Skocz do zawartości
Derform12

Numer gospodarstwa Rolnego

Polecane posty

Derform12    0

Witam chciałbym się dowiedzieć jak otrzymać numer gospodarstwa rolnego jakie warunki muszę spełniać prosze o szczegółowe informacje :)

farmervip    78

Praktycznie rzadnych, idziesz do Arimr w swoim powiecie i mówisz co potrzebujesz a oni nadadzą ci ten numer od ręki :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    287

Jeśli złożysz wniosek na dopłaty lub inne dofinansowanie to tak szczególnie przy hodowli bydła mlecznego.

farmervip    78

To jest tylko numer producenta rolnego i jak nie bierzesz żadnych dopłat unijnych to kontrole ci raczej nie grożą

Tomasz78    287

Wtedy obowiązkowo nr. gosp. i pełna ewidęcja zwierząt bo bez paszportu nikt od Ciebie nie kupi.

Tomasz78    287

Jak hodowałem bydło mleczne to co rok kontrol z ARR paszporty ,kolczyki ,stan stada dodatkowo powiatowa weterynaria czystość w oborze i dojarni ,badania lekarskie osób dojących ,komórki somatyczne i bakterie to tak w skrócie.

piotr19973    59

Rolnictwo to było moje hobby świnki troche ziemniaczków itp... Wszytko tak na własny użytek. Teraz chciał bym bardziej zagłębić się w ten temat. A z tą kontrolą to chodziło o to do czego magą mieć jakieś zastrzeżenia.

sony5    46

Głównie patrzą jak kolega wspomniał wyżej na paszporty kolczyki i czy stan stada się zgadza, w jakim stanie są zwierzęta i w jakich warunkach są przetrzymywane bynajmniej u mnie na to patrzą a też mam bydło mięsne, wiadomo przy bydle mlecznym pewnie bardziej są zaostrzone warunki kontroli.

Tomasz78    287

Ja zrezygnowałem z bydła kilka lat temu przestawiłem się na trzodę ;[ i od tej pory pomimo że wziołem MR. nie miałem żadnej kontroli pewnie do czasu ale na dzień dzisiejszy tylko regularnie dostarczam do agencji druczki zmiany stada i coroczne sprawozdanie z biznes planu.

chuck1807    1

Mam nadzieje że komuś się to przyda. Jeśli chodzi o numer gospodarstwa rolnego to wystarczy założyć konto w dowolnym banku i złożyć wniosek do agencji o nadanie numeru. ja wysłałem wniosek pocztą i po 5 dniach roboczych dostałem potwierdzenie o nadaniu numeru. Dodam że nie mam nawet ara ziemi na siebie i żadnych umów dzierżawy czy użytkowania. Na dodatek pracuję na umowę o pracę. Każdy uzyska numer bez problemu

Edytowano przez chuck1807

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się