Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk94

Co dalej - szkoła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Patryk94    0

Witam. Pisze poniewaz chciąłbym dowiedziec sie pewnych rzeczy:

Chodze do technikum ekonomicznego za rok zdaje mature wiem ze praca za biurkiem i przed kompem nie jest dla mnie mam juz swoje jakies plany i chce przejac gospodarstwo po ukonczeniu szkoły które chce rozwinać i mam takie pytania bede mógł po tej szkole korzystac z dofinansowan na młodego rolnika lub inne dofinansowania PROW , brac kredyty na rozbudowe gospodarstwa ?? Jeśli nie to jakie wymagania musze spełaniac ?? jakies kursy badz moze jakies szkoły ?? napisze swoje rady, Bede bardzo wdzieczny za pomoc wszystkim.

Edytowano przez Patryk94

Patryk94    0

jeśli bede miał te studia rolnicze z innych dofinansowan bede mógł korzystac ??

Wiadomość z agroFakt.pl

mlodyhef    145

Jeśli będziesz miał wykształcenie rolnicze to będziesz mógł skorzystać ze wszystkich dofinansowań, chyba, że coś zmienią w nowym PROWIE.

BizonFan321    374

Albo wykształcenie rolnicze albo praktyki w rolnictwie , które liczy się poprzez KRUS . Przynajmniej tak zrozumiałem z tego co napisane jest w wymogach.

" wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo

wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie

związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub

4) wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i co najmniej 5-letni staż pracy w rolnictwie,”

4. Za staż pracy w rolnictwie uznaje się okres, liczony do dnia złożenia wniosku o

przyznanie pomocy, w którym wnioskodawca:

1) podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników jako domownik lub

2) był zatrudniony w gospodarstwie rolnym, na podstawie umowy o pracę lub spółdzielczej

umowy o pracę, na stanowisku związanym z prowadzeniem produkcji rolnej,

3) odbył staż, o którym mowa w art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji

zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415, z późn. zm.),

obejmujący wykonywanie czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej”."

Patryk94    0
Napisano (edytowany)

KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE :

- PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ (ROLNIK )- kwalifikacja R3

- ORGANIZACJA I NADZOROWANIE PRODUKCJI ROLNICZEJ

(TECHNIK ROLNIK) – kwalifikacja R16

lub

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych organizuje i realizuje 2 semestralne kursy kwalifikacyjne w zawodach:

- Rolnik

- Technik Rolnik

- Technik Mechanizacji Rolnictwa

Ukończenie kursów daje kwalifikacje rolnicze!

Czy po którymś z tych kursów mógłbym miec szanse na młodego rolnika i inne dofinansowania ? :)

Edytowano przez Patryk94

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez asienkarolniczka
      Witam, czy ktoś orientuje się czy w woj. wielkopolskim, najlepiej okolicach gniezna lub poznania sa jakieś szkoly w trybie dziennym lub kursy rolnicze?
    • Przez cinek1808
      ktoś uczęszcza do tej szkoły?
    • Przez rolnik1996
      witam w tym roku kończe gimnazjum i zastanawiam sie nad 2 profilami. chcialbym zna waszą opinię na temat kazdego z tych profili.

z góry dziękuje za odpowiedzi
    • Przez mlody90
      Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu
      Szkoła znajduje się w miejscowości Jabłoń, gmina Jabłoń, powiat Parczewski, województwo Lubelskie. Nie ma co się rozpisywać wszystko jest tutaj na stronie szkoły http://www.zsckrjablon.pl/ Zachęcam do odwiedzenia strony szkoły i sprawdzenia kierunków kształcenia
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Jestem właśnie w 3 gimnazjum i około za 2-3 tyg. będe musiał złoźyć wstępne plany gdzie chce dalej kontynuować moją edukacje. Chciałem iść do Szkoły Rolniczej na profil Technik Rolnik lecz dojazd jest niedobry a klasy z powodu braku chętnych nie tworzą od paru lat i z tego powodu niestety ale ona odpada Dlatego też zastanawiam się nad innymi zawodami w innej szkole. Moje pytanie do Was to co byście proponowali. Technik Mechanik, Technik Mechatronik czy Technik Pojazdów Samochodowych(co raczej odpada). Na ten wybór patrze pod kątem co sie bardziej przyda po prostu w rolnictwie i naprawie maszyn rolniczyczych. Myślę że pomożecie