Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
grzesior90

Problem z jumzem. pomocy.

Polecane posty

grzesior90    23

Witam. Mam problem z silnikiem w jumzie, a mianowicie nie równo chodzi. Zaczne od początku.Jakieś osiem lat temu mój jumzik został odstawiony w krzaki, teraz nadszedł czas i chęci aby go zrobić bo wlasnie chodził nie równo i walił olejem przez korek, wiec wymienilismy tuleje tłoki pierscienie panewki, wszystko złożyłem do kupy zawory wyregulowałem a tu ciągnik chodzi tak samo jak chodził tyle ze nie dmucha. No to dla sprawdzenia odkręcałem po kolei przewody wysokiego cisnienia od pompy na zapalonym ciągniku na niedużych obrotach i tylko przy poluzowaniu kolejno dwóch przewod silnik "przykulał". Wiec mysle sobie wtryski jak odkrecam a tu zero reakcji.Wtryski nowe wkładam a tu nic, dalej mogę odkręcić dwa zewnętrzne przewody od pompy i silnik tak samo pracuje.(nierówno) i jakby troche mniej dymił. Nawet odkrecilęm całkiem te dwa to pompa paliwo podaje bo psika. Gdzie szukac przyczyny? Kąt wtrysku? Ale jakby kąt wtrysku to na tych dwóch wewnętrznych tłokach też by chyba nie chodził co? Prosze o pomoc

mtracz    71

Wykręć wtryski z głowicy i podłącz z powrotem do przewodów od pompy wtryskowej. Kręć rozrusznikiem i porównuj pylenie wtrysków(oczywiście wszystkie 4 masz nowe). Możliwe, że te dwie sekcje są już słabe i na nich będzie kulał.

Albo od razu zawieź ją do pompiarza.

Kąt wtrysku ustawia się tylko dla pierwszego cylindra, reszta sama się już zgadza.

Po ponownym montażu pompy poczatek kąta tłoczenia ustaw.

yahooo777    698

Albo układ paliwowy masz przypowietrzony, albo pompka zasilająca nierówno daje paliwo, bądź sekcje na pompie niedomagają, najlepiej wykręć pompe i wtryski i do dobrego pompiarza goń z tym

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    587

Często powodem nierównej pracy silnika na wolnych jest regulator obrotów. Z tego co piszesz wygląda na to że i tak trzeba by dać pompę do przejrzenia.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kąt wtrysku ustawia się tylko dla pierwszego cylindra, reszta sama się już zgadza.

O ile pompa jest ustawiona prawidłowo. Bo czasami pierwszy jest dobrze, a pozostałe już nie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez piotrchmielewski
      Witam wszystkich  stoję przed wyborem zakupu nowego ciągnika.Pod uwagę bierzemy dwa modele John Deere 6115M Przedni tuz przedni WOM amortyzowana os  polski TUR Agro masz oraz Claas Arion 420 CIS tur Claasa przedni tuz WOM rozbudowana hydraulika pompa 110 l amortyzowana os .Ciągnik  będzie głównym koniem pociągowym w 50 hektarowym gospodarstwie (30  ha łąki 20 ha orna w tym 5 ha kukurydzy).Większość pracy jaka będzie wykonywał to uprawa zielonek

Ciągnik będzie pracował z taki maszynami
      -Rozrzutnik obornika Warfama 8t
      -Prasa Metal fach Rotor Noze
      -Agregat ścierniskowy konskilde 3,2m
      -Pług Kverdneland 4skiby
      -Agregat uprawoy siewny 3m Agromasz-Unia
      -Kosiarka Unia alka 2,45 i w przyszłości jakaś czołowa   
      -Beczka Sipma 6700l

Proszę o opinie tych ciągników.
    • Przez julian
      witam wymieniam olej w hydraulice kupiłem filtry oraz duży wiem gdzie jest a mały nie wiem może niepotrzebnie kupiłem doradzcie