Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam , mam problem z moją Famarolką :/ Zauważyłem że w ten dolny walec (ten duży) za rotorem . Wchodzi słoma pomiędzy tą blache co się obraca a tą obudowe co jest pod tą blachą i przez to walec się nagrzewa . Jeśli ktoś wie co to może być niech pisze bo denerwuje mnie ciągłe wychodzenie i czyszczenie albo polewanie wodą tego walca :/ I jeszcze jak by ktoś wiedział czemu mi zginął licznik dzienny bel .

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Edytowano przez mati18199622

jakim ciągnikiem ją ciągasz z jaką prędkością prasujesz ?

Case 5150 Pro , w tym roku niestety wolno :/ prasa nie wyrabia bo za dużo słomy :/ tak z 6km/h

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez gorski
      witam jestem zainteresowany opiniami na temat prasy DF 120. 1, 8 V jest to nowy produkt famarolu prasa posiada element łańcucha w tylnej klapie .Proszę o jak najszybsze odpowiedzi bo w przyszłym tygodniu jadę zamawiac ( prasa będzie pracować tylko w słomie ) pzd. Gorski
    • Przez mmzz23
      Witam,
      Mam problem z moją prasą Famarol DF 1.8 v. Usterka dotyczy zmiany ilości owinięć siatką. Na najwyższym położeniu prasa powinna owiną belkę 3,5 raza natomiast owija ją może nawet nie 1,5 raza. Czego może dotyczyć problem? Może jakaś regulacja. Ktoś przerabiał już ten problem? Nie mogę jeszcze w niej znaleźć korka którym móglbym wlać nowy olej do przekładni jeśli ktoś się orientuje. Prasa z 2010 roku.
    • Przez damianoooo
      Witam.
      Planujemy zakup agregatu ale nie wiemy jaki będzie dla nas najlepszy Gleby na których ma on pracować to 10h gliny 3 klasy w tym 2h zakamienionej i 15h 4-5 klasy. Siejemy 10h kukurydzy reszta to zboża w większości jare. Moje pytanie brzmi: Kupić bronę aktywną pod siewnik 2.5 m czy 2.5m talerzowy tolmet czy może coś w stylu unia kombi czy agromasz AU 4.2-5m (nowy) Myślę też nad expom wicher, unii max 4.0-4.5 lub mandam flex (używanym) proszę posiadaczy tych agregatów o wyrażenie własnych opinii agregat ma służyć głównie do uprawy przedsiewnej. Musi dobrze tłuc bryły bo mamy ich bardzo dużo na wiosnę Ciągany będzie aresem 120km o wadze 5.5t wyposażonym w przedni tuz  
    • Przez Tomasz10112000
      Witam, chcę kupić prasę belującą do słomy, na siatkę.
      Porównajcie mi prasy firmy Vicon (pasową), Famarol (łańcuchową, łańcuchowo-walcową, walcową) lub inne wasze propozycje. Głównie chcę się dowiedzieć jak najwięcej informacji na temat tych dwóch pras.

• Przez rafals2
      Proszę o opinie na temat agregatu unia atlas czy robi robotę ? Czy ciągnik 100 km da radę z 4 metrowym czy jednak 3 metry gleba u mnie to 1-3 klasa ?