dawid464

jak zdjąć te koło

Polecane posty

dawid464    24

witam jak w temacie jak zdjąć koło od pasowe od bębna młucącego

proszę o pomoc bo jestem w czarnej d..pie

post-43561-0-43562500-1375350682_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Przy pomocy drugiego "specjalnego " klina, są takie proste lub w kształcie półksiężyca narzędzia do wyjmowania klinów noskowych. Można spróbować o ile jest miejsce , zbić koło z klina do środka ale nie zawsze pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lub wyciąć trójkąt o ostrym wierzchołku z grubej blachy, podgrzewać palnikiem trzpień wokół klica i wbijać ten trójkąt pomiędzy klina. To jest rozwiązanie gdy klin nie póści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

@ptaszyna te kolo nie pojdzie do srodka

@dawid464 Moge wiedziec po co sciagasz te wariatory?

Edytowano przez casejx

Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

W pierwszej kolejności jak już nie masz koncepcji to posmaruj środkiem penetrującym np. WD40.

Następnie jak radzono wybić klin.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

kolego napracujesz sie ja w mercatorze sciagalem tez kilka lat temu nie kombinuj nic z kołem jak niektorzy bo drugie takie kosztuje 2 tys zl ;) zajmij sie klinem zacznij od WD a potem tak jak koledzy wyzej piszą dorabiasz "kliniaste" przecinaki i musi wyjsc u mnie bylo jeszcze gorzej bo sie urwal...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Założyłeś temat poczytałeś rad naprawiłeś więc napisz jak to zrobiłeś bo różne cyrki z tymi kołami zdarzają się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Teraz kosi nie ma czasy odp :) . Ja mam ściągacz specjalnie zrobiony do tego, jak to nie było 30 lat ruszane to klina nie wyciągniecie,poprostu sie urwie. Najlepiej naspawać klin przy kole i ciągnąć go z kołem. Może sie komuś przyda......

 

 

Dawid464 a koła ustawiłeś??????


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@konrad82, dobra nad spawać każdy może ale jak klin nie był wyciągany z 20lat to napewno ci nie póści. Tak jak wyżej pisałem palnikiem podgrzewać i klina wydrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid464    24

zrobiłem to tak najpierw penetrakor pózniej wybiłem tego klina za pomocą majzla (przecinaka) musiałem podkładać co jakiś czas kawałki płaskownika jak klin pościł to potem juz z górki wyszedł powiem tak ze mamy go juz 20 lat i nic nie było z tym robione a możne i od nowości ok 50 lat temu. jak klin wyszedł to duży ściągacz i koło poszło łatwo zdjąć. a co do ustawienia to zaznaczyłem sobie jeszcze prędzej by wiedzieć czy koło doś drgnęło a później dałem na to samo miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Zmierz sobie sówmiarką wewnątrz kół czy jest ten sam wymiar , przy mapiętym pasku oczywiscie.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Olik
      ...A mianowicie chciałbym zdjąć blokadę predkości w DF k100 bo pełną prędkość (45 km/h) uzyskuje on przy 1900 obr/min a przy 2400 obr/min rozwijał by on zawrotne 50 km/h.
      Gdzie się z tym udać?? A może ktoś zna sposób na samodzielne podjęcie się tej czynności?? Proszę o podpowiedzi, może ktoś już to robił??

      PS: Chce to zdjąć bo do najdalszego pola mam 30 km a zawsze 5 km/h to trochę szybciej

      Z góry dziekuje za podpowiedzi





    • Przez pawel5991
      witam wszystkich mam pytanie gdzie mozna kupic kolo nagarniajace do podbieracza bo mam za waski tylko 1.20 m albo jak zrobic takie kolo pozdrawiam i prosze o odpowiedzi
    • Przez marcin5406
      witam mam problem a mianowicie chcialem sie zapytac czy jest jakas blokada przedniego napedu by dwa kola sie z przodu kreciły a jak wlaccze przedni naped wjade w bloto to tylko jedno ciagnie mam masseya 3080 z 1990r
    • Przez proximaplus
      Witam wszystkich,mam do was pytanie,mianowicie delikatnie blokuje mi lewe koło tzn.jakby hamulec nie odbijał,gdzie szukać rozwiązania tego problemu?? Dziękuje z góry za odp
    • Przez Hiddenly
      Witam koledzy czy to normalne że po pracy ciągnikiem u dołu tlumnika zbiera się trochę oleju dodałem zdjęcie
      Dodam że tłumnik lata jak "pi**a"
      2 pytanie jak tan tłumnik przykręcić żeby się ładnie trzymał a nie latał jak ...
       
       
      PS. Zdjęcie 1 lepsze z internetu
       
      Uważaj na słówka
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj