelacyjnie.

Ptrk690    0

mf255fan, jeśli nie chciała zbierać to wystarczyło ustawić lepiej blachę w końcu po to robią przy nich regulację

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez in2dex
      Witam.
      Mam problem z 550. W lekko wilgotnym sianie problemu nie m, gdy siano jest grabione karuzelą. Ale gdy siano jest długie, suche i grabione 7 to przy wieździe w pokos, prasa wciągnie w środek troche ale nie zaczyna tym obracać aż staje wszystko w podbieraku, co jest grane?
    • Przez mati18199622
      Witam , mam problem z moją Famarolką Zauważyłem że w ten dolny walec (ten duży) za rotorem . Wchodzi słoma pomiędzy tą blache co się obraca a tą obudowe co jest pod tą blachą i przez to walec się nagrzewa . Jeśli ktoś wie co to może być niech pisze bo denerwuje mnie ciągłe wychodzenie i czyszczenie albo polewanie wodą tego walca I jeszcze jak by ktoś wiedział czemu mi zginął licznik dzienny bel .
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Skwarus
      Witam, jak powinien wyglądać ten dolny walec w tej prasie? Niedawno kupiłem i są na nim przyspawane takie "ceowniki" ale wydaje mi się że jest on zbyt ślizgi bo prasa po kupnie zrobiła 70 bel bez problemu a teraz co chwilę przy rozpoczynaniu bela przestaje się obracać i zapycha się za rotorem, jeśli miał ktoś podobny problem z zapychaniem prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu
      Pozdrawiam