Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mimol22

Massey 5410 - problem z kiprowaniem

Polecane posty

mimol22    0

Panowie potrzebuję pomocy.

Dwa miesiące temu kupiłem nowy ciągnik Massey Ferguson 5410. Ciągnik współpracuje z wywrotką jednosiową 3,5t.

Mój problem polega na tym że moge podnosić przyczepę natomiast nie chce ona wrócić z powrotem (układ wywrotu na jednym wężu).

Dzwoniłem do serwisu i pwoiedzieli że to jest wina szybkozłącznki od przyczepy. Wymieniłem ją na nową.

Po wymainie udało mi się raz wykiprować (cykl góra dół) lecz na drugi dzień znowu problem wrócił.

Co mogę robić źle? gdzie szukać rozwiązania? straciłem juz 10l oleju hydraulicznego ponieważ muszę wąż rozkręcać żeby spuścić ciśnienie a to kosztuje.

Może kombinacja ustawień hydrauliki powoduje blokadę powrotu? Czytałem instrukcję i nie wiedzę tam punktu zaczepienia a liczenie na serwis w okreise żniw jest złym pomysłem.

b0gdan    85

Domniemam że na każdym złączu hydrauliki problem występ[uje. Ja doszukiwałbym się problemu raczej w przyczepie. Czy próbowałeś z innym urządzeniem z siłownikiem jednostronnego działania?

hubertuss    483

Czytałes instrukcje obsługi? Nie ma czasami na dole zaworu pokrętła, które zakręcasz/odkręcasz w zalezności czy obsługujesz siłownik dwustronny czy jednostronny?

Wiadomość z agroFakt.pl

To nie jest wina przyczepa tylko najszybciej szybkozłaczy. Ogólnie miałem ten sam problem bo w ciagniku mam euro a w wielu maszynach polskie końcówki i zrobiłem przejściówki no i hl bez problemu podnosiłem a juz oopuscic pustej nie mogłem problem sie skończył jak znalazłm stare polskie gniazdo i wkręciłem je w moja redukcję wszystko działa bez poblemu. Ogólnie ten probklem miałem tylko z gniazdami polskimi nowymi.

Karol445    32

Też miałem te problemy i winne okazało sie szybkozłącze i myśle że i u ciebie tak jest.

mimol22    0

Dziękuję za pomoc. Wymieniłem szybkozłącza i już wszystko działa jak powinno. Jeszcze raz dziękuję :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować